Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Petra Vachová

Petra Vachová

certifikovaná terapeutka Tradiční čínské medicíny a masáží

Petra Vachová
Petra Vachová - logo

Tradiční čínskou medicínou a masážemi obnovím rovnováhu ve vašem těle, vzkřísím váš životní elán a nastolím cestu k udržení zdraví. Čínské lékařství má skvělé výsledky i tam, kde klasická medicína selhává nebo je příliš jednostranně zaměřená.

  • Tradiční čínská medicína (TČM) – provedu podrobnou diagnostiku vašeho zdravotního stavu a zvolím vhodnou léčbu metodami TČM (fytoterapie, akupunktura…)
  • Shiatsu – japonskými masážními technikami uvolním napětí ve svalech, zlepším krevní oběh a obnovím vitalitu celého vašeho organismu
  • akupresura – stimulací akupresurních bodů vám uvolním zablokovanou energii, zharmonizuji svaly a celý pohybový aparát
  • reflexní terapie – jemnou masáží reflexních plošek na chodidlech a rukách povzbudím samoléčící schopnosti vašeho těla
  • masáže – klasickými, sportovními a rekondičními masážemi vás dostanu do pohody po velké tělesné nebo psychické námaze

Zakládám si na citlivém přístupu ke klientovi a precizní diagnostice. Mám přes 13 let praxe jako masérka, dokončené profesní vzdělání a mezinárodně uznávané certifikáty Tradiční čínské medicíny a masáží Shiatsu (Darja Shiatsu School, Praha); občas také přednáším. Provozuji vlastní ordinaci v Ostravě-Porubě.

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR; v týdnu jen Ostrava a okolí

Kategorie:

Společnost ~ Zdraví

Fotogalerie:

Čínská tlaková masáž prováděná kvalitním olejem s esencíAkupresura a masáž břicha při poruchách trávení a bolestechMasáž na odstranění bolesti zad a celkového napětíMasáž namáhané šíje a krční páteře z práce na PCMezinárodní osvědčení teorie a praxe japonských masáží Shiatsu
Zobrazit všech 36 náhledů této galerie >

Co je to Tradiční čínská medicína (TČM)

Tradiční čínská medicína je celostní léčebný systém starý tisíce let, který vychází z taoistických principů, a jehož ústřední teorií je teorie jinujangu a teorie pěti prvků. TČM je založena na precizní podrobné individuální diagnostice: zdravotní stav posuzuje celostně jako výsledek činnosti všech vnitřních orgánů a emoční zátěže a vedle nemoci bere v úvahu i celkovou konstituci pacienta a jeho zdravotní historii. Člověka vnímá v souvislosti s jeho okolím, vztahy, ročním obdobím, klimatickými faktory apod. Tradiční čínská medicína celostním přístupem obnovuje stav vnitřní rovnováhy v člověku a dokáže nejen vrátit pocit zdraví, ale pomáhá ho také dlouhodobě udržet. Na základě tradičních přístupů tak lze pacientovi léčbu zcela individualizovat, ušít ji na míru, což je jednou z příčin její mimořádné úspěšnosti. TČM lze využívat jako metodu preventivní k podpoře zdraví, v době kdy ještě nemoc diagnostikována není. Je i jemnou metodou vhodnou pro děti a starší pacienty. Zároveň je TČM účinná i v léčbě již rozvinutých nemocí a poruch. S léčbou samotnou jde vždy ruku v ruce dietetické poradenství a poradenství v režimových opatřeních tak, aby klient získal návod, jak si své zdraví dlouhodobě udržet. (Přejato z webu Komora Tradiční čínské medicíny.)

Kontaktní informace

Petra Vachová [ mapka ]
Porubská 549/18
Ostrava-Poruba
708 00
Mobil:604 723 600
Email:petra.vachova@gmail.com
Web:www.siacu.info
(tj. adresa této stránky)
Skype:Skype petra.vachova
ICQ:ICQ status 232516829
Účet:197644669 / 0300 (Poštovní spořitelna)
:72974231 (neplátce DPH)

Doporučení z první ruky

Mám problémy s otěhotněním. Po neúspěšném IVF jsem proto na první návštěvu šla trochu s obavou. Hned ve dveřích se na mě ale Petra koukla a svou empatií odhadla příčinu mých potíží, na jejíchž odstranění teď usilovně pracujeme. Hodiny jsou příjemné a vyhovuje mi, že Petra nedělá masáž, kterou si myslím já, že potřebuji, ale kterou si myslí ona, že potřebuji. Původně jsem šla na Shiatzu, ale vyzkoušely jsme baňkování, klasickou masáž, lávové kameny, Reiki atd... Kromě napravení těla se pokoušíme napravit i mou mysl, která do té doby nesmýšlela moc pozitivním směrem. Ještě máme spoustu práce před sebou, ale řekla bych, že díky jejím hodinám jsme na dobré cestě k úspěchu nejen s početím dítěte, ale i v dalším osobním či pracovním životě. Všem vřele doporučuji.
Kateřina S.

2005 – 2016 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS