Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > David Ryvola

David Ryvola

brand copywriter, marketingový a obsahový stratég

David Ryvola
David Ryvola - logo

Každý budujeme svou značku, já pomůžu té vaší.

Jsem David Ryvola, nadšenec do psaní a marketingové komunikace. Copywritingu se věnuju přes 10 let a mým zaměřením jsou reklamní texty, PR články a příspěvky na sociální sítě – jak pro mezinárodní firmy, tak malé či střední podniky. Často bez jasnějšího zadání, směr tomu dám já.

Vedle textů vám pomůžu i s uchopením značky od A do Z včetně přípravy následné obsahové a marketingové strategie. Zkrátka, když už chcete něco komunikovat směrem ke klientům, je lepší to uchopit komplexně.

 • Brand copywriting – příprava textů s přesahem do poznání značky samotné (firemní kultura, tón hlasu, persony, vcítění do zákazníků, důkladná provázanost s archetypy, vyjasnění USP a klíčových argumentů, atd.)
 • Brand building – workshopy pro postavení značky od základu (jak uchopit váš produkt či nabídku, vlastnosti značky, vymezení se vůči konkurenci, tón komunikace a další klíčové body celého procesu)
 • Marketingová a obsahová strategie – nastavení a výběr vhodných formátů pro komunikaci vašeho produktu či služby, přizpůsobení jednotlivých sdělení pro konkrétní média

K psaní textů jsem se dostal už v 15 letech, kdy jsem začal působit jako redaktor počítačového portálu PCporadenstvi.cz. Ve dvaceti jsem se pak dostal k samotnému copywritingu. Otextoval jsem weby ČSOB i Poštovní spořitelny a několik let jsem mj. připravoval obsah a pomáhal rozvíjet komunikaci v AXA Assistance. Dnes už se své práci věnuji naplno na volné noze pod záštitou značky BrandCopy.

Ukázky prací:

Skupina ČSOB – práce pro jednu z největších bank v ČRBankID – digitální služba pro 6 milionů ČechůLimoux – tvorba značky pro přepravu luxusními limuzínamiAdam Laita – jeden z TOP specialistů na WordPressOlga Chajmová – svérázná umělkyně, která si jde za svým

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR; osobně Praha, online celá ČR i zahraničí

Kategorie katalogu:

Profesní úspěchy a milníky

 • 2020–dodnes, rozjezd vlastní miniagentury BrandCopy
 • 2016–2020, brand communication specialist pro ČSOB
  • spolupráce při tvorbě komunikačního konceptu společnosti
  • natextování webových stránek ČSOB a Poštovní spořitelny (cca 80 produktovek)
  • vedení školení na téma komunikace a marketingové struktury psaného textu
 • 2013–2016, copywriter a tvůrce obsahu pro AXA Assistance
  • články a tiskové zprávy, direct e-maily, newslettery, produktové popisky
  • PR a komunikace s médii, koordinace externích spolupracovníků
  • vedení interního školení komunikace na sociálních sítích

Kontaktní informace

David Ryvola
U Dělnického cvičiště 4
Praha 6
169 00
Mobil:607 871 388
Email:david@brandcopy.cz
Web:www.brandcopy.cz
Účet:2401900586 / 2010 (Fio)
:01292072

Doporučení z první ruky

David je muž na správném místě! Spolupracujeme společně již na několikátém projektu a i když se jedná o obor, který není zrovna běžný, David přesně dokázal vystihnout potřeby klienta a zpětná vazba je perfektní. Komunikace s Davidem je rychlá, vždy jsme se dohodli na termínu a nebyl žádný problém. Těším se na další spolupráci a určitě můžu doporučit dalším lidem a firmám!
Jakub Nitran
majitel menší reklamní agentury se zaměřením na zemědělskou techniku a industriální firmy

2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS