Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Karel Pluhař

Mgr. Karel Pluhař

PR a marketingový konzultant, specialista na brand management

Mgr. Karel Pluhař

Chcete vybudovat nebo výrazně posílit jméno své firmy v médiích i před partnery a zákazníky? Potřebujete kvalitní a efektivní komunikační strategii, která vám pomůže vydělat peníze? Potřebujete samostatného experta, který za sebou má rozsáhlé úspěšné projekty?

Poskytuji špičkové poradenství v oblasti PR a marketingu, návrh a realizaci komunikační strategie. Propojuji hluboké pochopení podnikání klienta a doručení výsledků, skutečné změny. Umím postavit komunikaci od nuly nebo se zapojit do aktuálního stavu, a to i ve velkých firmách.

Věřím, že v komunikaci je nejdůležitější dobrý nápad a následně profesionální práce, aby vše dopadlo dobře. Komunikace je proces, ne něco, co lze zapnout a vypnout dle momentální potřeby. Svoji nabídku opírám o projekty, které jsem dokázal úspěšně dotáhnout:

 • Tvorba a nastavení komunikační strategie – najdeme postupy pro oslovení vaší cílové skupiny, vytvoříme pro ně to správné sdělení a doručíme nejlepším možným způsobem.
 • Nacházení atraktivních témat pro novináře – nejdůležitější je dostat správné a perfektně připravené téma tomu správnému novináři. Novináři na prvním místě oceňují kvalitní informace a společně je najdeme.
 • Zvýšení počtu a kvality mediálních výstupů – Na prvním místě má být kvalita a relevance pro vaši cílovou skupinu. Ale počet je pořád důležitý.
 • Vztahy s novináři – Vím, co novináři pro svou práce potřebují a nastavím vztahy tak, aby vaši firmu vnímali jako zajímavého partnera.
 • Tiskové zprávy, články, rozhovory – mám zkušenosti ze všech formátů komunikace od napsání a rozeslání tiskové zprávy až po asistenci při živém rozhovoru s novináři nebo organizaci tiskové konference.
 • Profilace vaší společnosti – s důrazem na reálné dopady do byznysu. Komunikace vám má pomoci dosáhnout vašich cílů a být investicí.
 • Mediální zastoupení – plné zastoupení vaší společnosti před novináři a zajištění veškerého servisu.
 • Krizová komunikace – předcházení škodám a minimalizace těch stávajících.
 • Audit, analýza a monitoring médií i konkurence.
 • Tvorba propagačních firemních materiálů – od letáku až po výroční zprávu.
 • Eventy – organizace i promo všeho od komorního setkání s novináři až po odbornou konferenci pro 200 osob.

Spolupracuji se špičkovými freelancery od copywriterů přes datové analytiky a grafiky až po brand stratégy, tvůrce webů a profíky na sociální sítě. Rád vás propojím nebo zastřeším celý proces a vy dostanete hotový výsledek.

Zavolejme si, domluvme si nezávaznou schůzku a zjistěme, co pro vás můžu udělat. Jdu do projektů, ve kterých jsem schopen přinést hodnotu. Cenu navrhuji dle detailnějšího zadání. Obecně platí, že dlouhodobější a zajímavé projekty cenově zvýhodním.

Mediální výstupy:

Zahraniční mediální výstupZahraniční mediální výstupDomluvený rozhovor pro magazín E15Domluvený rozhovor pro klienta v prestižním magazínu ForbesMediální výstup v online verzi Hospodářských novin

Status:

k vašim službám

Působnost:

země EU; USA, Kanada

Kategorie katalogu:

Profesní úspěchy a milníky:

PR a médiím se věnuji od roku 2005, od roku 2010 také marketingu. Prošel jsem si intenzivní zkušeností jako regionální novinář, a skvělé zkušenosti jsem měl možnost sbírat v Ogilvy Public Relations. Už v roce 2008 jsem přispěl k získání dvou Českých cen za PR (2. místo v kategorii B2B, 1. místo v kategorii Medicína/Farmacie) a měl možnost spolupracovat s náročnými klienty jako FINEP, DB Schenker, AstraZeneca nebo Česká asociace pro speciální potraviny. Právě za výjimečné posílení PR asociace a zlepšení image potravinových doplňků u spotřebitelů náš tým získal dvě ocenění.

Od roku 2010 jsem přešel na klientskou stranu a jako vedoucí sekce PR a marketingu pracoval pro Akont Trust Company, přední společnost v oblasti správy majetku a mezinárodních korporátních struktur. Také s Akontem jsme dokázali prorazit do médií a představit složitá témata správy a ochrany majetku. Výsledkem našich aktivit byla nejen mediální pozornost přetavená v zájem klientů, ale hlavně příliv nových hostů na odborné konference a semináře, kde účastníci získali přehled o nových trendech a službách.

V roce 2015 jsem souběžně rozjel vlastní podnikání a začal pracovat pro alternativního investora a správce pohledávek APS Holding. APS vyrostlo z regionální společnosti na jednoho z největších evropských alternativních investorů, spravující majetek v hodnotě přes €5,5 miliardy a více než 800 zaměstnanci. Mou starostí bylo zajištění, koordinace PR a marketingu ve všech 12 zemích, kde APS působí. Pomohl jsem postavit komunikaci, rozjet web, vytvořit reprezentativní výroční zprávy a vyprofilovat APS jako předního evropského investora. To vše při strmém růstu firmy a expanzi na nové trhy.

Kontaktní informace

Mgr. Karel Pluhař
V Prokopě 1531
Čelákovice (Středočeský kraj)
250 82
Mobil:724 442 929
Email:kpluhar@topicpr.cz
:04669045 (plátce DPH)
DIČ:CZ04669045

Doporučení z první ruky

S Karlem Pluhařem jsem měla příležitost spolupracovat v rámci developerské skupiny FINEP, kterou jsem v letech 2005–2015 mediálně zastupovala. Spolupráce byla velice přínosná a na vysoké úrovni. Karel je schopný a příjemný profesionál.
Pavla Temrová
realitní makléřka a podnikatelka

2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS