Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Krzysztof Marcin Sitarz

Mgr. Krzysztof Marcin Sitarz

lektor polštiny

Mgr. Krzysztof Marcin Sitarz

Chcete se naučit polsky?

Nabízím individuální a skupinové kurzy polštiny pro firmy a jednotlivce. Specializuji se na začátečníky, protože na správné výslovnosti a solidních základech opravdu záleží. Pomáhám lidem vytrvat na jejich cestě k poznání jazyka severních sousedů. Baví mě pozorovat pokroky a čerpat radost z prvních jazykových úspěchů mých studentů.

Úvodní setkání je zdarma – potřebuji totiž poznat motivaci studentů, jejich cíle, zájmy a představy týkající se kurzu.

Získal jsem vysokoškolské vzdělání v oboru polonistika na univerzitě v polské Poznani. Absolvoval jsem studijní stáže na Univerzitě Karlově (obory česká literatura, slavistická studia). Mám přes 12 let praxe s výukou v českém prostředí. Kromě toho vyučuji na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, kde se spolu se studenty pouštím do tajů polštiny.

Status:

k vašim službám

Působnost:

osobně Praha, na dálku celá ČR

Proč stojí za to se naučit polsky?

  • Nové obchodní příležitosti — Dobrá znalost polštiny výrazně zlepšuje komunikaci s polskými obchodními partnery. Možnost komunikace v polštině je navíc pro polské společnosti expandující do ČR často klíčová při rozhodování o spolupráci s českými partnery.
  • Nové kontakty — Znalost polského jazyka pomáhá navazovat méně formální kontakty, kde angličtina je spíš překážkou v polsko-českých vztazích.
  • Lepší práce — Díky znalosti polštiny máte mnohem lepší pozici na pracovním trhu.
  • Snadnější cestování — Polsko je skvělá turistická destinace a polština vám ji umožní lépe poznat.
  • Vztahy — Polština může pomoci najít životní lásku – již dvakrát jsem dostal pozvánku na polsko-českou svatbu :)

Jak učím?

  • Učím bez učebnic — Studenti mi důvěřují a proto učím bez učebnic, jejichž obsah stejně velmi často neodpovídá reálným potřebám zájemců.
  • Učím komunikativní metodou — Kladu důraz na konverzaci a rychlé použití v praxi jak slovní zásoby, tak gramatických znalostí.
  • Individuální přístup — Moc rád spolupracuji s introverty, protože jejich píle a cit pro detail jsou pro lektora pokladem a zdrojem inspirace.
  • Jsem parťákem — Vysvětluji, motivuji, jsem partnerem v konverzaci a dávám zpětnou vazbu. Moji studenti jsou samostatní. Vědí, že učitel není kouzelník, a také, že bez samostatné každodenní práce bohužel nejsou koláče… Vůči studentům jsem upřímný a zároveň empatický, protože vím, co všechno učení se jazyků obnáší (zvlášť v případě jazyka, který se velice podobá mateřštině).

Dají se zvládnout základy jazyka za půl roku?

Určitě ano, záleží na pracovitosti studentů a přístupu učitele. Základní kurz, jehož absolvování umožňuje komunikaci, obvykle trvá 26 týdnů (1 × 90 minut týdně), ale je to samozřejmě jen jedna z forem spolupráce.

COVID-19: V případě nepříznivé epidemiologické situace kurzy probíhají online.

Kontaktní informace

Mgr. Krzysztof Marcin Sitarz
Jarníkova 1895/23
Praha - Chodov
148 00
Mobil:775 188 240
Email:krzysztof.sitarz@gmail.com
LinkedIn:LinkedIn krzysztofsitarz
Účet:221271859 / 0300 (ČSOB)
:76200043

Doporučení z první ruky

Kryštofa znám jako spolehlivého kolegu, jazykového nadšence a vynikajícího polštináře. V hodinách pracuje především s vlastními materiály a výuku dokáže přizpůsobit potřebám svých studentů. A obdivuji ho za jeho znalosti češtiny, která je v tak blízké jazykové kombinaci, jakou je čeština-polština, naprosto výjimečná.
Lucie Gramelová
jazyková mentorka a autorka jazykových učebnic

2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS