Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Máří Mikšaníková

Máří Mikšaníková

ilustrátorka se specializací na humoristické a industriální ilustrace

Máří Mikšaníková

Nakreslím vám abstraktní i realistické humoristické ilustrace, obrázky s industriální tématikou, komiksy, loga a doprovodné kresby pro odborné publikace a časopisy. Ráda vymýšlím vtipné obrázky, které pobaví na plakátech, diplomech, pohlednicích, novoročenkách, vizitkách a dalších tiskovinách. Jsem vášnivá speleoložka a montanistka a při odborných ilustracích spolupracuji s vědci Univerzity Karlovy v Praze. Používám profesionální software Adobe.

Vystudovala jsem Střední uměleckoprůmyslovou školu v Turnově. Své obrázky jsem vystavovala např. na Sympoziu uměleckých škol Libereckého kraje, v pražském klubu Kaštan a na Setkání jeskyňářů. Se svou prací Mokrý prádlo jsem v roce 2005 získala 2. místo na mezinárodním kovářském sympoziu Hefaiston na hradě Helfštýn.

Vybrané reference: Neoluxor, časopis Naše rodina, ZO ČSS 1–02 Speleologický klub Tetín, Montanisti sedmého dne, studenti Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze a další.

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Ukázky práce:

Speleologie pro tělo i duši | humoristické ilustrace a vtipné obrázkyIlustrace Jakými způsoby lze nabrat holinyIlustrované logoOdborná ilustraceDiplom ke Dni matek
Zobrazit všech 36 náhledů této galerie >

Kontaktní informace

Máří Mikšaníková
Mládí 15
Jablonec nad Nisou (Liberecký kraj)
466 04
Mobil:721 047 343
Email:kurie@centrum.cz
Účet:1390978016 / 3030
:05738865
DIČ:CZ8658112848

Doporučení z první ruky

Máří pro mne kreslila ilustrace do jedné odborné publikace a řadu obrázků do popularizačních článků, přednášek i k jiným příležitostem (např. do disertační práce). Vytvořila pro mne například i zdařilý plakát upozorňující na vzdělávací programy pro speleology (viz její portfolio). Někteří účastníci akce, kde byl použit, byli přistiženi, jak ho po skončení nenápadně loupou ze stěn a odnášejí domů, což v době elektronických médií není úplně běžné. Na jejím stylu mi vyhovuje to, že má silný cit pro věcnou správnost, je ochotná upravovat obrázek podle připomínek, přitom dokáže i do vážné ilustrace zakomponovat alespoň drobný humor. Úspěšně jsme vyzkoušeli kreslení odborných témat podle slovního popisu i mého (dost neumělého) náčrtku. Přitom sehrálo pozitivní roli také to, že Máří má nakoukané různé přírodní jevy i industriální a postindustriální prostředí (např. opuštěné doly), takže často automaticky chápe, co požaduju. Doufám, že naše spolupráce bude pokračovat.
Lukáš Falteisek

2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS