Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Petra Antonů

Mgr. Petra Antonů

videotrenérka komunikace a lektorka

Mgr. Petra Antonů
Mgr. Petra Antonů - logo

Nabízím rozvoj efektivní komunikace a dobrých vztahů prostřednictvím reflexe krátkých videonahrávek. Individuální trénink komunikačních dovedností či skupinové semináře pro firmy, neziskovky, sociální služby, učitele či rodiče.

Video nabízí jedinečnou možnost vidět sebe samého v kontaktu s jinými lidmi, vidět, jak moje komunikace druhé ovlivňuje. Ať již jde o kontakt s kolegy v práci, s dětmi nebo klienty. Metoda videotrénink interakcí, se kterou pracuji, staví na úspěšných momentech v komunikaci. Analýza videa se tedy nestaví na chybách.

Při analýze se vracíme k prošlým momentům, vybíráme povedené úseky videa, které podrobujeme detailní analýze. Pouštíme je opakovaně, bez zvuku, zpomaleně a objevujeme drobné detaily, které způsobily daný úspěch (gesto, mimika v obličeji, tón hlasu, slovo). Skrze tyto objevené detaily můžeme rozšiřovat své vědomé komunikační dovednosti. Využíváme principu selfmodelingu tím, že sledujeme sami sebe, jak se nám něco daří. Získáváme větší sebejistotu i konkrétní představu o tom, co v komunikaci opravdu funguje.

Vystudovala jsem sociální práci na Univerzitě Karlově v Praze. Po studiu jsem pracovala v Centru pro kvalitu a standardy v sociálních službách. Od r. 2010 se věnuji metodě videotrénink interakcí, ve které jsem mj. absolvovala dvouletý odborný výcvik ukončený akreditací VTI trenér u Sdružení pro videotrénink interakcí ČR. Externě vyučuji na Vysoké škole polytechnické a SVOŠ sociální v Jihlavě. Dlouhodobě spolupracuji s Denním a týdenním stacionářem v Jihlavě a s Charitou Pelhřimov.

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Videotrénink interakcí:

Videotrénink interakcí ve firměAnalýza natočeného videaVideotrénink interakcí v rodiněAnalýza videa v rodiněVideotrénink interakcí ve školce

Jak probíhá individuální videotrénink:

 • Úvodní schůzka:
  • Probereme možnosti využití videotréninku ve vašem případě.
  • Formulujeme konkrétní cíl, ke kterému má videotrénink vést.
 • Natáčení: Natočím 10–20 minut vaší interakce s kolegy, dětmi, klienty či žáky.
 • Analýza: Připravím mikroanalýzu nahrávky, vyberu úspěšné momenty ve vztahu k vašemu cíli.
 • Rozhovor: Společně tyto momenty detailně prozkoumáme, prodiskutujeme souvislosti, objevíme hlubší významy. Formulujeme pracovní úkol pro příští natáčení. Vše je stále vztaženo k vámi definovanému cíli.

Cyklus natáčení a rozhovorů se opakuje dle potřeb, většinou 3–6×

K čemu se dá videotrénink využít:

 • zvýšení efektivity pracovních rozhovorů, porad a diskusí
 • zlepšení vztahů v týmu
 • zlepšení kontaktu s klientem či skupinou v sociálních službách
 • zlepšení vztahů mezi rodiči a dětmi, učiteli a dětmi
 • podpora začínajících pracovníků, učitelů
 • řešení výchovných problémů
 • zvýšení efektivity učení a rozvoje dětí atp.

Kontaktní informace

Mgr. Petra Antonů
Mahlerova 2091/23
Jihlava
586 01
Mobil:732 600 539
Email:petra@antonu.cz
Web:www.antonu.cz
:02595249

Doporučení z první ruky

Metoda je to z mého pohledu naprosto perfektní, a posiluje nejenom vlastní dovednosti, ale hlavně sebehodnocení a to ještě zajímavou formou. Doporučuji kudy chodím. Nejsilnější pro mne asi bylo poznání, že se na sebe můžu koukat a taky se poslouchat. Pomohlo mi to i v takových věcech, že např. nemám tolik strach zavést rozhovor s cizí paní na ulici. Při spolupráci s videotrenérkou pro mne byl nejpřínosnější fakt, že jsem mohl její práci přijmout s klidem. Nemusel jsem mít strach, ani stud.
Jan Šafář
pedagog

2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS