Dalibor Behún

šílený korektor a copywriter

Status: k vašim službám Působnost: na dálku celá ČR, osobně hlavně Praha a okolí

Chcete šíleně dobré texty? V tom případě jste si otevřeli správný profil. Češtině jsem věrný už od roku 2001 a za tu dobu jsem ji poznal z různých úhlů – očima překladatele, copywritera a hlavně korektora. Postupně jsem si tak vytvořil zajímavé know-how, o které se s vámi při naší spolupráci rád rozdělím.

 • Jazykové korektury – kontrola pravopisu, gramatiky, interpunkce a typografie, základní stylistické ladění (ideální pro tiskové a výroční zprávy, neprodejní texty webových stránek, firemní časopisy, letáky nebo katalogy).
 • Přístupný copywriting – srozumitelné a čtivé texty, které k vašim čtenářům promluví jejich jazykem (hodí se pro produktové a prodejní stránky, sociální sítě, formuláře, dotazníky, mikrotexty, PR články, návody, manuály nebo automatické e-maily).
 • Kurzy pro firmy a instituce – zaměřené na plain language neboli přístupnou češtinu, na gramatiku a typografii nebo na překladatelské techniky (školím osobně i formou videokonference na dálku).

Sám od sebe vyžaduju nekompromisní kvalitu, spolehlivost a zároveň lidský přístup.

V oboru se pohybuju přes 20 let a za ty roky jsem korigoval a psal texty pro spoustu skvělých lidí a úspěšných firem včetně ČSOB, Pilsner Urquell, Unilever, IBM a dalších. Založil jsem web Proofreading.cz a začal šířit jazykovou osvětu v Zápisníku šíleného korektora a v Češtině pod lupou. Společně s bratrem Petrem (šíleným korektorem juniorem) pořádáme jazykové kurzy pro firmy a instituce (např. Vysoké učení technické v Brně, Technologická agentura ČR nebo společnost IKEA). Kromě toho máme na kontě seriál Hříchy pro šíleného korektora na Interval.cz i vydání úspěšné knihy Pište správně česky – poradna šílených korektorů. Postřehy z mé profese můžete nově sledovat i na mém blogu.

Kniha Pište správně česky

Kniha Pište správně česky – poradna šílených korektorů

Etický kodex šíleného korektora

Nikdy se nepouštím do práce na projektech, které patří do některé z následujících oblastí (ani kdybych dostal skvěle zaplaceno):

 • propagace tabákových výrobků
 • sexuálně explicitní materiály
 • nebankovní půjčky a podobné finanční produkty
 • multi-level marketing, letadla apod.
 • hazardní hry, loterie apod.
 • propagace politických stran a hnutí

Profesní historie

 • září 2022–dodnes, jsem zpátky mezi volnonožci pod osobní značkou Šílený korektor
 • 2010, společně s bratrem Petrem jsem vydal knihu Pište správně česky – poradna šílených korektorů
 • 2009–2022, zabýval jsem se korekturami a překlady z angličtiny v neziskovém sektoru
 • 2004–2009, věnoval jsem se korekturám a psaní textů na volné noze
 • 2004, založil jsem web Proofreading.cz
Dalibor Behún
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Dalibor Behún
Vnislavova 4
Praha 2
128 00
Mobil:737 383 671
Email:dalibor@silenykorektor.cz
Web:www.silenykorektor.cz
Instagram:silenikorektori
LinkedIn:daliborbehun
WhatsApp:420737383671
Účet:311557957/0300 (ČSOB)
IČ:86665740
DIČ:CZ8304280017

Doporučení
z první ruky

Rozhlížela jsem se po copywriterovi, který by mi pomohl s vytvořením nových textů na web. Když jsem procházela navolnenoze.cz, zaujal mě profil Šíleného korektora. Vypůjčila bych si slova z jeho webu a spolupráci zhodnotila jako šíleně dobrou. Oceňuji rychlost, příjemnou komunikaci a hlavně evidentní zkušenosti. Z nových textů jsem nadšená. A pana Behúna rozhodně doporučuji ke spolupráci. Troufám si napsat, že rozhodně nebudete litovat. Dalibore, já vám moc děkuji a doufám, že se pracovně ještě setkáme.

Ing. Kateřina Merleová
Ing. Kateřina Merleová

specialistka na reklamu na sociálních sítích a marketingová konzultantka