Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > PhDr. Petra Hanáková, Ph.D.

PhDr. Petra Hanáková, Ph.D.

lektorka prezentačních, výukových a komunikačních dovedností

PhDr. Petra Hanáková, Ph.D.

Chcete působivě mluvit na veřejnosti, účinně prezentovat sama sebe, zvládnout trému a zaujmout posluchače? Učím své klienty komunikační, didaktické a prezentační dovednosti. Nevyrábím mluviče nebo lektory podle jednoho vzorce, každé školení je vytvořeno tak, aby co nejvíce posílilo silné stránky konkrétního klienta. Vycházím přitom z klasického rétorického školení, z moderní didaktiky, komunikační psychologie a sociolingvistiky.

Dokáži otevřít silné introverty, zklidnit trémisty, usměrnit příliš rozjeté extroverty, identifikovat rušivé tzv. slepé skvrny projevu a komunikační zlozvyky. Naučím vás také účinné postupy zklidnění a zmírnění stresu.

Na rozdíl od tradičních učitelů rétoriky nepracuji jen s formou projevu, ale pomohu vám i s jeho obsahem. Sama jsem připravila stovky prezentací, napsala desítky konferenčních příspěvků a odučila tisíce hodin. Mohu vás tedy efektivně vést a směřovat už během psaní projevu, a to jak v češtině, tak i angličtině. Doladím s vámi klidně i anglickou výslovnost.

Strávila jsem více než dvě dekády sbíráním zkušeností v akademickém světě. Vystudovala jsem nejdříve jazyky, pak uměnovědu, získala jsem doktorát v oblasti teorie a dějin umění a kultury. Působila jsem na prestižních univerzitách v ČR a USA, přednášela na mezinárodních konferencích, hojně jsem vědecky publikovala. Také ale vím, co je vyhoření, hledání nové motivace a kariérní změna.

Status:

k vašim službám

Působnost:

Praha, dohodou jižní Čechy

Kategorie katalogu:

S čím vám mohu pomoci?

  • Čeká vás důležité vystoupení před klienty, na konferenci či v médiích a chcete být dokonale připravení?
  • Potřebujete komunikovat svůj nápad či záměr a nedaří se vám zatím o něm mluvit s jistotou a dostatečně přesvědčivě?
  • Připravujete svůj první kurz a nevíte, jak strukturovat hodinu, jak učit a zapojit své posluchače?
  • Učíte už nějakou dobu a máte pocit, že vaše výukové metody potřebují nové impulsy? Hledáte supervizi a zpětnou vazbu?
  • Hledáte motivaci k dalšímu seberozvoji? Chcete se seznámit s nejnovějšími poznatky komunikační psychologie a sociolingvistiky a naučit se jich využívat?

Kontaktní informace

PhDr. Petra Hanáková, Ph.D.
Slovinská 623/23
Praha 10
101 00
Mobil:774 505 577
Email:info@petrahanakova.cz
Web:petrahanakova.cz
Účet:8000078453 / 5500 (Raiffeisen)
:04742125

Doporučení z první ruky

Když jsem se chystal na magisterské státnice, byl jsem nervózní. U předchozí postupové ústní zkoušky jsem totiž prošel s odřenýma ušima, přestože jsem se opravdu poctivě učil. Mám špatný slovní projev. Jsem zbrklý, myslím a mluvím překotně, odbíhám. Zmohl jsem se tehdy jen na formulaci obecností, sám jsem věděl, že to je nedostatečné. Petra byla důležitým pedagogem na naší katedře a zároveň členem zkušební komise. Myslím, že sama tušila, co by mohlo u závěrečných státnic nastat. Promluvila ke mně tehdy jen krátce. Řekla: nejde o nic víc než o to, abys dokázal o každé otázce deset minut souvisle mluvit a aby tvůj projev měl začátek, prostředek a konec. Přesvědč nás v těch deseti minutách; i kdyby tě naše otázky zaskočily, už nic nezpochybní to, co sdělíš. Je to tvoje chvíle, ne naše. My potřebujeme, abys ji měl pevně v rukou. Úplně jsem pak změnil svůj styl učení. Namísto neohraničeného drillu dat a informací jsem se učil ke každé z otázek desetiminutový „příběh“. Když jsem si otázky ke konci procházel, neviděl jsem za nimi jen jejich číselné označení – každá pro mě představovala právě ten jeden poutavý desetiminutový příběh, u kterého vím, o čem je a jak ho odvyprávět. V průběhu zkoušky se mi samy připomínaly další detaily, aniž bych ztratil směr a cíl – pořád jsem věděl, čím svůj projev skončím. Komise pak pokládala jen doplňující otázky k dílčím „meandrům příběhu“, na něž jsem dokázal odpovědět. Dostal jsem tehdy třikrát za jedna. Ty jedničky pro mě nebyly tolik odměnou za to, že jsem to uměl, ale za to, že jsem dokázal mít svůj projev pevně v rukou. Vytvářím filmy a pracuji jako festivalový dramaturg. Projevu na veřejnosti se nevyhnu – dokonce je pro úspěch mojí práce rozhodující. Ten krátký Petřin proslov si před svými projevy připomínám dodnes.
Jakub Felcman
scenárista, dramaturg a filmový organizátor

2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS