Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Aleš Kapl

Aleš Kapl

IT konzultant

Aleš Kapl
Aleš Kapl - logo

Provádím návrhy, implementace, poradenství a outsourcing IT infrastruktury. Specializuji se na doménové služby, hromadné nasazení operačních systémů a aplikací a automatizaci správy IT. Pomohu vám vytěžit z informačních technologií maximum.

  • Automatizace a dohledování – automatizace eliminuje chybovost a šetří čas i peníze, dohledování dokáže včas upozornit na vznikající problém, čímž snižuje riziko negativních dopadů na dostupnost infrastruktury.
  • Správa a podpora (outsourcing) – převzetí komplexní správy síťového prostředí, včetně návrhu a rozvoje sítě.
  • Virtualizace a vysoká dostupnost – optimalizace využití systémových prostředků serverů, snížení rizika celkové nedostupnosti infrastruktury a zvýšení odolnosti vůči hardwarovým chybám.
  • Zálohování a havarijní plán obnovy – funkční a správně nastavené zálohování chrání cenná data v případě nečekané události, havarijní plán obnovy dokáže v kritických okamžicích (živelné pohromy, hackerský útok) uvést klíčové systémy do provozuschopného stavu.
  • Realizace požadavků GDPR – audit zpravidla odhalí nedostatky v zabezpečení, slabá místa v návrhu sítě a nesprávné nastavení rolí či služeb. Výsledkem jsou podklady pro nápravu zjištěných nedostatků. IT prostředí mnou navrhovaná a spravovaná jsou v souladu s požadavky GDPR v oblasti zabezpečení dat. Vždy se snažím o maximální zabezpečení, bez ohledu zda-li je to vyžadováno nějakou normou či nikoliv.

Během své patnáctileté praxe ve sféře korporátního IT jsem získal velké množství znalostí a zkušeností, díky kterým přesně vím, jak s technologiemi efektivně pracovat. Ověřil jsem si, že řada nástrojů používaných velkými společnostmi, skvěle funguje také v malých a středních firmách.

Technologie nasazuji podle ověřených „best practice“ postupů s ohledem na správnou funkčnost a bezpečnost. Vždy se snažím o nejlepší dostupnost a zabezpečení dat, aplikací a informačních systémů, se kterými pracujete a které jsou pro vaše podnikání klíčové.

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR; osobně Královéhradecký kraj

Kategorie katalogu:

Kontaktní informace

Aleš Kapl
Dobrovského 942
Dvůr Králové nad Labem (Královéhradecký kraj)
544 01
Mobil:774 215 275
Email:ales.kapl@itkonzultant.net
Web:www.itkonzultant.net
LinkedIn:LinkedIn akapl
WhatsApp:WhatsApp 420774215275
Účet:2701081586 / 2010 (Fio)
:72926520 (neplátce DPH)

Doporučení z první ruky

Spolupráce s panem Kaplem je na vysoké úrovni. Realizoval pro nás kompletní výstavbu doménového prostředí v cloudovém prostředí našeho poskytovatele. Oceňujeme flexibilitu a naslouchání našim potřebám. Z mého pohledu jsou poskytované služby na profesionální úrovni. Vše je řešeno v krátkých termínech a s maximálním úsilím.
Tomáš Dombek
www.preventado.cz

2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS