Ing. Lucie Kocmanová

účetní a poradkyně v oblasti účetnictví a daní

Status: k vašim službám Působnost: na dálku celá ČR, osobně Brno a okolí

Podnikání každého klienta vnímáme jako jedinečný příběh, který rády pomáháme psát – to je poslání nás holek z účetní džungle.

S účetnictvím a daněmi jsem se seznámila na Vysoké škole ekonomické v Praze. Během studia jsem se rozhodla využít příležitosti, že pocházím z účetní rodiny a začala jsem se učit od svých blízkých. V průběhu pěti let jsem ve dvou brněnských účetních a daňových kancelářích zastávala pozice junior a senior účetní. Časem jsem však došla k závěru, že práce s mými vlastními klienty mě stejně naplňuje nejvíce. Už čtvrtým rokem se tak věnuji právě jim. V roce 2020 se navíc můj tým rozrostl o dvě skvělé kolegyňky Kačku a Vláďu, které jsou pro mou každodenní práci nepostradatelné.

Jako externí účetní pomáhám začínajícím i stávajícím podnikatelům vyznat se v účetní džungli. Nedílnou součástí mých účetních služeb je poradenství v oblasti účetnictví a daní:

 • Poradenství v podnikatelských začátcích – Každému začínajícímu podnikateli připadá svět účetnictví a daní jako jedna velká džungle. Jaké povinnosti z podnikání vyplývají, jak vyřídit živnost, jak založit firmu, jak vše od začátku správně nastavit, to vše a více nad kávou probereme.
 • Vedení daňové evidence – Říká se jednoduchá agenda, přesto mnohdy zbytečně složitá. Vedení daňové evidence plátcům i neplátcům DPH, zpracování daňového přiznání z příjmu fyzických osob i poradenství v průběhu roku.
 • Vedení účetnictví – Jste-li „firma“, vaše účetnictví se stává náročnějším. Vedení účetnictví plátcům i neplátcům DPH, zpracování daňového přiznání z příjmu právnických osob i poradenství v průběhu roku.
 • Vedení mzdové agendy – Vyznat se ve výplatní pásce je kolikrát náročné, natož v sestavování celých mezd. Zpracování mezd, přehledů na pojišťovny, roční vyúčtování srážkové a zálohové daně, roční zúčtování daně zaměstnancům a další personální agendy. Víceméně mzdy na klíč.

Jak vypadá spolupráce se mnou?

 • Kdo – Rády pracujeme ve dvojici – znáte to, víc očí víc vidí. Taková spolupráce nám umožňuje mít vše v termínu, bez chyb a s úsměvem. Vašemu podnikání tedy přibydou dvě nové parťačky 😊. Zároveň, narazíme-li na tvrdší daňový oříšek, obracíme se na ověřené brněnské daňové poradce.
 • Za kolik – Na základě vašich potřeb a požadavků domluvíme paušál. Na konci každého měsíce vám pak přilítne faktura vždy na stejnou částku. V případě, že se objem práce změní, ať směrem nahoru, nebo dolů, bez problému se domluvíme na novém paušálu.
 • Jak – Jsme technicky zdatné 😊. Faktury natahujeme kde z čeho (Fakturoid, mPohoda, Vyfakturuj, soukromé SW klientů). Co lze, se snažíme vyřešit elektronicky (natahování bankovních výpisů, maximální využití datové schránky, DIS+). Pro základní předávání dokladů a archivaci používáme Google disk. Nic si neschováváme, vše od nás máte ihned k dispozici včetně zálohy celého účetnictví v programu Pohoda jednou za rok. Konzultace poskytujeme osobně i online.
 • Kdy – U nás se na pracovní dobu od 8 do 16 s půlhodinovou pauzou nehraje. Práce je naším koníčkem, ozvěte se, kdy potřebujete.
 • Kde – Sídlíme v krásném historickém paláci na Zelném trhu 10 v Brně. Budete-li chtít něco zkonzultovat a u toho nasát atmosféru, stavte se. Parkování je možné ve Velkém Špalíčku nebo v parkovacím domě Domini park. Nebude-li se vám chtít dojíždět, sejdeme se jinde v Brně, nebo online.

Pracovní zkušenosti:

 • 2017–současnost, vlastní klientela
 • 2016–současnost, daňový poradce Ing. Zdeněk Šťastný
 • 2017–2019, účetní kancelář ADUCO Consulting, s.r.o.
 • 2015–2016, účetní a daňová kancelář JB s.r.o.

Vzdělání a certifikáty:

 • 2016–2019, Vysoká škola ekonomická v Praze, obor Management, titul Ing.
 • 2016–2017, Vysoká škola ekonomická v Praze, obor Daně v podnikání, ukončeno Státní zkouškou
 • 2013–2016, Vysoká škola ekonomická v Praze, obor Podnikohospodářská ekonomika a management, titul Bc.
 • 2015, Instituto Cervantes, DELE B2
Ing. Lucie Kocmanová
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Ing. Lucie Kocmanová [ mapka ]
Zelný trh 10
Brno
602 00
Mobil:776 075 258
Email:ucto@luciekocmanova.cz
Web:www.luciekocmanova.cz
WhatsApp:420776075258
Skype:l.kocmanova
Účet:2701582946/2010 (Fio)
IČ:07864051 (plátce DPH)
DIČ:CZ07864051

Doporučení
z první ruky

S Luckou spolupracuji od začátku mého podnikání. Oceňuji její spolehlivost a pružnou komunikaci. Lucka za mě vyřeší vše ohledně účetnictví, a také mi vždy pomohla při řešení náhlých situací a dotazů. Je opravdový odborník a profesionál, mohu ji jen doporučit. :-)

Zuzana Ševčíková
Zuzana Ševčíková

marketérka se zaměřením na výkonnostní a obsahový online marketing