Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Lucie Mutinská > Doporučení

Doporučení z první ruky

Lucie Mutinská — lektorka, terapeutka a pohybová specialistka se zaměřením na jógu, čchi kung a SM systém

Zobrazuji č. 110 z celkem 30 doporučení prezentace Lucie Mutinská:
Milá Lucko, chtěla bych ti poděkovat za to, co děláš a jak to děláš. Protože to děláš moc dobře, hezky a s láskou! Když se chci něčemu věnovat, musím tomu věřit, a tak to mám s tvým cvičením. Chodila jsem léta na jógu, ale bolela mě záda a nic nepomáhalo. Ani cvičení, ani masáže, ani fyzioterapie. Pak jsem se dostala na tvé cvičení Šťastná páteř a ona najednou opravdu začala být šťastnější. A protože v některých věcech jsem maximalista, nebylo mi líto peněz a zaplatila si u tebe i terapii Dornovou metodou. Po tvém vyptávání se na všechno :-) jsi mi začala srovnávat moje různě dlouhé nohy a vyosenou pánev a já měla pocit, že je to příjemný relax. Naučila jsi mě další cviky nad rámec těch, které děláme na hodinách, a jak jsem tě měla jen pro sebe, mohla jsem se tě doptat, jestli vše dělám správně. Na závěr terapie přišlo srovnání všech obratlů odspoda až na horu do správné polohy, a to jsem cítila okamžitou úlevu. Cviky, které doporučuješ pro každodenní cvičení, jsou jednoduché, zaberou jen pár minut času, ale efekt je značný. A taky ještě jednou obrovské díky za moji desetiletou dceru, která v zimě plakala bolestí, protože si při pádu na schodech pochroumala kostrč, a během jediné „Dornovky“ odcházela s úsměvem a bez bolesti. Tatínek jí to doma nechtěl věřit :-). Tak jen tak dál a kdybychom všichni od mládí toto věděli, ušetřili bychom si spoustu bolesti a ošklivě zakulacených zad.

Paní Š.

reference na cvičení pro Šťastnou páteř SM sys., jógu a Dornovu metodu
Ahoj Lucko, rád poskytnu svoje pocity a vjemy. DORNOVKA: Velice příjemně na mě zapůsobila tvoje klidná a pozitivní energie. V průběhu prvního vyšetření jsem si uvědomil, jaký rozdíl je toto a klasický lékařský přístup. Výběr cviků k procvičování je co by člověk na jedné ruce spočítal, ale alespoň si je to schopný zapamatovat. Navíc jak se zdá, tak tímto způsobem zrelaxované svaly a úpony, které jsou kvůli bolesti normálně stažené, najednou umožňují větší rozsah pohybu v uvolněném, usazeném kloubu. Prostě vyšetření, cvičení, odblokování a masáž je opravdu příjemný zážitek, který bych dokázal „vydržet“ v častějších časových intervalech. JÓGA: Pro mě jako zchromlého tělocvikáře v.v. je to opravdu zážitek. Doma se ke cvičení nedonutím, byť jsem již od několika slušných fyzioterapeutů dostal spousty cviků, které mi opravdu pomohly. Ale jakmile se to zlepšilo, tak jsem to přestal cvičit. Tady se těším na každou hodinu a pokud to časově nevychází, tak mi to cvičení schází. Tvůj přístup a reakce na aktuální obtíže jednotlivých jogínů je úžasný. Flexibilita tvaru cviků s ohledem na fyzické možnosti toho kterého jogína je podle mě tou správnou cestou. Je to opravdu moc příjemné a já osobně cítím, jak se v těle vyvolávají původní pohybové vzorce. Cítění v pohybové paměti uložených záznamů a jejich znovunabuzení do této doby u mě bolestí eliminovaných pohybových vzorců (např. chůze a běh) je úžasný pocit. Jdu z jógy a říkám holkám, že bych si šel zaběhat, neuvěřitelný! A ten pocit energie v těle je něco, co bych potřeboval cítit na konci každého pracovního dne.

Pan M.

reference na jógu
Je to pár týdnů, co jsem ze zvědavosti začala navštěvovat kurz jógy. Lekce s Lucií jsou pro mne příjemné v tom, že všechny cviky jsou precizně rozfázované, k pozicím-ásanám se dostáváme postupně. I když ásana znamená „pohodlná pozice“ a na můj první pohled to k pohodlnosti má někdy dost daleko, věřím naší lektorce Lucii, že se to změní. Zkrácené svaly se poctivým pravidelným cvičením protáhnou a pak to půjde. Jóga se stala doplňkem k praktikování Čchi-kung, každé z nich má něco do sebe. A s takovou lektorkou, jako je ta naše, která vše vysvětlí, trpělivě opravuje a krásně vede, je to radost! Děkuji Luci!

Paní V.

reference na jógu
K Lucce jsme začali chodit parta tří jógou nepolíbených kamarádek na lekce jógy pro začátečníky. Již po pár lekcích jsou vidět malé pokroky, které jsou na těle znát. Lucka je úžasné stvoření, které nám vše od základu vysvětlí a lehce nakazí svým nadšením pro jógu. Další benefit je krásné, útulné a pozitivní energií nabité studio plné skvělých pomůcek. Odcházím vždy s krásným pocitem a protaženým tělem a to je teprve začátek.

Paní J.

reference na Terapeutickou jógu
Milá Lucko! Chtěla bych Ti říct, že jsem nesmírně ráda, že jsem Tvoje studio objevila. Jistě k tomu přispěla i spousta synchronicit, kterých si teď víc všímám, a taky celkově zásadní změny v mém životě. Každopádně velké DÍKY za to, že děláš to, co děláš a hlavně jak to děláš. Neměla jsem moc představu, jak lekce jógy vypadají, z popisu kamarádek jsem si to představovala trochu jinak. Ale jóga u Tebe naprosto předčila moje očekávání. Máš nasazenou laťku hodně vysoko! Jsem šťastná, že nás je na lekci komorní skupina a že neudělám prakticky žádný pohyb bez Tvé korekce, uvědomuji si, jak je to důležitý. Pozitivní energie po celém těle mi vydrží na několik dní! A taky jsem nesmírně ráda, že jsem do toho uvrtala i svojí dceru a manžela, který si ještě před pár měsíci ťukal na čelo, že by jako on cvičil jógu. Děkuju Ti a přeju Ti spoustu pozitivní energie do práce a do života! Těším se na příště!

paní P.

reference na jógu
O Dornově metodě jsem se dozvěděla prostřednictvím článku na internetu. Jelikož jsem trpěla velkými bolestmi v bederní oblasti a vyzkoušela jsem různé druhy terapií a nápravných cvičení, které mě pomohly jen dočasně, začala jsem přistupovat na skutečnost, že do konce života mě bolest neopustí, jakékoli operace jsem odmítala. Po návštěvě u paní Lucie Mutinské se stal zázrak. Paní Mutinská mně srovnala celou páteř od kostrče, která byla povážlivě zakřivená a vbočená až po krční obratle. Jeden obratel ve střední části páteře byl vpáčený a neustále utlačovaný obratli nad i pod a způsoboval mi v podstatě bolest neustále, dokázala ho srovnat taktéž. Od našeho setkání do řádově několika dní se mi nesmírně ulevilo. Pravidelným cvičením jednoduchých, ale velmi účinných cviků mně na míru doporučených a cvičení SM ve studiu Mandala v Dobřichovicích se můj zdravotní stav upravuje a bolesti ustupují. Při SM cvičení nám paní Mutinská vysvětluje, jak své tělo máme používat, abychom si ho nedevastovali. Postupně používám své tělo správně a mé tělo se odvděčuje příjemnými bezbolestnými dny. Každý nový den je mojí malou oslavou.

Paní A.

reference na Dornovu metodu PLUS, SM Systém a Šťastnou páteř
SM systém mě zachránil. Ale podstatné je, že od mého původního fyzioterapeuta, ke kterému jsem chodila také na SM systém, jsem během hodiny dostala 7 cviků, dotyčný odborník mě na několik dní „oddělal“ a ještě neřekl důležité informace o technice cvičení. S Tebou jedeme postupně a během lekce uděláme tak tři cviky. Já jsem schopná si je zapamatovat a Ty nás po celou dobu pozoruješ, opravuješ, vysvětluješ, abychom si cviky zapamatovali správně. Stejné je to u čchi kungu. Přesto, že cvičíme stále stejnou sestavu, je to nyní podstatně těžší a vlastně až po několika měsících cvičení jsem si uvědomila, že má čchi kung opravdu vliv na celé mé tělo. Tedy i na psychiku. A já jsem za to moc ráda, protože vliv je to blahodárný!

Paní D.

reference na lekce pro Šťastnou páteř, SM Systém, Qigong
Díky za nahození nohy :) Normálně cítím, že chodím jinak. Tak nějak rovně, řekl bych :)

Pan T.

reference na Dornovu metodu PLUS
Jako fyzioterapeut znám své tělo i způsoby jak si pomoci, ale přesto mi cvičení s Lucií hodně pomáhají. Poskytne vám vnější pohled a najde na vás místečka, která potřebují korekci. Při lekcích opakovaně upozorňuje na správné držení těla a možná chybná provádění, takže s Lucií minimalizujeme špatné pohybové návyky. Při Qigongu a při meditaci jsem díky Lucii schopná vnímat sama sebe po fyzické, psychické i energetické stránce a následně si užívat života tak jak přichází. Cvičení je návykové. Opravdu mi hodně pomáháš, nebojím se poznávat svou hlubší a „nehmotnou “ stránku, vnímat přirozené působení přírody (někdo by asi řekl vesmíru), respektovat je, přijmout a plout s přicházejícím proudem a ne proti, což je zbytečné a dost vyčerpávající.

Paní L.

reference na Qigong a Šťastnou páteř
Čchi kung je pro mne příjemné, energeticky nenáročné, ale zároveň dobíjející a harmonizující cvičení. Lucie je pro mne nejen příjemnou lektorkou, ale autentickým člověkem, který si vybral to, co ho v životě baví a jde to na něm vidět. Nepočítá trvání lekce na minuty, máte skutečně pocit, že je tam pro Vás a s Vámi a to není pro každého lektora samozřejmost.

Paní D.

reference na lekce Qigong a Šťastnou páteř
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: 1 2 3 Další »
2005 – 2019 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS