Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Martina Barcalová

Martina Barcalová

osobní asistentka a pečovatelka pro seniory se sníženou soběstačností

Martina Barcalová

Nabízím osobní asistenci seniorům v důchodovém věku s nižší soběstačností – pomohu jim s každodenními činnostmi, doprovodím je k lékaři, do společnosti, zajistím různé aktivity pro volný čas a setkávání seniorů, aby se necítili sociálně vyloučení. Jsem pozitivně laděná, se všeobecným přehledem a zdravou mírou empatie; díky mnohaleté praxi se umím vcítit do jejich potřeb a nabídnout službu vysoké kvality a diskrétnosti.

 • Osobní asistence a pečovatelství – pomoc při zvládání běžných denních úkonů (hygiena, oblékání, příprava jídla, péče o domácnost); doprovod k lékaři, na úřady, nákupy či na procházky; poradenství a podpora pro rodinné příslušníky.
 • Aktivizace – procvičování psychických a fyzických schopností, nácvik soběstačnosti, výtvarné a kreativní činnosti, společenské hry aj.
 • Volnočasové aktivity – zprostředkování a doprovod na společenské, kulturní a volnočasové akce (literární a taneční večery, filmové kluby, výstavy), docházkové skupiny pro max. 6 osob pravidelně 1× týdně či nepravidelně dle naplánovaných výletů (přátelské a diskuzní setkávání nad aktuálními tématy, vzájemné sdílení, výlety).

poslání: Umožňovat prožití aktivního a důstojného stáří osobám se sníženou soběstačností.

Mám 14 let praxe a zkušeností s osobní asistencí a přímou péčí o seniory a osoby s tělesným postižením. Přes 10 let jsem pracovala v Centru Paraple jako osobní asistentka vozíčkářů, pro které jsem rovněž organizovala četné volnočasové a kulturní aktivity. Několik let jsem také pracovala pro občanské sdružení Hewer jako osobní asistentka seniorů a odborný poradce pro jejich rodiny. Ceny dle dohody.

Status:

k vašim službám

Působnost:

Praha

Vzdělání a praxe

 • kurzy a semináře
  • kurz Pracovník sociální péče se zaměřením na seniory a osoby se zdravotním postižením (občanské sdružení Akord)
  • kurz Pracovník v sociálních službách (Dívčí katolická škola)
  • Kurz první pomoci (Červený kříž, Centrum Paraple)
  • Seminář komunikativních dovedností (Centrum Paraple)
  • Seminář ošetřovatelské péče (Centrum Paraple)
 • praxe
  • Centrum Paraple (2004–2015) – koordinátorka vzdělávacích kurzů, dobrovolnického programu a jiných aktivit, osobní asistentka; od r. 2013 organizace vzdělávacích kurzů, koordinace dobrovolnického programu, organizace a příprava volnočasových aktivit (filmové kluby, literární setkávání, projekt Host pod Parapletem); do roku 2013 přímá péče, osobní asistence vozíčkářům, částečná spolupráce na organizaci tematických, volnočasových a dobrovolných aktivit
  • Creative Bazaar (2008) – příprava aktivit, asistence a odborná pomoc zdravotně postiženým návštěvníkům při Festivalu pro podnikavé v rámci aktivity projektu Jiná realita spolufinancovaného z Programu IS EQUAL
  • Hewer (2001–2003) – domácí asistenční a pečovatelská služba; osobní asistentka u osob s postižením a odborná pomoc seniorům v jejich domácím prostředí; osobní asistence zdravotně postiženým klientům

Kontaktní informace

Martina Barcalová
Nad Potokem 170
Nová Ves (Středočeský kraj)
250 63
Mobil:728 878 366
Email:martina@barcalova.cz

Doporučení z první ruky

Jako ředitelka Centra Paraple (1994–2013) jsem od r. 2002 do r. 2013 spolupracovala s paní Martinou Barcalovou. Od r. 2002 pracovala pro Centrum Paraple externě jako osobní asistentka klientů s dg. paraplegie a tetraplegie, kteří zde absolvovali týdenní kurzy práce s PC. V r. 2004 nastoupila na plný pracovní úvazek, nejprve jako ošetřovatelka, později se také podílela na organizaci a realizaci některých sociálně-rehabilitačních programů, jako např. Máma-táta na vozíku, Sportovní kurz jízdy na čtyřkolkách apod. V roce 2013 začala pracovat jako koordinátorka různých vzdělávacích a tematických kurzů, zavedla filmový a literární klub a navázala na cyklus Večery pod Parapletem zvaním zajímavých hostů z různých oblastí kultury. Současně se stala i koordinátorkou dobrovolníků, kteří pomáhali klientům Centra Paraple. Martina Barcalová při své práci i při dobrovolné činnosti byla vždy spolehlivá a zodpovědná. Svou práci brala jako poslání a byla vysoce motivovaná poskytovat klientům – lidem na vozíku – odbornou a kvalitní pomoc citlivým, empatickým způsobem. Usilovala o to, aby svou prací klienty podpořila v rozvoji a vytvoření podmínek pro lepší sociální a pracovní uplatnění. Mohu ji doporučit jako aktivního, invenčního a důvěryhodného spolupracovníka s velmi dobrými předpoklady pro samostatnou i týmovou práci.
PhDr. Alena Kábrtová
klinický psycholog a spoluzakladatelka Centra Paraple

2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS