Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Barbora Lányová

Barbora Lányová

tlumočnice, překladatelka a lektorka španělského jazyka

Barbora Lányová
Barbora Lányová - logo

Fascinuje mě španělština a španělský svět, který je plný rozmanitosti, hudby, barev a radosti :) Španělštině jsem zasvětila i svůj profesní život – tlumočím, překládám a vyučuji tento zvukomalebný jazyk:

  • Tlumočení – simultánní, konsekutivní i doprovodné tlumočení mezi češtinou a španělštinou pro různé konference, školení, vystoupení apod. Před každou akcí se podrobně seznámím s odbornou terminologií.
  • Překlady – zaměřuji se hlavně na tyto obory: cestovní ruch, umění, kultura, film, psychologie, přírodní vědy, technika. Ráda také překládám titulky a podklady pro dabing. Dále provádím přepisy audio záznamů (transkripce) a titulkování videozáznamů.
  • Výuka – učím španělštinu ve firmách, skupiny i jednotlivce. Oblíbená je výuka španělštiny v kostce pro cestovatele, kteří se chtějí dorozumět na cestách. Učební materiály připravím podle vašich potřeb. Výuka může probíhat osobně i na dálku online.

Jsem nadšená cestovatelka, ráda poznávám nové lidi a nejraději se věnuji kulturám původních obyvatel hispanofonního světa. Tlumočila jsem pro Nadační fond Arhuacos, ceremonie a osobní konzultace (Kakaová ceremonie, výklad mayských horoskopů atd.) pro guatemalské šamany (Maya Qui-che a Tz´utujil). V oblasti umění jsem překládala titulky pro filmové festivaly TeenfestIbérica, tlumočila pro festivaly La PelículaMěsíc autorského čtení.

Vystudovala jsem obor Překladatelství španělského jazyka na Masarykově univerzitě v Brně a absolvovala pracovní stáž a studentské kolokvium v americkém Salvádoru.

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Kontaktní informace

Barbora Lányová
Dime Španělština s.r.o.
Újezd 18
Kunštát (Jihomoravský kraj)
679 72
Mobil:721 986 734
Email:barbora.lanyova@seznam.cz
Web:www.dimespanelstina.cz
Facebook:Facebook dimespanelstina
LinkedIn:LinkedIn barboralanyova
:08322945
DIČ:CZ08322945

Doporučení z první ruky

Pro mě platí, že ať už chci dosáhnout čehokoliv, nic mě neposune tak, jako mít skvělého mentora, který umí správně posunout v oblastech, kde je třeba. A to pro mě Barča plně splňuje! Za dva měsíce s ní jsem se posunula výrazně dál než za rok ve skupinové lekci. Prokousávání se gramatikou bývá většinou nuda, Barča si ale na hodiny chystá zajímavý a pochopitelný souhrn většinou větší oblasti gramatiky tak, aby to celkově dávalo smysl, což mi moc vyhovuje. Procvičování pak probíhá různými zábavnými formami (připraví si házecí kostku/zábavná cvičení). Oceňuju také, že mě pokaždé upozorní na spoustu rozdílů v latinskoamerické/španělské španělštině a na věci, na které si dát pozor. Už na sobě vidím pokrok díky tomu, jak se mě Barča snaží postrkovat do mluvení a dává mi tipy, jak po malých krůčcích začít. Je moc příjemná a veselá. Je vidět, že ji ty hodiny baví a chce mi předat co nejvíce. Já jsem moc spokojená a určitě bych hodiny s ní doporučila každému, kdo se chce naučit lehce španělsky. Díky :)
Petra Vinklerová

2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS