Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > PhDr. Kateřina Matoušková Šindelářová > Doporučení > 2. stránka výpisu

Doporučení z první ruky

PhDr. Kateřina Matoušková Šindelářová — psycholog, kouč a konzultant profesního a osobního rozvoje

Zobrazuji č. 1117 z celkem 17 doporučení prezentace PhDr. Kateřina Matoušková Šindelářová:
Koučink jsem neznal a nevěděl co mohu čekat. Paní Kateřina velice prožívá svoji práci, sdílí s klientem jeho příběh a směřuje klienta k pohledu na jeho situaci z jiného úhlu. Výstupy mohou být i nečekané.

Tomáš Verner

Software developer na volné noze
verner.tomas@spektra.eu
Byla jsem ráda, že jsem si mohla vyzkoušet to, co jsem neznala. Je nutné při koučinku mít v hlavě představu o tom co chci změnit (jak na sobě, tak na straně zaměstnanců). Bylo náročné si ujasnit priority postupu. Sama jsem si uvědomila, že je nutné předat kompetence z důvodu, že si ulevím od velké pracovní zátěže. Jedinečné mi přišlo vtažení do nastíněného problému a nucení ze strany Katky o problému hovořit a vědět, kam vše chceme posunout.

Marcela Stütz

ředitelka dětského domova
Moje zkušenost s Katkou byla výborná. Mluví skvěle francouzsky a rozumí lidem do hloubky. Náš koučink mi pomohl posunout se dopředu jak v osobní, tak v profesní rovině. Rozhodně doporučuji Katku každému, kdo chce ve svém životě nějakou změnu!

Pierre-Antoine Montez

podnikatel a technický inženýr
pierreantoine.montez@gmail.com
Kateřinu jsem potkala po několika letech náhodou a zrovna ve chvíli, kdy by se má osobní situace dala diagnostikovat jako „zralá pro kouče“. Káťa byla skvělá. Z kamarádky se zasednutím do křesla stal profík a ten přechod byl absolutně přirozený a hladký. Velmi rychle jsem se zbavila obavy, že mi někdo bude vrtat do hlavy. Musela jsem si do ní vrtat jen já sama, a brzy mne to začalo bavit. Katka byla jakýmsi průvodcem tohoto procesu. Zasahovala minimálně, když bylo potřeba, podala jen pomocnou ruku a poskytla návod. Všechny dílčí akce ale byly pouze na mně, vše jsem kontrolovala já a každé rozhodnutí jsem musela udělat sama. Co mi nejvíc pomáhalo, byly její otázky. Přicházela jsem na sezení většinou maximálně připravená, se všemi domácími úkoly splněnými a překročenými, a netušila jsem, co by mne ještě mohlo překvapit. Katka překvapila vždy. Jednoduchými, nenásilnými otázkami, které jsem si nebyla schopna položit sama, na které jsem prostě nepřišla, ačkoliv jsem byla přesvědčená, že už jsem dané téma rozebrala na atomy a vím o něm všechno. Katčiny otázky otevíraly další pohledy a další možnosti, zavrtávaly další červíky a nutily k dalšímu přemýšlení. A tím mne posouvaly dál. Díky těmto otázkám a občasným podaným rukám jsem po několika týdnech došla k tomu, co jsem sama nezvládla za mnoho měsíců. Empatie a takt jsou Katčiny kámošky. Katka umí výborně naslouchat a člověk se v její přítomnosti cítí neuvěřitelně přirozeně. Nemá problém mluvit i o nepříjemných věcech a nebojí se spouštět do hlubin nejtajnějších myšlenek. Katka mlčí, pozoruje a naslouchá tam, kde chce člověk být sám. Pak se zase objeví a promluví, přesně v momentech bezradnosti a rozcestí. Cestu jsem si vždy musela určit sama. Ale jsem přesvědčená, že bez Katky bych tak daleko nikdy nedošla.

Martina Ptáčková

ředitelka OAFF
www.foto-festival.cz ~ marketing@targeta.cz ~ 777 931 506
Recipročně mi bylo nabídnuto psychologické sezení, kterému se říká koučink. Kdo byl někdy na terapii, může mít jakousi představu, jak to chodí, ale zapomeňte na ni. Při koučování se na hodinu dvě stáváte dokonalým, někým, kdo má dary, talenty či sny, jen o nich třeba neví nebo pochybuje a kouč vám pomůže k nim najít klíč. Katce jsem nastínila nejasný záměr, proč jsem vůbec přišla. Myslela jsem, že vezmeme položku po položce a podíváme se na ni ze všech stran. Chyba lávky. Za pomoci jejích trefných dotazů jsem se dostala na dřeň, k tomu jedinému a podstatnému, a pak už jsme jen hodinu a půl společně hledaly řešení, jak mého snu dosáhnout. Sezení bylo velmi výživné a zábavné. Nakoplo mě to a vyjasnilo se mi natolik, že už jsem během koučinku cítila velký příval energie a odvahy to i skutečně udělat. Chvilkami jsem si připadala jako v dobách, kdy jsem vrcholově sportovala a trenér mě dokázal nabudit tak, že jsem ze sebe vydala to nejlepší, i když to zprvu vypadalo na prohraný zápas. Jaké byly bezprostřední reálné kroky? Ačkoliv o tom nepadlo slovo, odhlásila jsem se ze sociálních sítí, abych neplýtvala časem a podala si přihlášku do výběrového řízení, zkrátka si dělám prostor pro naplnění svého snu. Uběhly dva tři týdny a cítím, že bych s velkou chutí ještě jednu dvě návštěvy absolvovala.

Soňa Paleta

spisovatelka a učitelka v mateřské školce
Na Kateřinu jsem se před časem obrátil s prosbou o pomoc při řešení komplexnějších problémů osobní povahy – při koučování jsme společně problémy jednotlivě analyzovali. Kateřině se velice šikovně podařilo přijít na pravou podstatu a pomohla mi nalézt cesty a řešení, která mi dávají smysl. Katka je pozitivní a spolupráce s ní je velice příjemná a obohacující, proto ji jako koučku mohu jedině doporučit!

Honza S.

specialista online marketingu
S Katkou jsme se poprvé sešly v únoru 2017. Po několika čistě osobních sezeních jsme rozšířily naše setkání o koučink i pro moji společnost. Tak se osobní koučink začal skvěle doplňovat i při společných sezeních na téma růst a rozvoj společnosti a to za účasti klíčových zaměstnanců mé společnosti. Na cestě k cílům, jak v osobním, tak profesním životě, se mi s Katkou skvěle pracovalo. Její empatie, ale zároveň profesní nadhled byl velkým přínosem.

Šárka Šatrová

jednatelka společnosti 4.PROSTOR s.r.o.
www.4prostor.cz
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: « Předchozí 1 2
2005 – 2019 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS