Honza Soukup

UX designér pro technologické B2B startupy

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR; Praha, Pardubice

Na základě uživatelského výzkumu, psychologie a testování navrhuji weby a aplikace, které se snadno používají = mají vymazlené UX. Díky tomu zvýšíte prodeje a budete mnohem zajímavější pro investory. Vytvořil jsem např. aplikaci pro virtuální konference Recorder, kterou používá 30.000 + řečníků po celém světě.

  • Zpětná vazba na web (zdarma) – Pošlu vám krátké video, jak procházím vaším webem a ve videu vám upřímně sdělím svůj první dojem.
  • UX audit webu s testováním – Váš web otestuji nejlépe, jak jen to jde. Zkontroluji více než 300 prvků na webu a v Google Analytics, udělám uživatelské testování s 5 lidmi a doporučím vám konkrétní změny. Více se dočtete v mém článku Jak probíhá UX audit webu.
  • Návrh webu – Udělám výzkum (zavolám si) s vašimi zákazníky a cílovou skupinou. Zjistím, jaký obsah je pro ně důležitý, co potřebují vědět, než si vás objednají. Sestavím obsahovou strategii webu, napíšu texty a přijedu vám udělat kvalitní fotografie na web. Připravím vizuální identitu a vytvořím a následně spustím váš web na Webflow. Výkon webu (CRO – konverzní poměr) vám pomůžu dlouhodobě zvyšovat.
  • Návrh aplikace – Pomůžu vám sestavit dobré zadání, určit KPI a na základě výzkumu navrhnu prototyp vaší aplikace s dobrým UX. Vymyslím interní logiku aplikace na základě vašeho nápadu, nebo otestuji současnou verzi aplikace. Napíšu srozumitelné texty. Otestuji, zda uživatelé chápou, jak vaše aplikace funguje a odhalím slabá místa. Mým výstupem je otestovaný high-fidelity prototyp vaší aplikace ve Figmě.
  • Školení & konzultace UX – Proškolím vaše zaměstnance v oblasti UX a jak provádět uživatelské testování na vlastní pěst. Pomůžu vám sestavit interní tým, procesy a roadmapu pro vývoj vašeho produktu, aby všichni věděli co a kdy mají dělat.

Pro co nejlepší výsledky se mi osvědčilo primárně navrhnout prototyp webu/aplikace, otestovat ho na reálných uživatelích, zjistit co funguje, co nefunguje, vše odladit a teprve potom si hrát s detaily.

Vždycky mě fascinovala technika. Programovat jsem začal ve 14. Na první brigádě jsem programoval v Pascalu. Během studia na FIT ČVUT jsem ale zjistil, že mě to víc než k programování táhne k marketingu, designu a UX. Pomáhal jsem zakládat marketingovou agenturu. Na volné noze jsem od roku 2016. O designu a UX také přednáším (např. v business akcelerátoru xPORT VŠE.). Pro StartupJobs Marketplace jsem poskytl rozsáhlý rozhovor o UX designu. Baví mě téma osobní produktivity, technologií, vesmíru a investování. Poslouchám audioknížky, střílím z luku a hraju frisbee.

Chcete pomoci s UX designem? Zarezervujte si úvodní konzultaci, která trvá 30 minut, je nezávazná a zdarma.

Ukázky práce

Recorder – nástroj pro virtuální konference UX design pro Impresa Films

Vybrané reference:

  • Kamino – Navrhl jsem platformu na generování leadů, která zaměstnává více než 100 lidí a byla vytvořena podle HOOKED modelu a principů gamifikace. Platforma snížila cenu za lead (CPL) z 2,18$ na 0,34$.
  • Recorder – Pro český startup SlidesLive jsem navrhl nástroj pro virtuální konference, kterou dnes používá více než 30.000 řečníků.
  • LITUP – Spoluzaložil jsem marketingovou agenturu.

Honza Soukup

Kontakty

Honza Soukup
Švermova 211
Borohrádek (Královéhradecký kraj)
517 24
Mobil:702 390 021
Email:jsem@honzasoukup.cz
Web:honzasoukup.cz
Facebook:soukuphonza
Instagram:thehonzasoukup
LinkedIn:honza-soukup
IČ:04694139 (neplátce DPH)

Doporučení
z první ruky

S Honzou jsme spolupracovali na několika projektech, nemůžu si spolupráci vynachválit. Honza chodí na meetingy a cally připravený, píše summary emaily a provede vás celým procesem i když nemáte čas se věnovat detailům a nebo tématu nerozumíte. Naopak naslouchá a dělá si poznámky pokud máte hlubší debatu. Pokud potřebujete analytický přístup, zapracovat na UX a udělat si k tomu náležitý výzkum, tak jste na správném místě.

Vojta Ciml

Founder of SlidesLive