Bc. Ivana Šmucrová, MBA

osobní a kariérní koučka

Status: k vašim službám Působnost: na dálku celá ČR, osobně Praha a okolí

Čeká vás nová životní role, nová profese nebo pozice? Necítíte se komfortně v prostředí neustálých změn, ve svých vztazích či v životě a potřebujete si ujasnit, jak na to?

V tom případě je koučovací rozhovor tím nejbezpečnějším prostorem pro vaše přemýšlení, objevování vlastní hodnoty, nových cest, přístupů a toho, co skutečně chcete.

 • Koučování – Koučování vám pomůže lépe zvládnout nové začátky a vidět situace, ve kterých se nacházíte, „jinýma očima“. Tím dochází ke zlepšení soukromých i pracovních vztahů a k vytvoření nových modelů jednání, které můžete využít i v budoucnosti. Získáváte tak trvalé zvýšení kvality života, ve kterém budete jednat v souladu se sebou i s větším pochopením pro druhé.
 • Poradenství a konzultace – Pomohu vám prověřit či nastavit řídicí procesy a komunikaci s vaším týmem. Přezkoumání stávajícího řídicího a komunikačního schématu může být vhodně propojeno s koučováním manažerských pozic, a to zejména ve formě stínování.

Motto: Hlavně „neokorat“ a zachovat si oči dítěte. Rozvíjet se, poznávat svět, nové lidi a mít otevřené oči, uši a srdce.

Ukázky a certifikáty

Může být koučink inspirací pro auditorskou činnost? | článek pro časopis ČIIA Může být koučink inspirací pro auditorskou činnost? | pokračování článku pro časopis ČIIA Může být koučink inspirací pro auditorskou činnost? | závěr článku pro časopis ČIIA Životní koučink - ukázka (anglický jazyk) Životní koučink - ukázka v angličtině
Zobrazit všech 10 náhledů

Vzdělání a kvalifikace:

 • Akreditované studium MBA Profesionální kouč, agentura AXIA Management (2021) – mezinárodní akreditace ICF (ACSTH), titul MBA certifikován v Londýně u IES London
 • AXIA Mentoring koučů (2021) – mezinárodní akreditace ICF pro vzdělávací programy
 • Akreditovaný kurz mediace a mimosoudního řešení sporů (2021) – JUDr. Martin Svatoš, Ph.D., akreditace MŠMT
 • Kurz Mindfulness (2017) – Jan Burian, Ph.D., psychoterapeut a absolvent výcviku Centra pro Mindfulness v Oxfordu
 • Bakalářský studijní program obor Vzdělávání dospělých (2010) – Univerzita J.A.K. Praha
 • Praxe v bankovnictví
  • lektorská činnost při zaškolování nových zaměstnanců, interní školení, mentoring
  • manažerské funkce ve střední úrovni managementu
  • interní audit
 • Vzdělávací a koučovací činnost v rámci dobrovolnictví
  • několikaleté zapojení do programu domácího doučování dětí pro organizaci Člověk v tísni
  • koučování dobrovolníků zapojených v programu domácího doučování dětí

Praxe a profesní historie:

Moje, téměř celoživotní profesionální praxe, se pojí s bankovnictvím. Po práci na přepážce a v nižší manažerské pozici jsem se v polovině devadesátých let stala lektorem a „styčným důstojníkem“ pro zavádění nového IT řešení pro pobočkovou síť ve vybrané pilotní pobočce. Tento několikaletý projekt, který procházel mnoha fázemi, jsem ve spolupráci s celým týmem vedla úspěšně a poskytovali jsme tak nejen zpětnou vazbu vývojovému IT týmu, ale také znalostní podporu všem dalším pobočkám při migraci a práci s novou technologií.

Školení a podpora zaměstnanců při zavádění nových pracovních postupů mě přivedla ke studiu VŠ v oboru vzdělávání dospělých. Svojí bakalářskou prací jsem pak poprvé „přičuchla“ ke koučování. Byl to ale jen „letmý polibek“, neboť v tomto období jsem již pracovala v interním auditu banky, kde jsem strávila téměř 15 let a koučování jsem tak trochu odložila. Zaučování nových lidí nebo mentoringu jsem se, v rámci bankovní praxe, ale věnovala nadále.

Při práci v interním auditu jsem prováděla auditorskou činnost ve všech procesech retailového bankovnictví a ověřování systémů řízení a kontroly ve všech úrovních banky bylo nedílnou součástí. I v prostředí interního auditu jsem byla zapojena do několika interních projektů banky.

Po odchodu z bankovnictví jsem se opět potkala s koučingem. Absolvovala jsem studium MBA Profesionální koučování, následně mentoring koučů a vstoupila do oboru. Na základě zkušeností ze studia, vlastního výcviku i provedených koučovacích rozhovorů jsem přesvědčená, že tato rozvojová metoda otevírá cestu k sebepoznání, k lepšímu porozumění lidem i situacím okolo nás a tímto způsobem zlepšuje náš život.

Bc. Ivana Šmucrová, MBA
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Bc. Ivana Šmucrová, MBA
Polní 85
Mírovice (Středočeský kraj)
250 63
Mobil:732 660 828
Email:info@hledejsebe.cz
Web:hledejsebe.cz
Facebook:ivana.smucrova.hledejsebe
Messenger:ivana.smucrova.hledejsebe
WhatsApp:420732660828
Skype:live:.cid.2a9c22e2e2280afb
IČ:13953214 (neplátce DPH)

Doporučení
z první ruky

Celkově hodnotím oba rozhovory velmi kladně, pro můj projekt měly velký přínos. Zejména první rozhovor opravdu měl velký dopad, neboť mě přivedl k akci. Myslím, že rozdíl je v tom, když máte pocit, že koučování ještě bude pokračovat, tak to člověka vlastně i motivuje k činu. Ze strany koučky jsem dostal během rozhovorů velmi dobré otázky, párkrát jsem si říkal, že se opravdu trefila do černého. Celkově pro mě bylo koučování zábavné a velmi užitečné a věřím, že pro každého, kdo začíná s novým projektem, je koučování skvělý nápad.

Jan B.