Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Jiří Nováček > Doporučení

Doporučení z první ruky

Jiří Nováček — textař se zaměřením na psaní osobních příběhů a textů s duší

Zobrazuji č. 110 z celkem 11 doporučení prezentace Jiří Nováček:
MgA. Aleš Výmola
Jirka pro náš připravovaný projekt vytvořil nosný text na základě našich poznámek, postřehů a požadavků. Má skvělou schopnost shromáždit kusé informace, ať už o osobě nebo produktu a z těchto fragmentů poskládat doslova literární kus, který se nejen pěkně čte, ale zároveň trefně vypráví. Jeho um se skvěle hodí například když chcete na web napsat text o sobě, text který má příběh, hlavu a patu a nevíte jak na to. Jednoduše – potkejte se s Jirkou, vyprávějte mu o sobě a on o dá váš životní příběh na papíře hezky dohromady.

MgA. Aleš Výmola

video producent, režisér, výtvarník, video-grafik a animátor
Michal Müller
Nejprve mne Jirka pozorně vyslechl, což bylo samo o sobě příjemné. Poté jsme si v dialogu probrali klíčové body mého životního příběhu. Už ono samotné vyprávění a diskuse byly pro mě velice přínosné, protože jsem si uvědomil více své priority a životní postoje. Následné Jirkovo písemné zpracování považuji za velmi dobré. Jasně, citlivě a čtenářsky přitažlivě vypichuje hlavní body mého životního příběhu v kontextu mého poslání a dalšího směřování.

Michal Müller

tvůrce videovizitek, videí a krátkých filmů
Kristýna Sataryová
S Jirkou jsem spolupracovala na mnoha různých projektech a vším se jako červená nit vine jeho nakažlivé nadšení, neúnavná tvořivost a neotřelé intuitivní vhledy do podstaty věcí. Ačkoli je to všestranně založený, renesanční muž, chtěla bych zde zmínit zejména jeho slovotvorný talent pro příběhy, který se projevuje v povídkách, scénářích, osobních příbězích nebo v rytmu zvukomalebných básní. Ať už byste chtěli s Jirkou navázat spolupráci jakéhokoliv druhu, můžete se těšit na laskavého, empatického člověka, s kterým je radost být v kontaktu. Společná tvorba s Jirkou mě prostě baví.

Kristýna Sataryová

ilustrátorka a kreativní kreslířka
RNDr. Helena Kurzweilová, CSc.
Jirku jsem požádala o pomoc při tvorbě mého životního příběhu. Hledala jsem někoho, kdo dokáže empaticky naslouchat a s kým se budu cítit bezpečně, abych mohla volně vzpomínat a vybavovat si důležité momenty mého života. Jirkův přístup beze zbytku naplnil má očekávání. Příběh mi ještě pomohl sepsat a doladit. Proces, který se naším setkáním otevřel, trval několik týdnů. Během nich mě spontánně napadaly další okamžiky z mého života, které dobře charakterizují to, kdo jsem. Je opravdu zajímavé i užitečné si tím projít. Jirku jako milovníka příběhů mohu vřele doporučit.

RNDr. Helena Kurzweilová, CSc.

kouč osobního a profesního rozvoje
Mgr. Adéla Rúčková Moravcová
S Jirkou jsme spolupracovali na tvorbě rozhovoru s akademickým malířem Vlastimilem Tomanem. Jirka zpracoval audio nahrávky, citlivě je přepsal a upravil do čtivého textu. S lehkostí se dokázal nacítit na myšlenky a postoje pana Tomana, ačkoliv se s ním osobně nesetkal. Rozhovor je stručný, svižný a zároveň obsahuje vše podstatné. Jsem se spoluprací velmi spokojená a těším se na další.

Mgr. Adéla Rúčková Moravcová

ilustrátorka
Jménem naší iniciativy Nekupuj.Adoptuj! bych ráda poděkovala Jirkovi za skvělou spolupráci na textech pro naše nové webovky (zatím nezveřejněné, ještě jsou v procesu). Jirka nám pomohl najít úplně nový úhel pohledu na to, co děláme a co chceme sdělit lidem. Dokáže najít v každém tématu linku příběhu a nádech naděje. Dodal nám odvahu jít s kůží na trh a nebát se vlastní upřímnosti. Bez něj bychom své příběhy nejen neuměly napsat, ale ani by nás to nenapadlo. Sezení s Jirkou byla zároveň terapie a motivační doping. Díky moc za všechno a těšíme se na další spolupráci!

Jana Ullmannová

www.nekupujadoptuj.cz ~ jana-ullmannova@seznam.cz ~ 721 647 247
Začali jsme rozjíždět nový startup Petgurman. Potřebovali jsme nové texty a nový originální přístup. Oslovili jsme tedy Jirku Nováčka a pobavili jsme se o projektu. Lidsky jsme si taky sedli, domluvili podmínky a už to začalo. Za měsíc od spolupráce byl web plný textů, zpětné vazby byly pozitivní. Spolupráce šla tak dobře, že jsem Jirkovi dal i přístup do administrace webu, aby mohl texty vkládat rovnou tam. Dnes se již spolu bavíme o další pravidelné spolupráci na měsíční bázi – psaní aktualit, newslettery, Facebook atd. Tato spolupráce mě baví.

Petr Nyč

jednatel LXVI, s.r.o.
www.petgurman.cz
Na Jirkovi oceňuji kromě jeho velké empatie i schopnost otevřeně a pozorně naslouchat. Dává to člověku mimo jiné pocit, že je respektován, a tím se může rychleji otevřít a dostat se k podstatě věci. Líbí se mi, že Jirka přichází s vlastními nápady, které umí vystihnout podstatu věci. Před naší schůzkou se Jirka svědomitě připravil a bylo poznat, že se nějakou dobu před setkáním našemu projektu věnoval. Díky spolupráci s Jirkou jsme si u Zážitkové seznamky lépe ujasnili hlavní pilíře našeho projektu a také to, na jakých klíčových principech stavět při komunikaci a propagaci směrem k druhým lidem. Myslím si, že Jirkův vstřícný a pozorný přístup bude – stejně tak jako nám – vyhovovat mnoha dalším lidem.

Martin Zákostelský

www.zazitkova-seznamka.cz ~ martin.zakostelsky@seznam.cz ~ 603 457 976
S Jirkou Nováčkem jsem měla tu čest spolupracovat hned na několika projektech v různých odvětvích. Je to schopný, pracovitý člověk, který umí přemýšlet a vyjít zákazníkovi vždy rozumně vstříc. Umí se správně zakousnout do práce a je velmi trpělivý. Jirka je také kreativní člověk se spoustou nápadů a myšlenek. Mimo jiné je to skvělý mentor, motor, jenž popožene člověka kupředu. Jsem ráda za možnost spolupráce. Doporučuji.

Jana Veselá

Sw Tester, Promotion, Make-Up Artist
www.fob.cz ~ jana.vesela@metallum.cz ~ 724 244 418
Jirka je nejen profesionální básník, ale také velmi zručný textař. Má smysl pro rytmus i vtip. A jako tvůrce obecně má velmi rozvinutý psychologický postřeh. Velkým plusem je i to, že se zbytečně neopakuje. Má velmi bohatou slovní zásobu. Dokáže psát jak lyricky, tak i velmi konkrétně a je s ním skvělá spolupráce.

Patrik Ulrich

autor hudby, scenárista a režisér
patrikulrich@centrum.cz ~ 739 706 035
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: 1 2 Další »
2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS