Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Tomáš Chalupa

Mgr. Tomáš Chalupa

novinář a publicista

Mgr. Tomáš Chalupa

Jsem novinář a publicista. Mám odborné vzdělání v oboru žurnalistika a sociologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. V médiích působím od roku 2007, prošel jsem všemi pozicemi od redaktora, přes editora až po vedoucího redakce a šéfredaktora. Píši pro webová i tištěná média.

Mojí předností je dokonale zvládnuté novinářské řemeslo a široký rozhled. Dlouhodobě sleduji politiku, mezinárodní vztahy, ekonomiku, technologie, vědu, mám znalosti historie a military, dobrý přehled mám také v oblasti záhad. O všech těchto tématech jsem schopen napsat jakýkoliv typ textu včetně analýz, komentářů, glos, sloupků, rozhovorů a reportáží. Běžně využívám pro svou práci i anglicky psané zdroje. Výsledné texty jsou vždy na patřičné jazykové i odborné úrovni, současně ale čtivé a srozumitelné širokému publiku. V menší míře se věnuji také copywritingu, spolupracuji s reklamními agenturami a soukromými firmami.

Jsem trojnásobný držitel ocenění za 2. místo v literárních soutěžích Univerzity Palackého, a taktéž za 2. místo v literární soutěži portálu Na volné noze.

Ukázky práce:

Magazín Reportáže z průmyslu je jedním z mých dlouhodobých klientůRozhovor v magazínu Reportáže v průmysluExtrastory je další dlouhodobý klient, tento článek se probojoval až na hlavní stránku Seznam.czČlánek upravený pro lepší zobrazeníRadiodixie je srdcovka, pro kterou píšu válečné příběhy a zajímavosti
Zobrazit všech 8 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Kontaktní informace

Mgr. Tomáš Chalupa
Wurmova 7
Olomouc
779 00
Mobil:737 772 953
Email:chalupat@post.cz
Facebook:Facebook snaut1
DIČ:CZ8007315723

Doporučení z první ruky

Na Tomáši si cením především jeho schopnosti a odvahy používat vlastní hlavu a jít s kůží na trh, aniž by se snažil schovávat za takzvanou „objektivitu“, za kterou se dnes ve skutečnosti skrývá snaha nenaštvat svého případného budoucího zaměstnavatele. Říkat nahlas svůj názor (a obecně vůbec nějaký názor mít) je sice základním předpokladem žurnalistiky, dnes je to bohužel spíš mimořádná vlastnost, než standardní „výbava“ novinářů. I po praktické stránce jsem s Tomášem byla dosud vždy spokojená – práci dodal včas dle domluvy, na případné připomínky a náměty k doplnění nebo přepracování vždy reagoval ochotně, dosud jsem neměla pocit, že se na něj nemohu spolehnout. Komunikace je s ním bezproblémová.
Alina Holušová
šéfredaktorka

2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS