Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Barbora Janečková

Mgr. Barbora Janečková

seniorní copywriterka, obsahová marketérka, redaktorka a editorka

Mgr. Barbora Janečková

Chcete pomoci s texty, blogem, PR, budováním obsahu nebo kreativním projektem?

Mám přes 30 let zkušeností na volné i pevné noze jako novinářka, šéfredaktorka, editorka, PR manažerka, copywriterka a blogerka. Pravidelně píšu např. pro Hospodářské noviny a pro časopis Žlutý společnosti RegioJet.

Jsem „stará škola“ se všemi výhodami, které k tomu patří — dochvilnost, preciznost, loajalita, empatie a životní zkušenosti. S mladými se ovšem snažím držet krok a neusínám na vavřínech. Ráda pracuji ve vícegeneračních kolektivech, kde se můžeme všichni obohacovat a projekty posouvat na nejvyšší možnou úroveň.

 • Copywriting – Vysvětluji složité věci jednoduše, s nadhledem a lehkostí. Objevuji nové obzory při psaní článků do časopisů a novin, zpracovávám rozhovory, projevy a případové studie. V online světě píšu zejména pro blogy s různou tematikou.
 • Obsahový marketing – Dobrý obsah vám přitáhne nové zákazníky a posílí loajalitu těch stávajících. V každém oboru a v každé činnosti hledám příběhy, které stojí za to vyprávět.
 • Editace textů – Nejste spokojení se svými texty? Upravím vám je tak, aby měly šmrnc a splnily svůj účel.

Když si to projekt žádá, svou kreativitu využívám i při organizaci výstav, besed a kulturních eventů. Mám ráda ironii, nadhled a smysl pro humor. Ve virtuálním světě se představuji jako Úžasná Bára a zatím mi to u čtenářů prochází. Mým hlavním cílem je inspirovat se lidmi kolem sebe, přizpůsobovat se potřebám svých klientů, ale zůstat sama sebou.

Vystudovala jsem žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci a marketingové a sociální komunikace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Ceník:

 • Copywriting – 700 až 1 000 Kč za hodinu dle rozsahu spolupráce
 • Strategie, konzultace – 1 200 Kč za hodinu

Vybrané reference:

 • Hospodářské noviny – externí redaktorka a textařka
 • LutherOne – texty pro webové stránky
 • Student Agency, RegioJet – texty a články pro firemní časopis Žlutý
 • ENAPO – texty do magazínu potravinářského řetězce, také psaní pohádek k prodávané sérii plyšáků
 • Mezinárodní festival cimbálu – dobrovolnické služby v oblasti PR, komunikace s médii, fotodokumentace, vydávání časopisu, moderování apod.
 • Evropský projekt motivačních stáží pro mladé – organizace 70 stáží od výběru kandidátů po jednání s mentory a celkovou prezentaci úspěšných stážistů doma i v zahraničí
 • Mluvčí starosty i europoslankyně – několikaleté řízení PR v jejich kancelářích s trochou politického marketingu

Kontaktní informace

Mgr. Barbora Janečková
Masarykovo náměstí 71
Bystřice pod Hostýnem (Zlínský kraj)
768 61
Mobil:777 719 991
Email:napismi@uzasnabara.cz
Web:www.uzasnabara.cz
LinkedIn:LinkedIn barborajaneckova1
Účet:27 – 1478140277 / 0100 (Komerční banka)
:12732052 (neplátce DPH)

Doporučení z první ruky

Mgr. Barbora Baronová, Ph.D.
S Barborou Janečkovou jsem měla možnost spolupracovat na několika českých i mezinárodních uměleckých projektech – vždy se vyznačovala velmi kvalitním psaním a také nadstandardními produkčními schopnostmi. Barbora má jako novinářka a PR více než dvacetiletou zkušenost v oboru, je dobře jazykově vybavena a zvládá i obsáhlejší přípravy a rešerše, které pečlivě zapracovává do svých textů. Vedle profesního psaní se věnuje Barbora i krásné literatuře, s radostí čtu také její pravidelné žurnalistické sloupky pro měsíčník Student Agency, jakož i její cestovatelské a filosofující blogové příspěvky. Na Barboře si vážím toho, že je vždy připravena trpělivě reflektovat potřeby klientů – píše samozřejmě, chytře, přesně a bez chyb.
literární dokumentaristka, nakladatelka, copywriterka a lektorka nakladatelské praxe

2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS