Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Ing. arch. Lucie Šidlová

Ing. arch. Lucie Šidlová

autorizovaná architektka se zaměřením na návrhy nízkoenergetických a pasivních domů

Ing. arch. Lucie Šidlová
Ing. arch. Lucie Šidlová - logo

Jsem autorizovaná architektka (ČKA 03625) a navrhuji nízkoenergetické a pasivní domy s nízkou ekologickou stopou. Zastávám celostní přístup k návrhu domu. Než udělám první nákres, budu se zajímat o váš způsob života a jak chcete dům využívat i v budoucnu. Vždy hledám chytrá a zároveň co nejúspornější řešení. Dbám na to, aby dům souzněl s okolím a jeho realizace byla šetrná k přírodním zdrojům. Provádím i návrhy rekonstrukce starých domů.

 • Výběr pozemku – Poradím vám, jak správně vybrat pozemek, abyste se vyhnuli budoucím problémům se stavbou.
 • Příprava zakázky – Před zakoupením pozemku a zahájením projekčních prací prověřím co je a co není možné na vámi vybraném pozemku stavět. Upozorním vás na regulace, omezení a možná úskalí.
 • Architektonická studie – Vaše představy zakreslím do úvodního konceptu. Ten pak budeme rozvíjet od půdorysných schémat až po finální návrh s vizualizací.
 • Dokumentace a jednání s úřady – Zajistím všechny dokumenty nutné pro získání stavebního povolení, pro ohlášení stavby, pro provedení stavby apod.
 • Autorský dozor – Během stavby dohlédnu na to, aby realizace probíhala podle plánu.
 • Rekonstrukce starých domů – Provedu vás procesem úspěšné rekonstrukce domu. Navrhnu optimální řešení pro vaše potřeby. Úsporně a efektivně.

Své návrhy koncipuji tak, aby architektonická kvalita domu byla v souladu s kvalitou bydlení – dům by měl zlepšovat psychickou i fyzickou pohodu. Ráda používám přírodní materiály a velkou pozornost věnuji zdravému ovzduší v domě.

Vystudovala jsem architekturu na Vysokém učení technickém v Brně a absolvovala jsem stáž na École d´Architecture de Bretagne ve Francii. Profesní zkušenosti a dovednosti jsem rozvíjela v mnoha architektonických studiích. Od roku 2012 jsem autorizovanou architektkou na volné noze.

Ukázky práce:

Studie, DSP a DPP rodinného domu v CHKO Český les, sloupková dřevostavbaStudie a DSP dřevostavby rodinného domu v Kozlovicích v podhůří BeskydStudie a DSP rodinného domu v podhůří Beskyd, sloupková dřevostavba | RopiceStudie, DSP a DPP rodinného domu u Prahy, sloupková dřevostavba | PticeStudie, DSP a DPP rodinného domu u Prahy, sloupková dřevostavba | Strančice
Zobrazit všech 22 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Vzdělání

 • 2004, École d´Architecture de Bretagne (Rennes, Francie)
 • 1999–2005, Fakulta architektury VUT v Brně, obor architektura

Praxe

 • 2012–dodnes, autorizovaná architektka na volné noze
 • 2008–2011, Archteam, Praha
 • 2006–2007, Prodesi, Praha
 • 2005–2006, Janda a Zezula architekti, Frýdek-Místek
 • 2003–2004, ATOS-6, Ostrava – Ing. arch. Radim Václavík

Kontaktní informace

Ing. arch. Lucie Šidlová
Kozlovice 294 (Moravskoslezský kraj)
739 47
Mobil:732 258 853
Email:odmocnina@seznam.cz
Web:www.luciesidlova.cz
Facebook:Facebook luciesidlovaarchitektka
Pinterest:Pinterest lidlov
Datovka:Datová schránka c25c79u
:73910881

Doporučení z první ruky

V roce 2017 jsme se rozhodli pro stavbu rodinného domku na Ostravici. Bylo jasné, že chceme přízemní dřevostavbu v moderním stylu. Pátrali jsme na internetu a narazili jsme na jméno paní arch. Lucie Šidlové. Její návrhy a realizace se nám zalíbily natolik, že jsme ji požádali o spolupráci. Nutno říct, že to šlo velmi dobře. Paní architektka vzala do úvahy náš návrh, přidala výborné nápady a neotřelá řešení. Výsledkem je hezký moderní domek, který i přes relativně malou užitnou plochu nabízí příjemné bydlení. Řekl bych, že během zpracování projektu vyšlo najevo, že jsme „stejná krevní skupina“. Zároveň nás těší ohlasy jak od přátel, tak i od náhodných kolemjdoucích, kterým se náš „domeček“ vesměs velmi líbí.
Lucie a Petr Fajbišovi
Ostravice

2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS