Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Marian Friedl

Marian Friedl

hudebník, producent a publicista

Marian Friedl

Marian Friedl (1979) absolvoval na Vyšší odborné škole J. Ježka v oboru jazzový kontrabas ve třídě Jaromíra Honzáka a v oboru etnoorganologie na FF UK pod vedením Vlastislava Matouška. V současnosti je hudebníkem na volné noze, externím redaktorem Českého rozhlasu stanice Vltava, pedagogem a výzkumníkem v oblasti instrumentáře severozápadních Karpat. Kromě kontrabasu je aktivním hráčem na lidové flétny Beskyd a Javorníků a malý cimbál.

Účastnil se natáčení více než deseti alb, která dokládají jeho značný žánrový rozptyl. Z nich vybíráme například Tomáš Kočko a Orchestr: Do Tanca (2003), Nedaba: Songs About… (2009), Martin Chodúr: Manifest (2012), NOCZ: NOCZ and Iva Bittová (2014), RukyNaDudy: Písně Hukvaldských Beskyd (2014).

Je stálým členem několika hudebních projektů různého zaměření: NOCZ Quartet (free-jazz), Jan Přibil a Přátelé (contemporary jazz), Martin Chodúr a Mach5 (pop), RukyNaDudy (archaická hudba Beskyd), Jitka Šuranská Trio (world music). V roce 2010 vystoupil na prestižní konferenci TEDxPrague.

Status:

k vašim službám

Působnost:

celý svět

Kategorie:

Společnost ~ Umění

Kalendář hraní a dostupnost

Vybraná videa

Marian Friedl na TEDxPrague 2010
Jitka Šuranská Trio: Pofukuj větříčku, Maliny
JP & Friends – Mix
Edward Powell & Marian Friedl LIVE Ostrava Guitar Fest. Nov. 2012
Doraiol – Radim Hanousek
Didrik Ingvaldsen Orchestra

Kontaktní informace

Marian Friedl
Kozlovice 294 (Moravskoslezský kraj)
739 47
Mobil:737 978 928
Email:mandaf@seznam.cz
Web:www.marianfriedl.cz
(tj. adresa této stránky)
Skype:Skype marianfriedl
Účet:1911000006 / 5500 (Raiffeisen)

Doporučení z první ruky

Děkujeme Marianovi a formaci Ruky Na Dudy, že nám tak krásně zahráli na naší svatbě a přispěli svou hudební produkcí velkou měrou ke všeobecné dobré náladě a svatebnímu veselí. Obzvlášť kladně hodnotíme perfektní výběr jednotlivých skladeb během obřadu a při následné volné zábavě. Bylo to jednoduše famózní! Všichni svatebčané trsali jako o život, ovšem jasný vrchol večera nastal, když ženichova 84letá, téměř nechodící babička odhodila francouzské hole a šla si taky zatančit, pro celou rodinu to byl největší zážitek z celé svatby. Mariana prostě nelze než doporučit!
Adéla Kučerová
vyšší soudní úřednice Obvodního soudu pro Prahu 9

2005 – 2016 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn Google+ YouTube RSS