Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Ing. arch. Lucie Šidlová

Ing. arch. Lucie Šidlová

autorizovaná architektka se zaměřením na návrhy nízkoenergetických a pasivních domů

Ing. arch. Lucie Šidlová
Ing. arch. Lucie Šidlová - logo

Jsem autorizovaná architektka (ČKA 03625) a navrhuji nízkoenergetické a pasivní domy s nízkou ekologickou stopou. Zastávám celostní přístup k návrhu domu. Než udělám první nákres, budu se zajímat o váš způsob života a jak chcete dům využívat i v budoucnu. Vždy hledám chytrá a zároveň co nejúspornější řešení. Dbám na to, aby dům souzněl s okolím a jeho realizace byla šetrná k přírodním zdrojům. Provádím i návrhy rekonstrukce starých domů.

 • Výběr pozemku – Poradím vám, jak správně vybrat pozemek, abyste se vyhnuli budoucím problémům se stavbou.
 • Příprava zakázky – Před zakoupením pozemku a zahájením projekčních prací prověřím co je a co není možné na vámi vybraném pozemku stavět. Upozorním vás na regulace, omezení a možná úskalí.
 • Architektonická studie – Vaše představy zakreslím do úvodního konceptu. Ten pak budeme rozvíjet od půdorysných schémat až po finální návrh s vizualizací.
 • Dokumentace a jednání s úřady – Zajistím všechny dokumenty nutné pro získání stavebního povolení, pro ohlášení stavby, pro provedení stavby apod.
 • Autorský dozor – Během stavby dohlédnu na to, aby realizace probíhala podle plánu.
 • Rekonstrukce starých domů – Provedu vás procesem úspěšné rekonstrukce domu. Navrhnu optimální řešení pro vaše potřeby. Úsporně a efektivně.

Své návrhy koncipuji tak, aby architektonická kvalita domu byla v souladu s kvalitou bydlení – dům by měl zlepšovat psychickou i fyzickou pohodu. Ráda používám přírodní materiály a velkou pozornost věnuji zdravému ovzduší v domě.

Vystudovala jsem architekturu na Vysokém učení technickém v Brně a absolvovala jsem stáž na École d´Architecture de Bretagne ve Francii. Profesní zkušenosti a dovednosti jsem rozvíjela v mnoha architektonických studiích. Od roku 2012 jsem autorizovanou architektkou na volné noze.

Ukázky práce:

Studie, DSP a DPP rodinného domu v CHKO Český les, sloupková dřevostavbaStudie a DSP dřevostavby rodinného domu v Kozlovicích v podhůří BeskydStudie a DSP rodinného domu v podhůří Beskyd, sloupková dřevostavba | RopiceStudie, DSP a DPP rodinného domu u Prahy, sloupková dřevostavba | PticeStudie, DSP a DPP rodinného domu u Prahy, sloupková dřevostavba | Strančice
Zobrazit všech 22 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Vzdělání

 • 2004, École d´Architecture de Bretagne (Rennes, Francie)
 • 1999–2005, Fakulta architektury VUT v Brně, obor architektura

Praxe

 • 2012–dodnes, autorizovaná architektka na volné noze
 • 2008–2011, Archteam, Praha
 • 2006–2007, Prodesi, Praha
 • 2005–2006, Janda a Zezula architekti, Frýdek-Místek
 • 2003–2004, ATOS-6, Ostrava – Ing. arch. Radim Václavík

Kontaktní informace

Ing. arch. Lucie Šidlová
Kozlovice 294 (Moravskoslezský kraj)
739 47
Mobil:732 258 853
Email:odmocnina@seznam.cz
Web:www.luciesidlova.cz
Facebook:Facebook luciesidlovaarchitektka
Pinterest:Pinterest lidlov
Datovka:Datová schránka c25c79u
:73910881

Doporučení z první ruky

Ing. arch. Lucie Šidlová navrhla náš rodinný dům stojící v chráněné krajinné oblasti Český les. Dům jsme objednali v roce 2007 u firmy Domesi/Prodesi Praha, kde byla paní architekta zaměstnána. Po sdělení našich požadavků, dispozice domu, umístění na pozemku, postupovala paní architekta naprosto samostatně. Její návrh se nám ihned líbil, nebylo potřeba provést žádné úpravy. Na pozemek a okolí domu se paní architekta byla podívat, navrhla umístění domu na pozemku. Dům je dřevostavba, obložený vodorovnými palubkami, částečně podsklepený, umístěný ve stráni s velkou terasou orientovanou na jih s výhledem na přehradní nádrž. Jižní stěna domu v přízemí je prosklená, s nádherným výhledem do okolní krajiny. Dům se nám velmi líbil, a budí dodnes zaslouženou pozornost kolemjdoucích. Stalo se již několikrát, že se u nás zastavili cizí lidé a dům obdivovali. Loni na podzim se dokonce přijeli podívat i dva Němci žijící nedaleko v sousedním německém městečku. Muž jezdí kolem nás na výlety na kole a své partnerce řekl, že dům musí vidět i ona. Na závěr konstatujeme, že autorský návrh paní arch. Šidlové je velmi zdařilý, s domem jsme nesmírně spokojeni.
Vlastimil Růžička
rodinný dům Obora

2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS