Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Ing. Michal Haltuf

Ing. Michal Haltuf

specialista na řízení úvěrových rizik

Ing. Michal Haltuf

Profesionální řízení úvěrových rizik neboli credit risk management, zejména pak vývoj kreditních skóringových modelů, vývoj antifraud/fraud prevention řešeníoceňování aktiv jako jsou finanční deriváty, pohledávky, závody a nemovitosti.

Vysokoškolské vzdělání v oborech Finanční inženýrství a Finance na Vysoké škole ekonomické v Praze. Držitel vázané živnosti na oceňování majetku.

Status:

k vašim službám

Působnost:

Praha a Středočeský kraj

Kategorie katalogu:

Kdo jsem

Jsem kandidát s výraznou orientací na čísla, měřitelnost a zvyšování efektivity. Vynikám schopností propojit silné analytické myšlení s realitou a zdravým rozumem. Rychle se učím, dokáži si poradit v nestandardních situacích, nalézat netradiční přístupy k řešení (out of the box thinking). Mám pozitivní vztah k moderním technologiím, zejména v oblasti IT a financí (FinTech). Momentálně se připravuji na certifikaci FRM, Part 1 a CFA Level 1.

Zkušenosti

Nejrozsáhlejší zkušenosti mám ze spolupráce s významnou finanční firmou pro kterou jsem:

  • vyvinul nový kreditní skóringový model, který vedl ke snížení procenta defaultů (platebních potíží) při současném navýšení objemu půjček, zvýšení počtu automaticky schválených půjček (bez nutnosti zásahu manuálního operátora) a snížení jednotkových nákladů na schválení půjčky. Tento model průběžně spravuji, monitoruji jeho výkonnost a upravuji dle měnících se ekonomických podmínek.
  • vytvořil model pro predikci LGD (Loss Given Default) pro modelování celkové očekávané ztráty na roční bázi a pro účetní tvorbu rezerv na odepisované pohledávky
  • připravil PTB (probability-to-buy) model, který na základě vstupních parametrů o chování uživatele dokáže predikovat pravděpodobnost žádoucího nákupního chování a dle toho náležitě segmentovat klienty

V rámci své diplomové práce jsem zpracoval kreditní skóringový model pro data peer-to-peer (P2P) lendingové platformy Bondora, kde jsem srovnával výkonnost klasické logistické regrese a jedné z metod strojového učení.

Aktuální činnost

  • Právě pracuji na modelu pro predikci CLV (Customer-Lifetime Value) pro výše uvedeného půjčovatele s cílem segmentovat klienty na různé skupiny a přizpůsobit jim marketingovou komunikaci a výhody s cílem zvýšit zisk plynoucí z jednoho klienta.
  • Také pracuji na dynamickém modelu pro oceňování půjček na sekundárním trhu P2P lendingové platformy Bondora. S využitím automatizace a nabízeného API pak plánuji tento model použít (stejně jako ten první) pro aktivní investování s cílem dosáhnout nadprůměrného výnosu investice.

Kontaktní informace

Ing. Michal Haltuf
imagineo.cz s.r.o.
Kaprova 42/14
Praha 1
110 00
Mobil:774 425 767
Email:haltuf@imagineo.cz
Web:michalhaltuf.cz/credit-risk-en.html
LinkedIn:LinkedIn michalhaltuf
Účet:43 – 1521080207 / 0100 (Komerční banka)
:28250885 (plátce DPH)
DIČ:CZ28250885

Doporučení z první ruky

S Michalem spolupracuji již celou řadu let, jelikož po konzultaci s ním jsem vždy schopen posunout mé projekty tím správným směrem. Vděčím za to především jeho odborné znalosti v oblasti financí a ICT zároveň, v kombinaci s neoblomným logickým a analytickým myšlením.
Ing. Petr Mlejnek
marketingový specialista

2005 – 2016 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS