Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Jakub Švestka

Mgr. Jakub Švestka

senior PR konzultant

Mgr. Jakub Švestka

V oblasti public relations neboli PR pomáhám firmám a institucím k pozitivní publicitě ve významných médiích. Kladu důraz na reálné výsledky. Navrhuji a sám či ve spolupráci s partnery realizuji účinnou PR komunikaci směrem k médiím, zaměstnancům či dalším cílovým skupinám (stakeholderům). Specializuji se na PR komunikaci digitálních a IT inovací, moderních technologií a změn. Využívám odborné kompetence z oblastí, jako jsou sociální média, corporate affairs, společenská odpovědnost a udržitelnost. Zabývám se také krizovou komunikací a její prevencí.

Typické projekty, které často řeším:

  • PR podpora a vytvoření obsahu k zavádění digitálních a IT inovací, moderních technologií či změn.
  • Nalezení vhodných témat k pozitivní profilaci firmy ve významných celostátních nebo regionálních médiích.
  • Krátkodobé či střednědobé vedení samostatných PR projektů včetně dočasného vystupování v roli tiskového mluvčího.
  • Intenzivní praktická příprava a školení vedoucích pracovníků před rozhovory s novináři a dalšími veřejnými vystoupeními.
  • Ochrana reputace potenciálně či reálně ohrožené specifickou situací.

Mám univerzitní vzdělání v oborech Žurnalistika a Marketingová komunikace z prestižních vysokých škol, přes 10 let praxe v PR včetně vedoucích korporací jako Moneta Money Bank, LG Electronics či Philip Morris, úzké vazby na novináře a agilní způsob práce. Vynikající reference.

Status:

k vašim službám

Místo:

Buštěhrad (Středočeský kraj)

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Pracovní zkušenosti:

  • Moneta Money Bank (bankovnictví) – PR manažer a tiskový mluvčí, 2017–2019
  • Philip Morris Česká republika (rychloobrátkové zboží) – specialista oddělení vnějších vztahů (Corporate Affairs), 2014–2017
  • Chello Central Europe (média) – PR manažer CZ & SK, 2010–2014
  • LG Electronics CZ (spotřební elektronika) – PR specialista CZ & SK, 2008–2010
  • Pleon Impact (přední PR agentura) – Account Manager, 2007–2008

Kontaktní informace

Mobil:702 209 386
Email:svestka.jakub@gmail.com
LinkedIn:LinkedIn jakub-svestka

Doporučení z první ruky

Jakub by byl pro každou společnost obrovským přínosem a má moje nejvyšší doporučení. Znám ho tři roky z Chello Central Europe, kde pracoval v mém týmu jako PR manažer pro český a slovenský trh. Udělal na mě dojem svým přístupem a produktivitou při implementaci naší firemní komunikační strategie, která vedla k dlouhodobým přínosům pro image společnosti a širší povědomí o nabízených službách. Jakub je vysoce organizovaný člověk, umí pracovat samostatně a má vynikající analytické schopnosti. Kromě radosti z práce se Jakub vyznačoval také motivovaností a schopností převzít zodpovědnost, uměl prezentovat kreativní nápady a komunikovat výhody. Pro naši organizaci úspěšně vyvinul několik PR plánů a byl efektivní při zapojení médií, do kterých jsme se dostali.
Kinga Kiskasza
Senior PR Manager Chello Central Europe

2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS