Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Ing. arch. Kateřina Pelcová

Ing. arch. Kateřina Pelcová

architektka se zaměřením na individuální stavební projekty

Ing. arch. Kateřina Pelcová

Jsem samostatná architektka se zaměřením na individuální stavební projekty. Vytvářím architektonické studie novostaveb a rekonstrukcí, umím navrhnout i funkční a hezký interiér. Spolupracuji se stavebními inženýry, v případě potřeby konzultuji studii se zahradní architektkou, v památkově chráněném území s odborníky na architekturu v historickém prostředí. Mé návrhy mají výrazný technický přesah, aby byly stavebně proveditelné, zároveň ale v každém projektu vždy hledám i určitou poezii a harmonii. Navrhuji domy, které ladí co možná nejlépe jak k potřebám a osobnosti lidí, kteří v nich budou žít, tak i ke svému bezprostřednímu okolí.

Pokud chcete bydlet v domě podle svých představ a hledáte někoho, kdo vám pomůže vaše sny přetavit ve skutečnost, jsem vám k dispozici. Budu vaším průvodcem na cestě k ideálnímu novému domovu a pomůžu vám zorientovat se v tom, co skutečně chcete a potřebujete, a najít pro to správnou formu. Mým cílem je vytvořit harmonický, příjemný a dobře funkčně promyšlený prostor, který bude ušitý na míru lidem, kteří v něm žijí, bude odpovídat jejich povaze a představám o ideálním bydlení s významným přihlédnutím k jejich finančním možnostem. Cítím také velkou zodpovědnost k místům: u rekonstrukce se snažím postupovat citlivě, napojit se na historii domu, oživit jeho duši. U novostavby zase pracuji se zapojením do jejího okolí, tak aby ho nezhodnotila, ale pozvedla, a zároveň maximálně využila potenciál pozemku.

Každý jednotlivý návrh vychází z úzké spolupráce s klientem, z pochopení toho, co se mu líbí a co je pro něj důležité, jaké má potřeby a možnosti; a také ze všech limitů, které jsou dané stavebním pozemkem nebo v případě rekonstrukce stávajícím domem. Důležité jsou samozřejmě i finanční limity. Nicméně mé studie mají společné časté použití přírodních materiálů, snahu o kompoziční a materiálovou harmonii domu a dokonalé a smysluplné využití prostoru, který je k dispozici.

Mám přes 12 let praxe v navrhování a mnoho zkušeností s různými druhy zadání, včetně bytových developerských projektů, městských domů a vil, sportovních staveb, ale i územních studií či územního plánu, které mi dávají určitý nadhled a vědomí souvislostí i zkušenosti s jednáním na úřadech. Zajímavé a profesně podnětné je pro mě i členství ve stavební komisi města Vrchlabí.

Vybrané domy:

Nadhledová perspektiva od jihozápaduPohled od vchodu do obývacího pokojePerspektivy domuPerspektivy domuPerspektiva rodinného domu
Zobrazit všech 80 náhledů této galerie >

Status:

dočasně nepřijímá zakázky

Působnost:

celá ČR; především Královéhradecký a Pardubický kraj

Kategorie katalogu:

Kontaktní informace

Ing. arch. Kateřina Pelcová
Zámecká 221
Vrchlabí (Královéhradecký kraj)
543 01
Mobil:733 199 828
Email:katerina.pelcova14@gmail.com
:05863481

Doporučení z první ruky

Když jsme domlouvali spolupráci s Vámi, tak taťka tenkrát prohlásil něco jako: no, zkusíme ji, a kdyby to nebylo dobrý, tak seženeme někoho jiného. No vidíte, nakonec to bylo tak dobrý, že Vás chce taky na svůj dům :) Ať se Vám daří a díky za všechno.
Eva Klejchová

2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS