Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Klára Smolíková > Doporučení

Doporučení z první ruky

Klára Smolíková — spisovatelka, scenáristka a lektorka se zaměřením na zábavné vzdělávání

Zobrazuji č. 110 z celkem 17 doporučení prezentace Klára Smolíková:
Dne 17. března vyrazily třídy 1.A a 1.B opět do knihovny. Tentokrát jsme se v prostorách knihovny Vrdy potkali s paní spisovatelkou Klárou Smolíkovou. Naši nejmenší školáci se dozvěděli co je komiks, jak vzniká, a dokonce si zkusili do několika bublinových okének svými slovy napsat komiksový minipříběh. Pak hledali mezi mnoha knihami a časopisy právě komiks. Paní Smolíková dětem představila své knížky, např. Králík málem králem, Na hradě Bradě, Vynálezce Alva nebo velmi úspěšný komiks Viktorka. Děti se během celého programu aktivně a s chutí zapojovaly, odpovídaly, kreslily do pracovních listů, četly komiksové bubliny a též se staly na chvíli herci. Velké poděkování patří paní knihovnici Kobelové za zprostředkování setkání a samozřejmě paní Smolíkové, která žáčkům přiblížila zábavnou a hravou formou svět komiksu.

Mgr. Jana Pospíšilová

O králíkovi Karlíkovi i o králi Karlovi IV. nám do školní družiny přijela paní spisovatelka Klára Smolíková povyprávět osobně v pátek 10. března a na její návštěvu jsme se dlouho dopředu moc těšili. Navíc ji k nám doprovodil její manžel Jiří W. Procházka, autor mnoha známých komiksů pro malé i velké děti, takže to byla návštěva dvojnásob milá. Celé odpoledne bylo nabité povídáním, smíchem a veselím dětí, když si třeba mohly s paní Klárou a s jejími rekvizitami zkusit na králíka Karlíka zahrát. Velký herecký talent ukázal i pan Procházka, když nám bleskurychle improvizovaně ztvárnil krále Karla IV. Společně jsme přemýšleli i nad báječnými pracovními listy, které všem dětem paní Smolíková připravila a protože už knížku o králíkovi Karlovi dobře známe, všechny úkoly jsme zvládli na jedničku a domů si za to odnesli prima odměny. Potom už se oba autoři dětem naplno věnovali při autogramiádě, u které ještě stihli odpovědět na celou řadu zvědavých dětských otázek. S milou návštěvou se vždycky loučíme neradi a ani tentokrát to nebylo jiné. Děkujeme paní Kláře Smolíkové a panu Jiřímu W. Procházkovi za báječné odpoledne, které jsme díky nim a jejich báječným knížkám společně zažili a na které budeme určitě dlouho vzpomínat.

Alena Koutná

ŠD Slovákova Boskovice
Paní knihovnice nás pozvala na besedu se spisovatelkou Klárou Smolíkovou. Autorka pro nás připravila detektivku. Napsala už druhý díl, ale ten ještě nevyšel. Paní spisovatelka ho pozměnila a nazvala ho Záhada ztraceného obrazu Františka Kupky. Napsala spoustu krásných knížek. Moc mě to bavilo! Dostali jsme čtyři pracovní listy. Líbil se mi třeba tento úkol: udělali jsme dvojice, jeden se díval dopředu na obrázek obličeje hledaného zločince a druhému popisoval, jak vypadá. Ten ho potom kreslil. Moc děkuji za tento zážitek!

Lenka Holubová

4.B
Ve čtvrtek 2. února jsme se vydali do 2. třídy, kde jsme přivítali spisovatelku Kláru Smolíkovou, která dětem přiblížila, jak se tvoří komiks. Děti se seznámily s komiksovou řečí, dověděly se, odkud a kam se komiks čte a co znamenají různé druhy bublin. Poznali jsme rodinu Bradovou a pohádkové bytosti z komiksové knihy Na hradě Bradě. Beseda byla velice zajímavá a hravá a děti se s chutí zapojily do všech činností. Jako odměnu za splněné úkoly si každý odnesl barevnou záložku do knihy.

Olga Knápková

ZŠ Třebařov
Ve čtvrtek 13. 10. 2016 se žáci 4. A ze ZŠ Mládí zúčastnili v Městské knihovně Orlová besedy, kterou si pro ně připravili spisovatelka a scénáristka Klára Smolíková a spisovatel a scénárista Jiří W. Procházka. Beseda byla úžasně zpracovaná, interaktivní i hravá. Dětem bylo velice poutavě vysvětleno, jak vznikají komiksy, odkud a kam se čtou, co znamenají různé druhy komiksových bublin, seznámili se s citoslovci v komiksech, nebo si mohly vymyslet, nakreslit a pojmenovat svého vlastního komiksového hrdinu. Děti si odnášely domů záložky, komiksové časopisy, vyplněné pracovní listy, ale také i spoustu nových vědomostí a intenzivních zážitků. S velkým nadšením jsme se všichni tomuto tématu věnovali i následující den v hodině čtení.

Mgr. Renáta Bruštíková

ZŠ Mládí Orlová
Dne 5. 10. 2016 se ocitla třída 4. C na vandru s učedníkem Matějem a čertem Lukášem. To byl zážitek. Paní knihovnice Naďa Lhoťanová naši třídu pozvala na besedu se spisovatelkou Klárou Smolíkovou do studovny Městské knihovny Krnov. Těšili jsme se hodně a něco jsme si také o paní spisovatelce zjistili předem. Informace jsme ve skupinkách prezentovali celé třídě a těšili se na dobrodružství. Paní spisovatelka děti krásně motivovala k práci i dramatizaci, vzbudila zájem o téma, společně jsme přicházeli na různá řešení úkolů a pestré byly ukázky předmětů starých řemesel. Paní knihovnici moc děkujeme, bylo to pro nás velmi přínosné.

Mgr. Martina Mrkvanová

Ve spolupráci s místní knihovnou měli žáci druhých a třetích ročníků možnost účastnit se interaktivní besedy s populární spisovatelkou dětských komiksů a knih Klárou Smolíkovou. Hlavním tématem byly komiksy, které jsou velice zajímavým literárním žánrem a oslovují čím dál větší počet dnešních školáků. U poutavých ukázek a zábavných příběhů se rozhodně nikdo nenudil. Děti se při přednášce aktivně zapojovaly. Spisovatelka je seznámila se svojí tvorbou formou prezentací, pracovních listů a využívala i různých prvků dramatické výchovy. Děti malovaly, psaly, převlékaly se do kostýmů, samy měly možnost vyzkoušet si být spisovateli, rozvíjely si fantazii a hlavně si při tom báječně pohrály. V průběhu besedy získávaly drobné odměny.

Lenka Horodyská

ZŠ Dolní Újezd
V pátek 16. 9. 2016 nás potěšila svou návštěvou paní spisovatelka Klára Smolíková. Ve třech velmi živých a interaktivních besedách s žáčky druhých a třetích ročníků jsme se dozvěděli spoustu nového. V besedě Na hradě Bradě: Komiksem ke čtenářství děti společně s Bertíkem a Bibi navštívily pohádkové bytosti z hradu i podhradí. V programu pro starší děti Nechytej mě za slovo! Hrátky s čerticí Dorkou – jsme se pustili do chytání slov a výrazů, které používáme v přeneseném významu.

Kateřina Brandejsová

knihovna Králiky
V pondělí 19. září se tři třídy našich druháků setkaly s paní spisovatelkou Klárou Smolíkovou. Beseda byla úžasně zpracovaná, interaktivní a hravá. Děti si odnášely nejen podepsané knížky o Knihožroutech, záložky a vyplněné pracovní listy, ale také spoustu nových vědomostí a intenzivních zážitků.

Dana Hudíková

Městská knihovna Železný Brod
Dne 19. dubna se konal Workshop pod vedením Kláry Smolíkové v Městské knihovně Sokolov. Zúčastnili se knihovníci z tříd 2.KIS-KOS a 3.KIS-KOS s paní učitelkou Kubátovou. Hlavním tématem přednášky byly komiksy, což je na první pohled velice zajímavý literární žánr, který oslovuje děti i adolescenty. Workshop trval dvě hodiny, ale byly to dvě hodiny plné poutavých ukázek a zábavných příběhů a my jsme se rozhodně nenudili.

Zuzana Marhanová

3.KIS-KOS
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: 1 2 Další »
2005 – 2019 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS