Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Eva Navrátilová

Mgr. Eva Navrátilová

korektorka češtiny

Mgr. Eva Navrátilová

Profesionální a pečlivé gramatické, stylistické i obsahové korektury češtiny neboli proofreading pro nejrůznější texty: knihy, časopisové články, webové stránky, firemní interní texty, výroční zprávy, smlouvy či studentské práce (se slevou).

Dále celková jazyková kontrola textu, redakční úprava: korektura nebo úprava typografie, formátování textu, tvorba rejstříků, obsahů apod. a kontrola věcné správnosti pro obory jako humanitní vědy, kultura, psychologie, pedagogika, východní nauky, bojová umění, zdravý životní styl a jiné. Také úpravy českých překladů rodilých mluvčích, kteří neovládají češtinu na potřebné úrovni.

Odborné univerzitní vzdělání v oboru český jazyk a pedagogika na Karlově univerzitě, více jak 15 let jazykové praxe. Letitá praxe jako redaktorka v médiích a dlouhodobá spolupráce s překladateli, nakladatelstvími a dalšími institucemi.

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie:

Čeština ~ Jazyky ~ Korektury ~ Texty

Kontaktní informace

Mgr. Eva Navrátilová
nábřeží TGM 1516
Rakovník (Středočeský kraj)
269 01
Mobil:739 574 740
Email:wu.wej@seznam.cz
Účet:200037588 / 0300 (ČSOB)
:69151148

Doporučení z první ruky

Eva Navrátilová je především profesionálka, s níž je radost pracovat. Samozřejmostí je dokonalá práce s jazykem a lehké stylistické pero. Její jazykové úpravy textů se snaží akceptovat styl autora, přesto nemá problém s diskuzí nad pasážemi, které „nesedí“. Velmi si cením jejího zodpovědného přístupu k ověřování informací a dohledávání potřebných dat u odborných textů. Dokonale ovládá typografická pravidla, proto také na její korekturu vysázeného textu je spolehnutí. Pracuje rychle a zodpovědně, dodržuje termíny, umí pracovat pod tlakem. Spolupracovala jsem s paní Navrátilovou při realizaci populárně-naučných publikací (př. Zámek Mikulov, 2002; Židé v Mikulově, 2004; Povídání o Mikulově aneb o čem kroniky píší a o čem mlčí, 2009 – zde byla i zodpovědnou redaktorkou), publikací odborných (př. Gotika severní Itálie – České země a Furlansko ve středověku, 2009; Ptáci Lednických rybníků, 2009), ale i beletrie (Slovácké patálie – Povídky z Korytnej, 2003; Slovácké figurky, 2008). Ve všech případech dodržovala standardně vysokou úroveň práce. Přidanou hodnotou při práci s ní je příjemné jednání, z něhož nevybočí ani ve stresových situacích.
Ing. Stanislava Vrbková
redaktorka, Regionální muzeum v Mikulově

2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS