Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Barbora Lányová

Barbora Lányová

tlumočnice, překladatelka a lektorka španělského jazyka

Barbora Lányová
Barbora Lányová - logo

Fascinuje mě španělština a španělský svět, který je plný rozmanitosti, hudby, barev a radosti :) Španělštině jsem zasvětila i svůj profesní život – tlumočím, překládám a vyučuji tento zvukomalebný jazyk:

  • Tlumočení – simultánní, konsekutivní i doprovodné tlumočení mezi češtinou a španělštinou pro různé konference, školení, vystoupení apod. Před každou akcí se podrobně seznámím s odbornou terminologií.
  • Překlady – zaměřuji se hlavně na tyto obory: cestovní ruch, umění, kultura, film, psychologie, přírodní vědy, technika. Ráda také překládám titulky a podklady pro dabing. Dále provádím přepisy audio záznamů (transkripce) a titulkování videozáznamů.
  • Výuka – učím španělštinu ve firmách, skupiny i jednotlivce. Oblíbená je výuka španělštiny v kostce pro cestovatele, kteří se chtějí dorozumět na cestách. Učební materiály připravím podle vašich potřeb. Výuka může probíhat osobně i na dálku online.

Jsem nadšená cestovatelka, ráda poznávám nové lidi a nejraději se věnuji kulturám původních obyvatel hispanofonního světa. Tlumočila jsem pro Nadační fond Arhuacos, ceremonie a osobní konzultace (Kakaová ceremonie, výklad mayských horoskopů atd.) pro guatemalské šamany (Maya Qui-che a Tz´utujil). V oblasti umění jsem překládala titulky pro filmové festivaly TeenfestIbérica, tlumočila pro festivaly La PelículaMěsíc autorského čtení.

Vystudovala jsem obor Překladatelství španělského jazyka na Masarykově univerzitě v Brně a absolvovala pracovní stáž a studentské kolokvium v americkém Salvádoru.

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Kontaktní informace

Barbora Lányová
Dime Španělština s.r.o.
Újezd 18
Kunštát (Jihomoravský kraj)
679 72
Mobil:721 986 734
Email:barbora.lanyova@seznam.cz
Web:www.dimespanelstina.cz
Facebook:Facebook dimespanelstina
LinkedIn:LinkedIn barboralanyova
:08322945
DIČ:CZ08322945

Doporučení z první ruky

Můj požadavek na začátku byl jasný – lekce s důrazem na komunikativní složku s cílem připravit mě na dovolenkový pobyt mimo hotelové resorty. Od první lekce mám pocit, že díky Barboře mluvím španělsky, což je můj primární cíl. Sám povoláním lektor jazyka oceňuji Barbořinu flexibilitu a ochotu přizpůsobit se přesně potřebám klienta, její důraz na zpětnou vazbu a preciznost, s jakou jsou její lekce připravené.
Ondřej Diblík

2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS