Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Ivana Horáková > Doporučení

Doporučení z první ruky

Mgr. Ivana Horáková — trenérka Nenásilné komunikace, mediátorka a lektorka

Zobrazuji všechna 4 doporučení prezentace Mgr. Ivana Horáková:
S Ivanou se znám od svého prvního semináře Nenásilné komunikace. Od začátku přispěla k mému porozumění Nenásilné komunikaci zcela zralým a praktickým způsobem. Znal jsem knížky, ale teprve s její pomocí jsem získal zážitek praxe. Během našich setkání přes Skype mě vždy vedla k tomu, abych byl přítomný, ve spojení se sebou a abych byl v kontaktu se svým srdcem. Cením si tyto chvíle a jsem ji vděčný za momenty, kdy v životě používám Nenásilnou komunikaci, která téměř vždy dělá můj život krásnějším.

Tomáš Hudec

Při rozhovorech přes Skype jsme se s partnerkou od sebe navzájem dozvěděli pocity a názory z takové hloubky, kam bychom se sami v nemoderovaném rozhovoru zatím dostat neuměli. Velmi nás to sblížilo a obdobné situace, které pramení z podobných emocí, pro nás budou v budoucnu jistě snazší a méně konfliktní. V přítomnosti je pro mě důležitý ten pocit kontaktu a souladu s partnerkou, že si rozumíme zase o kousek víc, místo toho, abychom zůstávali odcizení. Ivana mi vždy plně odpověděla na všechny mé otázky, což ve mně navodilo klid a důvěru, že si Nenásilnou komunikaci zvládnu osvojit. Asi největším přínosem pro mě osobně je poslouchat Ivanu, jak během tréninku mluví s někým třetím. Pocitově v duchu sledovat odlišnost, jak bych v dané situaci reagoval v rozhovoru já, a jaké možnosti může v duchu Nenásilné komunikace ve stejné chvíli využít Ivana. To mi umožňuje vnímat, pozorovat, jak ke kontaktu dochází, a jak empatii rozvíjet.

Marek Černý

Ivanin seminář Nenásilné komunikace změnil můj pohled na sebe a jiné lidi. Uvědomil jsem si, že můžu objevit pocity a potřeby druhých lidí a pochopit je. A také můžu objevovat svoje vlastní pocity a potřeby. To je pro mne užitečné pro komunikaci s kolegy v práci. Dokážu je pochopit lépe než předtím a mohu si vybrat jak odpovím nebo zareaguji.

David Hauerland

Zkušenost ze semináře mi pomohla vyjádřit, co v přítomnosti prožívám. Získal jsem možnost vytvořit s druhým kontakt přes srdce a posílit důvěru k druhé osobě.

Georg Tretow

Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS