Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Petra Antonů > Doporučení

Doporučení z první ruky

Mgr. Petra Antonů — videotrenérka komunikace a lektorka

Zobrazuji všech 5 doporučení prezentace Mgr. Petra Antonů:
Děkuji za videotrénink s Mgr. Petrou Antonů, který zbořil moje předsudky proti tomuto způsobu pracování na sobě. Oceňuji příjemné a empatické povídání - definování cíle před prvním natáčením a po natáčení následný pozitivní rozbor vydařených momentů mého vystupování. Při shlédnutí některých momentů mi jak lusknutím prstů okamžitě došlo, jak jsem bývala mohla jednat lépe. Člověk se po několika natáčeních cítí silnější – vybavenější do nelehkých situací, do kterých se denně dostává. Uvědomila jsem si, jak je pro dobrou komunikaci důležitý oční kontakt, zvednutí ruky, naklonění těla a při práci se skupinou dětí vědomé věnování pozornosti všem – nezapomínat na méně výrazné typy dětí. Velkým přínosem pro mě bylo sledovat, jak děti věnují pozornost sobě navzájem např. při skupinové práci a jak někdy stačí jeden pohled, jedna věta, jedno gesto, aby se některý člen skupinky cítil méněcenně nebo mu naopak stouplo sebevědomí. Děkuji a říkám si, že by bylo užitečné, kdyby se videotrénink stal pravidelnou součástí sebereflexe, protože následné rozebírání viděného posouvá člověka rychleji dopředu, než když člověk jen pátrá v paměti a snaží si situaci vybavit.

Martina Toužilová

učitelka 1.stupně ZŠ
Videotrénink mi přinesl především to, že jsem viděl ty situace, které jsem potřeboval řešit, které mne trápily. Nahrávky mi ukázaly, jak postupovat s klientem, kdy člověk může být víc rozhodný a kdy spíš musí vnímat klienta a musí mu pomoct v komunikaci. Nahrávky mne také uklidnily v tom, že dělám svou práci dobře, i když vždy je co zlepšovat.

Rostislav Šlechta

vychovatel, Denní a týdenní stacionář
Tuhle metodu hodnotím velice kladně, je to skvělé zrcadlo, které odhalí i ty nejmenší drobnosti. Člověk se sám nevidí po většinu času a tenhle nástroj je skvělý pro sebereflexi. Ve své další praxi budu určitě aplikovat komunikační nástroje, které jsem objevil a pochopil jejich funkci, jako například přijetí, shrnutí, ocenění a další. Nejsilnější pro mne bylo, když jsem na videu viděl, jak moje sdělení nekoresponduje s mým projevem těla, s intonací mého hlasu. Přineslo mi to uvědomění potřeby více vnímat svoje tělo. A zároveň vnímat ostatní lidi a dávat jim prostor. S videotrenérkou jsem byl velice spokojený, je to příjemný člověk na kterém je vidět zájem a nadšení.

Petr Göth

vedoucí nízkoprahového klubu
Metoda je to z mého pohledu naprosto perfektní, a posiluje nejenom vlastní dovednosti, ale hlavně sebehodnocení a to ještě zajímavou formou. Doporučuji kudy chodím. Nejsilnější pro mne asi bylo poznání, že se na sebe můžu koukat a taky se poslouchat. Pomohlo mi to i v takových věcech, že např. nemám tolik strach zavést rozhovor s cizí paní na ulici. Při spolupráci s videotrenérkou pro mne byl nejpřínosnější fakt, že jsem mohl její práci přijmout s klidem. Nemusel jsem mít strach, ani stud.

Jan Šafář

pedagog
Když jsem poprvé slyšela pojem Videotrénink interakcí, přemýšlela jsem, jak budu zvládat to, že se musím sama na sebe dívat, ale touha vyzkoušet to byla větší než obava z toho, že se uvidím a uslyším. Ta zpětná vazba, kterou jsem dostala mi stála za to překonat prvotní nekomfort. Videotrénink mi neuvěřitelně pomohl, protože mi přinesl mnohem větší sebejistotu při práci. Cítím zlepšení jak při práci s týmem, tak při individuální práci. Plánuji pokračovat s videotréninkem i dále, protože tam cítím velký prostor, jak se posouvat dál.

Martina Solarová

obchodní ředitelka Mary Kay
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS