Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Hanka Kubecová

Mgr. Hanka Kubecová

psycholožka a certifikovaná psychoterapeutka Gestalt terapie

Mgr. Hanka Kubecová
Mgr. Hanka Kubecová - logo

Individuální psychologická poradna a psychoterapie s využitím postupů Gestalt terapie a dalších technik pojímajících každého člověka jako jedinečnou bytost – odborná pomoc při řešení mezilidských vztahů, podpora v obtížných životních situacích, sebepoznání a osobní růst. Moderní práce s dětmi se zaměřením na komunikační schopnosti v rámci rodiny (tzv. Montessori přístup) a léčbu dyslexie či dysgrafie. Poradenství je možné realizovat i na dálku přes Skype s využitím webkamery.

Odborné vzdělání v oboru psychologie na Masarykově univerzitě v Brně a psychoterapie jako Certifikovaný Gestalt terapeut. Absolventka řady specializovaných kurzů: arteterapie, sanoterapie, satiterapie, grafologie, imaginační a relaxační techniky práce s tělem. Bohatá odborná praxe od roku 2000 mimo jiné jako psycholožka v uprchlických táborech a vězeňském systému pro ministerstva vnitra a spravedlnosti ČR.

Status:

k vašim službám

Působnost:

Brno a Tišnov

Kategorie katalogu:

Gestalt terapie:

Gestalt terapie je humanistický terapeutický přístup, který pracuje cíleně s emočním prožíváním. Klient se učí uvědomovat si a pojmenovat své pocity tady a teď, vzít za ně zodpovědnost a otevřeně je vyjadřovat. Zaměří-li se terapeut na patologii, posiluje ji. Proto Gestalt terapie programově odmítá patologické paradigma a jako alternativu nabízí růst: ať už osobní (uvědomuji si své kvality a zdroje, stává se ze mne dospělejší a zdravější osobnost) či duchovní (uvědomuji si své vztahy, svůj potenciál a své poslání).

Při práci s klientem je kladen důraz na aktuální prožívání tady a teď a na celkový proces, kterým klient ve vztahu s terapeutem prochází (jak člověk prožívá svou existenci). Postupné zvědomování pocitů, emocí a myšlenek tak, aby s nimi byl klient v kontaktu, může napomoci ke svobodné volbě v rozhodování, co a jak ve svém životě udělat či změnit. Podstatnou součástí gestalt přístupu je práce s tělem a tělesným prožíváním. Důležitým předpokladem terapie je setkání v bezpečném prostoru.

Gestalt přístup:

  • je zaměřen na posílení uvědomování, podporu růstu a rozvoj potenciálu
  • klade důraz na přítomnost a uvědomování si co se v přítomném okamžiku děje
  • umožňuje uvědomění si nevědomých a popřených aspektů sebe sama
  • pomáhá rozvoji osobnosti, převzetí odpovědnosti za své činy, myšlenky a pocity (zlepšení a prohloubení vztahu k sobě)

Kontaktní informace

Mgr. Hanka Kubecová
Malíkova 12
Brno
621 00
Mobil:736 607 320
Email:h.kubecova@seznam.cz
Web:www.kubecova.cz
(tj. adresa této stránky)
Skype:Skype hanka.kubecova
Účet:107 – 3774060297 / 0100 (Komerční banka)
:88068005

Doporučení z první ruky

Robert Vlach
Hanku Kubecovou znám jako dobrou kamarádku spoustu let. Je vysoce kvalifikovaná pro výkon své profese a především má mimořádně široké spektrum zkušeností, což jí umožňuje nahlížet problémy klientů z vícero úhlů. Je také zvyklá pracovat s náročnými a komplikovanými klienty, díky létům praxe v zařízeních Ministerstva vnitra. Hanka mohu vřele doporučit jak na osobní psychologické poradenství, osobní a malé věci, tak na komplikované případy, které vyžadují zkušenosti a pevné vedení. Několikrát jako psycholožka odborně radila lidem v mém okolí a vždy byli s její pomocí velmi spokojeni.
podnikatelský poradce a provozovatel portálu Na volné noze

2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS