Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Kateřina Velcová

Mgr. Kateřina Velcová

terapeutka kraniosakrální biodynamiky

Mgr. Kateřina Velcová
Mgr. Kateřina Velcová - logo

Ve svém pražském ateliéru nabízím kraniosakrální terapii jemnými doteky jako pomoc proti stresu, při bolestech či v rekonvalescenci. Během ošetření se snažím o co největší navázání důvěry mezi mnou a mými klienty, aby bylo příjemným a výjimečným zážitkem, který vás posune v životě dál. Je cestou k porozumění tomu, co se děje ve vašem těle a jak s daným prožitkem dále pracovat. Kraniosakrální terapie trvá asi 90 minut a probíhá následovně:

 1. Úvodní rozhovor – úvodní posezení u čaje, na kterém probereme pro vás důležitá témata. Zaměřím se na to, jak se vám právě daří, na možné skryté problémy a na záměr, se kterým na ošetření přicházíte.
 2. Lehátko – ošetření na lehátku trvá zhruba hodinu. Přijďte oblečeni tak, aby se vám pohodlně leželo. Během ošetření budu přikládat své ruce na vaše tělo, jedná se o lehké doteky v oblasti kostí. Zaměřuji se na dynamické pohyby uvnitř vašeho těla, vy proces vnímáte jako uvolnění.
 3. Závěrečný rozhovor – následným rozhovorem a sdílením prožitků uzavíráme naše setkání. Z hluboké relaxace se navracíme zpět.

Pozitivní účinky a pocity můžete vnímat ještě několik dní poté. Frekvence ošetření je individuální, pro dlouhodobý efekt doporučuji 10 ošetření s odstupem jednoho či dvou týdnů. Mně osobně pomohla kraniosakrální terapie vypořádat se se svým traumatickým porodem a vylepšit vztah s matkou. Zbavila jsem se pochybností i pocitu méněcennosti a užívám si každý den.

Absolvovala jsem dvouletý výcvik kraniosakrální biodynamiky a jsem členkou České asociace terapeutů kraniosakrální biodynamiky.

Pro zájemce vedu i kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou, prožitkového malováníseberozvoje. Také pořádám pobytové kurzy v Chorvatsku i v Čechách.

Fotogalerie:

Prostor pro kraniosakrální terapiiKraniosakrální terapieKranioKresba pravou hemisférouKurz olejomalby
Zobrazit všech 17 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR; především Praha

Kategorie katalogu:

Co je to kraniosakrální biodynamika?

Kraniosakrální biodynamika, terapie či zkráceně kranio uvolňuje emoce, stres a pomáhá nám vyrovnat se s hlubokou minulostí i se současnými problémy. Metoda pomáhá obnovovat správné proudění a pohyby v lidském těle a navracet mu tak rovnováhu a zdraví. Terapeut či terapeutka přitom využívá pouze jemný dotek. Více na stránkách České asociace terapeutů kraniosakrální biodynamiky.

Kdy kranio pomáhá?

Kranio působí na úrovni těla i mysli. Pomáhá s celou řadou problémů, které mohou být fyzické, neurologické i psychické povahy, například:

 • proti stresu, únavě a poruchám spánku
 • pro uvolnění traumatických psychických i fyzických zážitků
 • jako podpora v procesu osobního růstu
 • během těhotenství jako podpora a příprava na porod
 • jako terapie po traumatickém porodu
 • při depresích
 • při bolestech pohybového ústrojí, zad, páteře a kloubů
 • při bolestech hlavy a migrénách
 • při problémech s metabolismem a imunitním systémem
 • v rekonvalescenci po operacích a úrazech
 • během hormonální nerovnosti

Vzdělání

 • asistence při výcviku kraniosakrální biodynamiky – Abha Sajwel, Institut CranioSacrální Biodynamiky, Všenory, 2017
 • postgraduální seminář Srdce jako orgán vnímání – Charles Ridley, 2016
 • dvouletý profesionální výcvik kraniosakrální biodynamiky – Abha Sajwel, Institut CranioSacrální Biodynamiky, Všenory, 2015–2016

Kontaktní informace

Mgr. Kateřina Velcová
U Nikolajky 14
Praha 5
150 00
Mobil:777 135 798
Email:info@kranio-k.cz
Web:www.kranio-k.cz
:87954877

Doporučení z první ruky

Velice Ti děkuji za dnešní ošetření mě i mé fenečky Bubunky. Je zázrak, jak pán a pes jsou propojeni. Bylo krásné cítit propojení srdíček dvou lidí a pejska. Po kraniu jsem se cítila uvolněná a krásně odpočatá. Stejný pocit jsem měla i u Bubunky, která se v Tvé péči cítila náramně. Bohužel ji postihla vážná nemoc a já věřím, že díky Tobě a pravidelným návštěvám krania se její zdravotní stav zlepší. Dnes po ošetření má výbornou náladu. Jde vidět, že ji první setkání s Tebou a kraniem udělalo dobře. Moc Ti děkujeme A+B a těšíme se na další setkání.
Alenka Z.

2005 – 2018 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS