Videa k tématům kolem podnikání na volné noze

Vybíráme pro vás to nejzajímavější ze stovek českých i zahraničních zdrojů a vydáváme také spoustu vlastního obsahu. Připravují Dan Šácha a Robert Vlach. Dobré tipy vítány.

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Zobrazuji č. 31-40 z 372 novinek v kategorii

Byznyscast: Filip Dřímalka

Filip Dřímalka nedávno pokřtil svou druhou knihu Budoucnost NEpráce a také o ní teď mluvil v Byznyscastu Dana Tržila.

Velmi otevřeně přiblížil, jak je dnes postaveno jeho podnikání, jak se mu daří skloubit budování více projektů naráz i jak přistupuje k naceňování a penězům obecně.

„Na začátku jsem jezdil po Barcampech a akcích přes celou republiku, které nebyly placené, a moje maminka se vždycky ptala: Máš to aspoň dobře zaplacené? Nechápala, když řeknu ne, ale mám v tom jinou hodnotu. Nebyl jsem jí schopný vysvětlit, že něco dělám zadarmo, ale vyplácí se to teď.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

#13 Tomáš Vachuda

Logotvůrce Tomáš Vachuda vytvořil na volné noze stovky log a je mj. spoluautorem loga Českého hokejového svazu. Pracoval ale až 100 hodin týdně a nevyhnutelně vyhořel. Následoval radikální profesní obrat, který přibližuje jeho nová kniha Časotvorba. Dnes je z něj zapálený tvůrce (volného) času a vtipkuje, že kdyby si Elon Musk dopřával pracovní přestávky, už jsme dávno na Marsu.

Sledujte na našem podcastu a YouTube:

Podnikání Jana Krause

Jan Kraus je známý moderátor a herec, v podcastu Vojty Žižky ale mluvil především o svých podnikatelských zkušenostech a vzpomínal na dobu, kdy s vlastním byznysem ještě v komunismu začínal.

V rozhovoru přibližuje důvody, proč se do podnikání pustil, překážky, které museli společně se ženou překonat, i jak se mu u prvního výrobku podařilo uměle navýšit poptávku a získat objednávku na tisíce kusů.

„Ze zákona platilo, že podnikáte-li déle jak rok s úmyslem dosáhnout zisku, dostanete živnostenskou daň 75 %. Vyřešil jsem to tak, že jsem rok takhle podnikal, pak jsem toho nechal, a od ledna začala podnikat moje žena. Podnikala do prosince, pak toho nechala. Čili to nikdy nebylo déle jak rok.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Videopozvánka Na cestě

Tady je krátká videopozvánka na aktuální sérii setkání pro freelancery Na volné noze Na cestě. Vydařené meetupy v Ostravě a Praze už máme za sebou. Tři další v Brně, Opavě a Olomouci nás ještě čekají.

#12 Michelle Losekoot

Michelle Losekoot je spoluautorkou bestselleru Jak na sítě, do kterého vměstnala své bohaté zkušenosti se správou sociálních sítí. V současnosti se stále více profiluje jako tvůrce dobrého obsahu a její tvůrčí proměna byla tématem našeho nového rozhovoru.

Sledujte na našem podcastu a YouTube:

Vyšší Melvilí

Naše oblíbené nakladatelství Jan Melvil Publishing spustilo Vyšší Melvilí — projekt, v jehož rámci budou vycházet online kurzy zaměřené na důležité poznatky z knih, které v Melvilu vydávají. Samozřejmě v podání expertů na dané téma. Součástí jsou videa, webináře, ale taky ukázky z knih a interaktivní úkoly.

„Přiznáváme, naše kurzy nejsou jednoduché. Stojí jistý čas a úsilí, ale o to víc vám poznatky a návyky zůstanou v hlavě a vy je nezapomenete praktikovat i v reálném životě,“ píše na webu spoluzakladatel Tomáš Baránek.

Venku už jsou první tři kurzy:

  • Dostaňte z online kurzů maximum s Eliškou Šestákovou
  • Malé návyky pro velké změny s Jiřím Benediktem
  • Naučte se prezentovat jednou provždy s Ondřejem Staňkem

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Značka: Osobně

V novém byznysovém médiu Newstream vyšel hodinový rozhovor Kataríny Krajčovičové s Robertem Vlachem o budování dobrého jména a osobních značek freelancerů, volně navazující na knihu Na volné noze: Podnikejte jako profesionálové.

Pavel Dvořák U Kulatého stolu

Čínštinář Pavel Dvořák byl hostem úspěšného podcastu U Kulatého stolu, kde mluvil o specificích života a práce v Číně — mj. taky o tom, jak tvoří videa na YouTube, který je v zemi omezený.

„Kritice čínského systému se nevyhýbám, pokud je tam něco, co je třeba kritizovat. Politické téma je ale vždy tenký led, a to nejen ze strany Číny.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

#11 Eliška Šestáková

Eliška Šestáková je zamilovaná do tzv. personal knowledge managementu. Propaguje metodu zettelkasten, která je popsána v knize Jak si dělat chytré poznámky od Sönkeho Ahrense. Hodně čte, píše, učí informatiku na ČVUT a její vášní je pomáhat lidem lépe se učit a organizovat své znalosti.

Sledujte na našem podcastu a YouTube:

Americké interview

Americká autorka Sarah Duran, která píše skvělé články pro Freelancers Union, natočila s Robertem Vlachem interview pro svůj podcast The Hustler’s Manifesto. Konverzace se točila kolem témat Robertova bestselleru The Freelance Way a zejména pak cenotvorby na volné noze.

Jedna z klíčových myšlenek, která v rozhovoru zazněla, je jak cenotvorba ovlivňuje celkovou subjektivní zkušenost freelancerů s podnikáním. Robert poukázal na to, že pokud nás nějaká práce nebaví, může to být i tím, že ji děláme přepracovaní a pod cenou. Dělat tutéž práci v plně odpočatém stavu nebo za mnohem lepší peníze pak může být pocitově radikálně odlišná zkušenost.

Poslouchejte na Spotify či YouTube:

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí