Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Ing. Jan Křivonožka

Ing. Jan Křivonožka

kamnář se zaměřením na akumulační stavby, truhlář a lektor řemesel

Ing. Jan Křivonožka
Ing. Jan Křivonožka - logo

Navrhuji a realizuji tradiční kachlové sporáky a akumulační kamna, které mohou zdravým sálavým teplem vytápět celý dům. Též provádím rekonstrukce topidel a stavby chlebových pecí. Mohu dodat analýzy tepelných potřeb objektu; rovněž nabízím konzultace vhodného způsobu vytápění.

Vyrábím také dřevěná schodiště a některé druhy nábytku. Vycházím z tradičního truhlářství – používám jen ruční nástroje a klasické postupy. Vyrábím a stavím na míru dle specifických potřeb zákazníka. Vedu kurzy tradičních řemesel, kde si i začátečníci mohou vyzkoušet např. ruční tesání trámů, hoblování, stavby jednoduchých dřevěných konstrukcí či nábytku, tvorbu zelené střechy nebo zpracování ovčí vlny.

Mám vzdělání v oboru kamnář a absolvoval jsem řadu dalších odborných kurzů a seminářů. Jsem člen Cechu kamnářů ČR.

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Ukázky práce:

Organická kamna do slaměné jurty (čekají na finální hliněnou omítku)Kamna s přikládáním z chodby a integrovanou chlebovou pecí.Těžká akumulační kamna s chlebovou pekárnou, která dále pokračují do obou pokojů...Těžká akumulační kamna s lavičkou a sporákem.Omítaný sporák jako centrum kuchyně s možností ohřívat TUV přes klapku.
Zobrazit všech 80 náhledů této galerie >

Profesní historie / vzdělání

  • Evropská dobrovolnická služba ve vesnici Zaježová (SK) – stavba dřevostaveb zateplených slaměnými balíky, hliněné omítky, organizace řemeslných workshopů (2010)
  • památková rekonstrukce vodního mlýna v Kvačianské dolině – ručně tesané konstrukce, výroba nábytku (2011)
  • vedení občanského sdružení Hnutí Brontosaurus Kolovrátek, které se zabývá ochranou přírody v Beskydech a rozvojem tradičních řemesel (od roku 2006)
  • vzdělání – Obecná fyzika na Matematicko-fyzikální fakultě UK, Environmentální modelování na ČZU, učební obor kamnář na učilišti v Horní Bříze

Kontaktní informace

Ing. Jan Křivonožka
Palackého 416
Fulnek (Moravskoslezský kraj)
742 45
Mobil:728 260 738
Email:honza@krivonozka.cz
Web:https://picasaweb.google.com/10665291680…
www.krivonozka.cz
(tj. adresa této stránky)
Facebook:Facebook honza.krivonozka
Google+:Google+ honzakrivonozka
Účet:2100393293 / 2010 (Fio)
:87682494 (plátce DPH)
DIČ:CZ8502145829

Doporučení z první ruky

S Honzou Křivonožkou máme jen ty nejlepší zkušenosti. Manželka si vysnila schodiště, které on dokázal převést do reality k naší obrovské spokojenosti. Sehnal materiál, přivezl, na místě vše upravil a instaloval. Schody jsou dnes takovým ústředním bodem našeho domu. Já osobně jsem velmi ocenil, že v rámci práce jsem si mohl k řemeslu přičichnout a pár věcí si sám vyzkoušet. Dům si stavíme svépomocí. Na co nestačíme, najímáme řemeslníky. Honza Křivonožka zatím mezi ostatními dost vyčnívá a to si ještě myslím, že jsme měli doposud na řemeslníky štěstí. Je ovšem pravda, že s Honzou jsme si sedli i mimo práci. Mohu jen doporučit.
Míra Míkovec
lektor ekologické výchovy

2005 – 2015 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn Google+ RSS