Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Jiří Nováček

Jiří Nováček

textař se zaměřením na psaní osobních příběhů a textů s duší

Jiří Nováček
Jiří Nováček - logo

Potřebujete sepsat svůj osobní příběh? Podnikáte, ale texty k vašim službám a produktům nesouzní s vaší osobností — nemají duši? S chutí vám vše napíši. Miluji příběhy a hru se slovy.

  • Narativní interview – Sejdeme se a dle vašich potřeb zvolíme téma rozhovoru. Odvyprávíte mi svůj životní příběh, povykládáte mi o vašem podnikání, profesi, nabídce… Celý rozhovor si nahraji na diktafon a dále s ním budu pracovat při tvorbě textů. Rozhovor vám také může posloužit při prezentaci v médiích.
  • Osobní příběh – Vašemu příběhu dám konkrétní formu podle toho, co s ním dále zamýšlíte. V textu vypíchnu to nejdůležitější v kontextu vašeho poslání a dalšího směřování. Přečtěte si můj osobní příběh.
  • Texty k produktům a službám – Slovy vystihnu jedinečnost vaší nabídky. Vaše záměry vyjádřím tak, aby získaly sílu a zároveň se v nich zrcadlila vaše duše.
  • Úpravy stávajících textů – Přepracuji jakékoliv texty tak, aby byly jasnější, čitelnější, zaujaly a zároveň stále obsahovaly původní záměr a podstatu.
  • Texty písní, verše a rýmy – Napíši, zveršuji a zrýmuji texty písní do hudby.

Při tvorbě dodržuji jediné pravidlo: „Když jsme sami sebou, správní lidé se vždy objeví.“ Věřím, že existuje cesta, jak si pohrát se slovy tak, aby měla sílu a zároveň co nejlépe vyjadřovala náš opravdový záměr a pocit. Rád v lidech nalézám krásu jejich jedinečnosti a spřádám ji do slov. Nebráním se hluboké myšlence, emocím, poetice, humoru a rýmování. Hlavní je pro mě autenticita.

Už jako dítě jsem rád psal povídky a vyžíval se ve slohových cvičeních. Na střední škole jsem se svou povídkou obsadil 2. místo v literární soutěži Zrcadlo fantazie a díky tomu se stal redaktorem e-magazínu MFantasy. Na VŠE v Praze jsem vystudoval jako vedlejší specializaci žurnalistiku. Absolvoval jsem kurz volného psaní od Ivy Mrkvičkové a kurzy tvůrčího psaní vedené René Nekudou a Michelle Losekoot. Také jsem spoluautorem filmu Magická Praha, kde mé básně recitoval Alfred Strejček (film získal čestné uznání v celostátní soutěži neprofesionálního filmu Český Videosalon). Píši vlastní blog a předsedal a koordinoval jsem pražský spolek Volnonožci, pro který jsem zároveň tvořil obsahovou strategii.

Status:

k vašim službám

Působnost:

osobně Praha, virtuálně celý svět

Kategorie katalogu:

Fotogalerie:

Alfred StrejčekMagická Praha dvdNFT ČR Český VideosalonMagická Praha poslední klapkaVolnonožci
Zobrazit všech 7 náhledů této galerie >

Můj osobní videoportrét

Krátký autorský film Magická Praha

Kontaktní informace

Jiří Nováček
Libišská 1746/9
Praha 8
182 00
Mobil:728 835 806
Email:naovy@seznam.cz
Web:www.milovnikpribehu.cz
Facebook:Facebook milovnikpribehu.cz
Google+:Google+ jiřínováčeknaovy
LinkedIn:LinkedIn jirkanovacek
Účet:2200882326 / 2010 (Fio)
:04129881

Doporučení z první ruky

Mgr. Adéla Rúčková Moravcová
S Jirkou jsme spolupracovali na tvorbě rozhovoru s akademickým malířem Vlastimilem Tomanem. Jirka zpracoval audio nahrávky, citlivě je přepsal a upravil do čtivého textu. S lehkostí se dokázal nacítit na myšlenky a postoje pana Tomana, ačkoliv se s ním osobně nesetkal. Rozhovor je stručný, svižný a zároveň obsahuje vše podstatné. Jsem se spoluprací velmi spokojená a těším se na další.
ilustrátorka

2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS