Jiří Faix

reklamní, produktový a portrétní fotograf, retušér

Status: k vašim službám Působnost: Praha, po domluvě celá ČR

Jako profesionální fotograf se postarám o to, abyste byli nepřehlédnutelní. Přes 10 let pomáhám firmám být vidět ve světě médií, v onlinu, ale i na veřejnosti. Před objektivem mi zazářily značky jako Ikea, Pilsner Urquell, PPL, Kingswood, Victorinox či Seznam.cz. Přidejte se k nim i vy.

 • Reklamní fotografie – 6 let jsem pracoval v přední české reklamní agentuře jako fotograf/grafik, takže vím přesně, co v reklamní fotografii funguje. Znám všechny potřebné procesy tvorby reklamních kampaní. Zajistím nejen produkci klíčových vizuálů, ale i propagační fotky pro sociální média nebo weby klientů.
 • Produktové foto – Kvalitní fotky produktů na eshopu řeknou více než 1000 slov. Promyšlená kompozice, nasvícení, technické zpracování snímků… to jsou všechno prvky, které v zákaznících dokážou vyvolat pozitivní emoce a chuť nakupovat.
 • Portréty – Ať už jste nezávislý profesionál nebo majitel firmy, sympatický a svěží portrét podpoří vaši důvěryhodnost. Focení se mnou si navíc bezvadně užijete.
 • Retuše – Čisté a dokonale technicky zvládnuté retuše jsou v reklamní fotografii naprostý základ. Vždy se snažím, aby fotky byly perfektní už při pořízení a postprodukce byla jen třešničkou na dortu.

Ve fotografii dbám na perfektní řemeslné zpracování snímků. K tomu mi dopomáhá vynikající fotografická a osvětlovací technika, ale i podpůrný tým lidí, který vždy sestavuji na míru každému projektu. Studoval jsem reklamní fotografii na Orange Factory, Soukromá vyšší odborná škola umění a reklamy, s.r.o.

Dává vám investice do kvalitního vizuálu smysl? Pojďme spolu stvořit něco výjimečného.

Vybrané reference:

 • Ikea – Fotografování a postprodukce klíčových vizuálů pro kampaň Ikea Family.
 • Pilsner Urquell – Fotografování a postprodukce klíčového vizuálu k oslavě znovuotevření hospod po pandemii Covid-19. Kampaň První pivo je na nás.
 • PPL – Produkce, fotografování a postprodukce klíčového vizuálu kampaně 25 let s vámi.
 • Kingswood – Fotografování a postprodukce pro online komunikaci značky.
 • Gambrinus – Fotografování a postprodukce klíčového vizuálu pro kampaň s Davidem Copperfieldem.
 • Birell – Fotografování a postprodukce kampaně k nové receptuře nápoje.
 • Sophgena – Zdravotní služba, ke které jsem zpracovával kompletní fotografickou prezentaci firmy podle vizuálního stylu. Podílel jsem se na produkci fotografií i postprodukci. Fotografie slouží jak k použití na webu, tak online, social, ale i offline.
 • Frederique Constant – Zajištění produkce, fotografií a postprodukce klíčových vizuálů s Táňou Pauhofovou. Použití online, offline a outdoor billboard.
 • Sain – Vymyšlení fotografického stylu a následné focení produktových fotografií včetně retuše.
Jiří Faix
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Jiří Faix
Nová Ves 173 (Středočeský kraj)
277 52
Mobil:777 556 128
Email:foto@jirifaix.cz
Web:www.jirifaix.cz
Facebook:jirifaix
Instagram:jirifaixphoto
LinkedIn:jirifaix
Účet:251432342/0300 (ČSOB)
IČ:04174151

Doporučení
z první ruky

Doporučuji všemi dvaceti! Příjemný, komunikativní a spolehlivý fotograf, který to má prostě v oku. S Jirkou jsme fotili pro nově vznikající značku Sophgena. Nejen, že jsme od něj dostali precizní výstup, ale před i během focení nám byl nápomocný s čímkoliv bylo potřeba. Pokud stále sháníte fotografa, tak už nemusíte. S Jirkou vedle nešlápnete :).

Michaela Sýkorová
Michaela Sýkorová

grafická designérka a idea maker se zaměřením na branding a webdesign