Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. MgA. Helena Bezděková > Doporučení > 3. stránka výpisu

Doporučení z první ruky

Mgr. MgA. Helena Bezděková — psycholožka, psychoterapeutka, lektorka seberozvojových nejen tanečních kurzů, supervizorka a koučka

Zobrazuji č. 2130 z celkem 31 doporučení prezentace Mgr. MgA. Helena Bezděková:
Kurz na téma Sebepoznání vedený Helenou Bezděkovou byl pro mne zážitkem. Díky němu jsme dostali možnost více se v rámci kolektivu poznat a dozvědět se o sobě to, co jsme ještě nevěděli. Během kurzu byly využity různé metody vedoucí k sebepoznání, díky kterým jsme se na svou osobnost mohli podívat z mnoha stran. Jeho absolvování mi přineslo nejen nové poznatky o sobě samé a kolektivu, ale i znalost technik vedoucích k sebeuvědomění a lepšímu vnímání druhých.

Jana Malachová

Dell
Seberozvojový tanečně a pohybově terapeutický kurz „Zahřátí na těle i na duši“ je pro mě v pořadí druhým takovým kurzem. S oběma lektorkami H. Bezděkovou a J. Dosedlovou, jsem měla možnost seznámit se již dříve, v době, kdy jsem se cítila hodně svázaná sebou i druhými lidmi a nebylo mi dobře ve svém těle, se svojí duší a už vůbec ne s dalšími lidmi, na které jsem byla často a bezdůvodně protivná. Před rokem jsem se tedy zúčastnila svého prvního seberozvojového kurzu a zjistila jsem o sobě hodně zajímavých věcí – některé jsem tak trochu tušila, některé pro mne byly nové. Zároveň jsem také dostala nabídku, jakým způsobem je možné s těmito věcmi pracovat. Po tomto kurzu jsem udělala ve svém životě radikální změny, díky kterým se dnes cítím vyrovnanější a klidnější. Ve chvíli, kdy jsem obdržela pozvánku na další kurz, jsem tedy neváhala ani vteřinu a hned jsem se přihlásila – jet přes celou republiku pro mne neznamenal žádný limit, protože jsem věděla, že to za to stojí! Pravdou je, že jsem se bála toho, jestli mi bude víkend stačit, jestli to nebude málo. Teď po skončení kurzu nechci říkat, jestli mi to stačilo nebo ne. Vím, že příště udělám všechno proto, abych mohla jet znovu a znovu. Už jen z toho důvodu, že člověk se neustále vyvíjí a potkává různé lidi a tak je pořád co si uvědomovat ve vztahu k sobě i k druhým a měnit se k lepšímu. Jedině tak můžeme předávat energii dál a pomáhat těm, co to potřebují. Na kurzech tedy nejvíce oceňuji možnost jak skupinové, tak individuální práce, člověk si tak sám může vybrat to, co zrovna nejvíc potřebuje, na co se chce zaměřit, co by chtěl změnit. Pocit, že v tom nejsem sama, že když budu potřebovat, stačí natáhnout ruku a vždy mi ji někdo chytne a pomůže. Děkuji za Vaši práci!

Tereza Horklová

Děkuji za krásný víkend plný inspirace, krásy, tance, hledání, porozumění a vhledu. Bylo to úžasné a energizující. (Po absolvování tanečně a pohybově terapeutického kurzu „Zahřátí na těle i na duši“.)

Tamara Al Sulaimanová

Kurz „Taneční zahřátí na těle i na duši“ byl přesně to, po čem mé tělo a duše po dlouhé zimě toužily. Byl to úžasný a nezapomenutelný víkend, který byl od první minuty až do té poslední nabitý jedinečnými zážitky. Během této doby nám byl poskytnut čas, který byl určen opravdu jen nám. Byl to čas, kdy jsme se mohly věnovat samy sobě a který jsme mohly využít k našemu sebepoznání, seberozvoji, k objevení nás samotných. Obě naše lektorky – jak Helena Bezděková, tak Jaroslava Dosedlová, celý kurz citlivě vedly a po celou dobu byly našimi skvělými tanečními průvodkyněmi. Kéž by bylo víc takových tanečně terapeutických kurzů – pro mě byl proběhlý víkend skutečně nezapomenutelný, nabíjející a povznášející a za tento zážitek moc děkuji!

Jaroslava Kravalová

Tanečně terapeutický kurz „Rok ženy" pod vedením Heleny Bezděkové a Jaroslavy Dosedlové mě velmi, velmi, velmi příjemně překapil. Ačkoli jsem do něj nešla s nějakými představami a velkými ambicemi, takto dobité „baterky" jsem v životě neměla. Přístup je velmi citlivý, individuální, volný prostor k sebevyjádření a pocit nenucenosti nakonec způsobí, že se pustíte do věcí, o kterých byste si dříve nemysleli ani ve snu, že někdy uděláte. Děkuji za dobité baterky, objevenou sebelásku, citlivost a nádherný víkend. V životě jsem se necítila lépe.

Ivana Červená

cervenai@gmail.com ~ 728 642 512
S Mgr. MgA. Helenou Bezděkovou jsem se seznámila na tanečně terapeutickém kurzu Prožitek flamenca, kde působila jako velmi schopná tlumočnice ve španělštině a zároveň i jako výborná organizátorka. Začaly jsme spolupracovat a za poslední dva roky jsme realizovaly již několik vícedenních tanečně pohybových seberozvojových programů. Velmi oceňuji její kreativitu při tvorbě programů a snahu co možná nejvíce přizpůsobovat jejich náplň potřebám účastníků. Při vedení skupiny je jemná, citlivá, flexibilní a terapeuticky kompetentní. Efektivitu její práce zvyšuje orientace na propojování emočně laděných zážitků s kognitivními obsahy (uvědoměním, interpretací, porozuměním atd.), které jsou pro uskutečnění případné pozitivní změny na straně účastníků tolik potřebné. Díky vzdělání absolvovanému na 2 vysokých školách a dalším dlouhodobým výcvikům v gestalt terapii, v somatické terapii a arteterapii, disponuje komplexním náhledem na řešenou problematiku a může využívat širokou paletu technik.

PhDr. Jaroslava Dosedlová, Ph.D.

autorka knihy Terapie tancem (vyšla v nakladatelství Grada r. 2012)
Když jsem se přihlašovala do kurzu „Svoboda v pohybu, svoboda mého života“, v podstatě jsem nevěděla, co přesně očekávat. Ale ať už bych měla očekávání jakákoliv, tento kurz by je rozhodně vždy překonal. Chtěla bych touto cestou poděkovat oběma lektorkám za přínosné poznatky, za skvělou atmosféru, kterou vytvořily, za krásné přijetí a pochopení a hlavně za nový rozměr Svobody, kterou jsem na jejich kurzu nalezla. Ještě jednou díky a těším se na další setkání.

Daniela Kraydlová

lektor a kouč
Tanec byl pro mě vždy něčím buďto čistě soukromým nebo naopak stroze a přísně organizovaným na společenských akcích, takže jsem se krásně hned mohl nutit vystoupit ze svého bezpečí a nelitoval jsem. Na kurzu bylo hodnotit ostatní zakázáno, přesto se mi hodnocení dostalo požehnaně, právě skrze moje tělo. Myslel jsem si, že ho znám dokonale a rád jsem zjistil, že jsem se mýlil. Terapeutky jsou výborné a program se velmi pružně a myslím vhodně přizpůsobil kolektivní náladě. Navíc zjištění, co prožívají ostatní v kontaktu sami se sebou a v kontaktu se mnou, je velmi osvobozující.

Lukáš Pánek

překladatel
Kurz „Podzimní ladění“, který efektivně propojil tanec, pohyb a terapii, byl pro mne v mnoha směrech výjimečný. Chtěla bych tímto veřejně poděkovat skvělé a inspirativní lektorce Helence, která po celou dobu mezi nás šířila pozitivní energii a snažila se, abychom si z tohoto jednoho podzimního víkendu odnesly co nejvíce. Doporučuji jej všem, kteří si potřebují utříbit své myšlenky, zrelaxovat tělo i mysl a dále rozvíjet svou osobnost.

Petra Skokanová

Děkuji za hezké zážitky na kurzu, který mě obohatil o pohled na druhé pohlaví. Nejvíce mě zaujalo proudění energie i prvky komunikace se spoluprací. Mohu doporučit, byl to užitečně prožitý víkend.

Jarda Pekárek

Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: « Předchozí 1 2 3 4 Další »
2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS