Ing. Lenka Málková

certifikovaná jazyková koučka pro studenty angličtiny a lektory jazyků

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR

Cesta je cíl!

Mou vizí je šířit principy jazykového koučinku v rámci jazykového vzdělávání v České republice a na Slovensku. Každého studenta na míru provedu tím, jak pozvat angličtinu do svého života, jak mít radost z učení a jak pomocí sebepoznání nastavit fungující a udržitelný proces učení. Lektorům jazyků ukazuji cestu, jak zavést koučovací principy do výuky.

Moje lekce angličtiny se nesou v pohodovém duchu, empaticky podporuji každého tak, aby začal vnímat své silné stránky a díky tomu na sobě brzy pocítil pokroky. Do každé lekce vkládám nejen veškeré své znalosti, zkušenosti, ale také své ♥

  • Jazykový koučink pro studenty angličtiny – Jazykový koučink vás dovede k úspěchu – jak ve znalostech, tak ve vlastním pocitu. Pracuje totiž s vnitřní motivací, podporuje sebevědomí a je specificky zacílený jen a jen na vaše skutečné potřeby.
  • Jazykový koučink pro lektory jazyků – Formou konzultací vás naučím využívat prvků jazykového koučinku v rámci vašich jazykových lekcí. Stanete se více jazykovým průvodcem a parťákem než učitelem, a přitom vaši klienti dosáhnou lepších a viditelných pokroků. Také pořádám workshop Základní koučovací principy, kde se naučíte novým způsobům spolupráce s klienty.
  • Jazykové konzultace – Pomocí koučinku si ujasníte své jazykové cíle a já vám díky svým zkušenostem v jazykovém vzdělávání nabídnu pohled z jiné perspektivy, jak jich dosáhnout.
  • Kurzy angličtiny – Na mých kurzech angličtiny se budeme věnovat nejen samotnému jazyku, ale také si osvojíte metody, jak se co nejefektivněji učit vzhledem ke své osobní situaci. Pořádám individuální či skupinové lekce a konverzační hodiny od začátečníků po středně pokročilé.

V oblasti jazykového vzdělávání působím přes 10 let. Svou prací žiju, sama se učím další jazyky a sebevzdělávání je pro mě denní chleba.

Založila jsem projekt Cesta k jazykům, ve kterém pomáhám lidem objevit vlastní cestu k jakémukoliv jazyku pomocí online inspirace a digitálních produktů: blog, online kurzy Jak se učit slovíčka, Jazykový restart a e-book Navigace k objevení vlastní cesty k jazykům. Inspirace zdarma: pravidelný jazykoletter, e-book 70 odkazů pro učení angličtiny a motivační manuál Jak zatočit s pocitem: Já se ten jazyk nikdy nenaučím.

Absolvovala jsem trénink a certifikaci pro metodu neurolanguage coaching®, která je akreditovaná u ICF (International Coaching Federation). Také jsem složila cambridskou zkoušku CAE (Certificate of Advanced English) a státní zkoušku z obchodní angličtiny. Zúčastnila jsem se kurzu pro učitele angličtiny v Oxfordu Creative teaching in the secondary and adult English language classroom. V roce 2021 jsem byla součástí školícího týmu Niny Hanákové, se kterým jsme pořádaly několik celodenních workshopů k tématu jazykového koučinku pro lektorky jazyků.

Jak vám pomůže jazykový kouč?

Rozhovor pro Nina English

Rozhovor pro Alles Gute – němčina s Míšou

Rozhovor pro Zuzana Link

Ing. Lenka Málková
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Ing. Lenka Málková
Náměstí Svobody 22
Miroslav (Jihomoravský kraj)
671 72
Mobil:733 609 932
Email:lenka@cestakjazykum.cz
Web:cestakjazykum.cz
Facebook:mojecestakjazykum
Instagram:cestakjazykum
LinkedIn:lenka-malkova
IČ:02520095

Doporučení
z první ruky

Lenku jsem oslovila jako začínající lektor angličtiny, protože jsem si chtěla více ujasnit svůj přístup k výuce a k tomu, jak cizí jazyk předávat studentům. Už jen návštěva jejích webových stránek mě ujistila v tom, že naše pohledy na výuku cizího jazyka jsou velmi podobné, a její služba „Jazykový koučink pro lektory“ je přesně to co hledám. Konzultace s Lenkou byla velmi přínosná, jasně mně vysvětlila principy jazykového koučinku a uvedla několik příkladů, abych si dokázala lépe představit, jak takový koučink probíhá v praxi. Oceňují také její otevřenost a sdílení svých vlastních postupů během výuky, žádná moje otázka nezůstala nezodpovězená. Pokud byste tedy rádi koučovací principy zapojili do výuky a nevíte jak na to, konzultaci s Lenkou vám mohu vřele doporučit!

Klára Hrozinková

lektorka angličtiny