Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Ida E. Novotná > Doporučení

Doporučení z první ruky

Ida E. Novotná — ilustrátorka a kreslířka

Zobrazuji všech 10 doporučení prezentace Ida E. Novotná:
Ida Novotná je jednou z kreslířek, které mají dar intuice do zadaného tématu či vyjádření krásy a rozmanitosti lidské podstaty. Kreslí nádherné abstraktní i realistické obrazy, které potěší každého pozorovatele. Obrazy od ní jsou vypracovány do křehkého detailu a mají překvapivý vnitřní náboj a zejména hloubku barevnosti – toto je nejvíce zřejmé na originálech kresby. Zpracovaná témata vyzývají nejen k zamyšlení při pozorování v delším čase, ale také k potěšení a k radosti. Obrazy vypracovává v mnoha variantách formátů. Kreslí jak velké kresby pro ozdobu interiérů, tak obrázky menších rozměrů, například pro oživení dětských pokojíků. Idou nakreslené obrázky mají pozitivní energií, hladí po duši, vyvolávají úsměv na tváři a nesou naději. Mimo vlastní kreslení se účastní mnohých setkání s veřejností, zejména s dětmi. Při těchto aktivitách vyučuje kresbě a vede děti k lásce ke tvorbě.

Dagmar Salamánková

členka předsednictva Rega Přerov
Jménem celé komunity Mezinárodní školky v Krakově bych ráda poděkovala Idě za její štědrý dar uměleckého díla do školy a za vedení kreativního workshopu. Práce Idy s tak velkou skupinou žáků, kterou dokázala nadchnout, byla výborná. Ida skutečně upoutala dětskou pozornost a představivost. Studenti si užili vytváření své vlastní kresby a tvoření naplno! Spolupracovat s Idou bylo pro nás velkým potěšením. Práce a ilustrace Idy Novotné se vždy těšily velkému zájmu studentů. Její kresby jsou barevné, smysluplné a dynamické. Výstava Idy byla toho času ústředním bodem školní komunity.

Erica Mazuro

ředitelka Mezinárodní školky Krakow
V průběhu výstavy a workshopu v Mezinárodní škole Krakow dala Ida Novotná studentům jedinečnou příležitost dotknout se a být blízko k umění. Bylo opravdu zajímavé naslouchat v rámci výstavy interpretaci obrazů, významu a obsahu. Každý procházející galerií se zastavil, aby se pokochal jejími kresbami a ilustracemi. Děkujeme Idě za spolupráci!

Paulette Libert

umělecká ředitelka Mezinárodní školy Krakow
S malířkou a ilustrátorkou Idou Novotnou spolupracuji od začátku roku 2011. Do projektu Pohádky pro kulíšky kreslí srdcem. Má velkou intuici a dokáže svou kresbou přesně vystihnout text. Její obrazy se líbí jak dospělým, tak dětem. Dokáže nakreslit ilustrace i v šibeničním termínu a přitom se zachováním hlubokého poselství obrazu. Při kreslení využívá nejen své intuice i znalosti duše pomocí numerologie. Do projektu Pohádky pro kulíšky nakreslila dnes již okolo 150 ilustrací a je autorkou obálek našich knih i omalovánek. Několikrát při našich besedách k pohádkám učila děti kreslit mandaly. Její tvorba i přímý kontakt s ní hladí a povzbuzuje k tvorbě i ostatní.

Edit Holá

spisovatelka, koordinátorka a spoluautorka projektu pohádky pro kulíšky sdružení Nedoklubko
edithhola.blog.cz
Malby Idy Novotné jsou především pozváním do tvořivé fantazie autorky. Díla prostupuje barevný pocit radosti ze života a precizní provedení detailů opakovaně přitahuje pozornost diváka. Jako takové se obrazy výborně hodí coby podnětný vizuální materiál do dětských knih, i jako dekorace do různých prostředí pro děti. Svůj dar intuice autorka nejvýrazněji otiskuje do „portrétů duše“, které se stávají bohatstvím rodinných interiérů. Autorka přesvědčivě ukazuje, že pastelka má jako výtvarné médium stále veliký potenciál.

Mgr. Marie Schönfelderová

pedagožka
Obrázky Idy Novotné jsou kouzelné, plné lásky a úcty k životu. Je to výjimečná umělkyně, kterou jsem moc ráda poznala.

Bohunka Radecká

Pro obal hudebního CD jsem dlouho hledal grafický námět, který by byl vytvořený s notnou dávkou fantazie. A nakonec jsem našel přímo esenci fantazie samé. Kresby a obrazy Idy Novotné v jejich „Průletech fantazií“ mne doslova nadchly, jakoby se člověk nacházel v prostoru snění a imaginace – nad rámec 3D. Ida Novotná pro mé album vytvořila úžasný „front cover“. Maximální profesionalita a skvělý přístup k tématu. Dávám tímto paní Novotné pomyslných 10 hvězdiček z 10 možných :)

Karel Ešpandr

Idě jsem poprvé napsal v polovině roku 2012 a požádal ji o nakreslení obrázku slona do naší sbírky se sloní tématikou, od našich českých a moravských malířek, ilustrátorek a výtvarnic. Koncem listopadu přišla tak krásná věc, že doteď nechápu, jak něco tak titěrně precizního je možné vytvořit. Navíc se zdá, jako by autorka vše tvořila naprosto volnou rukou, bez zaváhání, ponořená do svého nitra. Obrázek je plný detailů, kde neustále nacházíte nové skryté objekty jako v podzimní krajině mezi spadaným listím. Stačí jen pustit fantazii ze řetězu a mít oči doširoka otevřené. Děkuji Ido!

Richard Štefánek

Ida Novotná mi ilustrovala již dvě knihy a mohu zodpovědně říci, že bez sebemenšího zádrhelu či problému. Přesně věděla co a jak chci. Do práce dala kus sebe, pochopení a naprosté profesionality. I když jedna z knih byla pro dospělé čtenáře a druhá pro děti, doporučuji tuto profesionálku komukoli, kdo bude potřebovat ilustrace jasné, všeříkající a hlavně – dokonalé!

Hannah Jana Nesvatba

karmaložka, spisovatelka a lektorka
www.karmalogie.cz ~ hannah19@seznam.cz ~ 721 634 550
Děkuji paní Novotné za profesionální spolupráci a vytvoření opravdu originálního piktogramu do našeho loga, které nyní naši firmu majestátně reprezentuje.

Roman Zemánek

www.zemanek.pro
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
2005 – 2018 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS