Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Ing. Jan Křivonožka

Ing. Jan Křivonožka

kamnář se zaměřením na akumulační stavby, truhlář a lektor řemesel

Ing. Jan Křivonožka
Ing. Jan Křivonožka - logo

Navrhuji a realizuji tradiční kachlové sporáky a akumulační kamna, která mohou zdravým sálavým teplem vytápět celý dům. Topidla, která stavím, mohou být čistě akumulační a sálavá, či kombinovaná s teplovodním výměníkem. Též provádím rekonstrukce topidel a stavby chlebových pecí. Mohu dodat analýzy tepelných potřeb objektu; rovněž nabízím konzultace vhodného způsobu vytápění.

Vyrábím a stavím na míru dle specifických potřeb zákazníka. Vedu kurzy tradičních řemesel, kde si i začátečníci mohou vyzkoušet např. ruční tesání trámů, hoblování, stavby jednoduchých dřevěných konstrukcí či nábytku, zpracování ovčí vlny aj.

Mám vzdělání v oboru kamnář a absolvoval jsem řadu dalších odborných kurzů a seminářů. Jsem člen Cechu kamnářů ČR.

Spolupracuji s profesionály: MgA. Pavel Zemánek: stavba, design, návrhy a 3D skicy (731 807 530, papapawlin@email.cz), Aleš Novotný, Kamnářství Salamandr: realizace (777 669 991, kamnarstvisalamandr@gmail.com).

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Ukázky práce:

Akumulační kamna s velkým prosklením, ležením a stolovým sporákemKeramická dlaždice s „Andělem domu“ v nice na plášti kamenVeliká litinová dvířka s biotopeništěm a pekárnová dvířka ohřívárnyBílá kamna s ležením a se sporákem. autor: MgA. Pawel Zemánek email: papapawlin@email.czTeplovodní akumulační kamna s plotnou a troubou
Zobrazit všech 95 náhledů této galerie >

Profesní historie / vzdělání

  • Evropská dobrovolnická služba ve vesnici Zaježová (SK) – stavba dřevostaveb zateplených slaměnými balíky, hliněné omítky, organizace řemeslných workshopů (2010)
  • památková rekonstrukce vodního mlýna v Kvačianské dolině – ručně tesané konstrukce, výroba nábytku (2011)
  • vedení občanského sdružení Hnutí Brontosaurus Kolovrátek, které se zabývá ochranou přírody v Beskydech a rozvojem tradičních řemesel (od roku 2006)
  • vzdělání – Obecná fyzika na Matematicko-fyzikální fakultě UK, Environmentální modelování na ČZU, učební obor kamnář na učilišti v Horní Bříze

Kontaktní informace

Ing. Jan Křivonožka
Dolejší Kunčice 6
Fulnek (Moravskoslezský kraj)
742 45
Mobil:728 260 738
Email:honza@krivonozka.cz
Web:www.krivonozka.cz
www.krivonozka.cz
(tj. adresa této stránky)
Facebook:Facebook honza.krivonozka
Google+:Google+ honzakrivonozka
Účet:2100393293 / 2010 (Fio)
:87682494 (plátce DPH)
DIČ:CZ8502145829

Doporučení z první ruky

Na odborném semináři Honza Křivonožka velice srozumitelnou a záživnou formou vysvětlil základní fyzikální principy tepelných zdrojů pro spalování dřeva. Ukázal spoustu obrázků s provedených zakázek a detailně vysvětlil jednotlivé rozdíly. Je to profesionál, který dělá řemeslo se zápalem a snaží se předat svoje zkušenosti užšímu publiku.
Jan Bejdák
amatérský stavitel slaměnohliněného domku

2005 – 2016 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS