Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Renata Václavková

Mgr. Renata Václavková

kouč, lektor a poradce v oblasti rozvoje osobnosti

Mgr. Renata Václavková

Profesionální služby v oblasti osobního rozvoje a týmové spolupráce se zaměřením na systemický přístup, který dovoluje pracovat s klienty z různých oblastí profesního i osobního života:

  • individuální koučování a psychoterapie
  • týmová supervize (sociální oblast) a koučování skupin
  • lektorování v oblasti soft skills (měkké dovednosti) – úspěšná komunikace (asertivita, řešení konfliktů, vyjednávání), řízení času, prevence stresu a syndromu vyhoření

Vynikající odborné vzdělání a přes 10 let zkušeností na poli sociální práce a psychoterapie i s vedením seminářů. Členka Asociace integrativních koučů (AIK), profesionální a vstřícný přístup.

Motto: To, co je za námi, a to, co je před námi, jsou drobnosti ve srovnání s tím, co je v nás. — Oliver Wendel Holmes

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Vzdělání a kurzy:

  • Inteco – Integrativní koučink (203 hodin)
  • Systemická supervize a koučování – Institut KOS Praha (200 hodin)
  • Psychoterapeutický výcvik Umění pomáhat, Umění terapie – Institut pro systemickou zkušenost Praha (750 hodin)
  • Sociální práce a poradenství – Ostravská univerzita
  • Profesní poradenství a rekvalifikace – Ostravská univerzita

Co je to systemický přístup?

Systemický přístup je směrem v humanitních vědách, zejména v tzv. pomáhajících profesích a v oblasti rozvoje lidských zdrojů a řízení lidí, jenž se rozvíjí zejména v posledních letech. Vychází z radikálního konstruktivismu (filosofický směr, který se nesnaží popsat svět takový, jaký objektivně je, ale který se ptá, jak jej my jako lidé vidíme, jak jej popisujeme, jak se účastníme na jeho vytváření). Systemický přístup je založen na netradičním chápání člověka nebo skupiny lidí: člověk je vnímán jako celistvý a samostatný systém, který má vše potřebné k seberozvoji v sobě. Nepotřebuje tedy tolik rady experta, jak má něco udělat, ale pod vedením kouče se může naučit, jak na má přijít na to, jak něco udělat. Jde zejména o to, podpořit jeho silné stránky, motivovat a rozvíjet jeho sebereflexi, naučit jej zužitkovat získané vědomosti a zkušenosti. Tak lze dosáhnout nejen vytčených cílů, ale i celkového rozvoje klienta.

Systemická terapie respektuje uvedené zásady a spočívá v rozrušení tradičních vzorců chování či myšlení a osvojení nových, tím se pak odstraní i problém. Stejně jako s klientem je potřeba pracovat i s jeho sociálním okolím.

Kontaktní informace

Mgr. Renata Václavková
Havlíčkova 1264
Valašské Meziříčí (Zlínský kraj)
757 01
Mobil:603 540 850
Email:renata.vaclavkova@centrum.cz
Účet:159025744 / 0300 (ČSOB)
:73128791

2005 – 2016 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS