Ing. Hana Habartová

trenérka paměti, lektorka, autorka knihy Pamatujte si to, co potřebujete

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR; především Praha a okolí

Mým cílem nejsou rekordy v počtech zapamatovaných informací, ale konkrétní přínosy do běžného života účastníků mých kurzů i lidí s nimiž spolupracuji individuálně.

 • Kognitivní rehabilitace – Pro klienty po poškození mozku úrazem či cévní mozkovou příhodou, podpora soběstačnosti a návratu do běžného života.
 • Feuersteinovo instrumentální obohacování – Metoda komplexně rozvíjející kognitivní funkce je také cestou osobního rozvoje. Učí mimo jiné snižovat impulzivitu a vytvářet si funkční strategie či pracovat s chybou.
 • Individuální terapie poruch paměti – Pro klienty s poškozením mozku vlivem nemoci (např. Alzheimerova nemoc), základní testování kognitivních funkcí, poradenství pro pečující.
 • Jednodenní kurzy – Jak efektivně pracovat se svojí pamětí a využít její potenciál (význam soustředění pozornosti a jak ho posilovat, efektivní učení pomocí paměťových technik, rozvoj kreativity).

Trénování paměti se od jara 2013 věnuji aktivně nejen v práci se svou vlastní pamětí, ale i v kurzech a při individuálních konzultacích. Dohromady je to přes 1000 hodin a nepřeberně situací, které jsme s klienty řešili. Hodně se ptám a zajímají mě konkrétní situace, které moji klienti v životě v souvislosti se svou pamětí řeší. Provázím je pak poznáním fungování vlastního mozku tak, aby se v budoucnu už mohli sami rozhodnout, co si budou pamatovat.

V březnu 2019 jsem vydala knihu Pamatujte si to, co potřebujete. V 10 lekcích najde čtenář vysvětlení procesu zapamatování informací, sedm paměťových technik včetně cvičení a mnoha tipů, kde kterou techniku využít v běžných denních situacích. Jsem také autorkou projektu Mozkocvičírna. Ten si klade za cíl podporu profesionálů (aktivizačních pracovníků) v sociálních službách pro seniory formou připravených lekcí na kognitivní trénink včetně metodik.

Fotogalerie

Pamatujte si to, co potřebujete | Hana Habartová Korespondenční Mozkocvična

Vzdělání:

 • Certifikovaná trenérka paměti III. (nejvyššího) stupně a členka České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging (2013–2015)
 • Průběžné vzdělávání trenérů paměti ČSTPMJ
 • Doplňující pedagogické studium, Institut vzdělávání a poradenství, Česká zemědělská univerzita v Praze (2005–2009)
 • Lektorka Feuersteinova instrumentálního obohacování, Standard I, Autorizované tréninkové centrum metod Prof. Feuersteina (2019)

Zkušenosti:

 • Individuální práce s klienty od r. 2014 (více než 1000 hodin)
 • Dlouhodobé kurzy trénování paměti pro veřejnost od r. 2013 (více než 900 lekcí)
 • Trenérka paměti v Domově pro seniory Dobřichovice (2017–2020)
 • Lektorka jednodenních kurzů pro státní správu od r. 2018
 • Lektorka workshopů pro studenty (např. na konferencích Rise and Shine)

Trénink paměti pomáhá i lidem po těžkých úrazech

Rozhovor pro DVTV:

Přednáška Trénování paměti na setkání Společenskovědní sekce Sisyfa:

Ing. Hana Habartová
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Ing. Hana Habartová
Barevný strom, s.r.o.
5. května 625
Dobřichovice (Středočeský kraj)
252 29
Mobil:603 383 523
Email:barevnystrom@seznam.cz
Web:www.hanahabartova.cz
Facebook:hana.habartova.750
LinkedIn:hanahabartova
IČ:02429756

Doporučení
z první ruky

K Ing. Haně Habartové byl můj manžel doporučen k trénování paměti známým lékařem – doktorem Honzákem. Cením si, že Hanka hned od začátku byla neformální, usměvavá a to bylo příslibem, že se situace po poranění mozku zvládne. Hanka využívala k trénování celou škálu dovedností a bylo nám s ní dobře. Nechyběl humor, motivace, ale i důslednost naplňování hlavního cíle tréninku. Po 10 měsících se znovu provedl test v psychologické ambulanci a prokázal skokové zlepšení, na kterém měla lví podíl Hanka. Děkujeme.

Doc. Ing. Ludmila Hačkajlová