Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Ing. Lukáš Flekal

Ing. Lukáš Flekal

grafik a kodér

Ing. Lukáš Flekal
Ing. Lukáš Flekal - logo

Jsem strojní inženýr s duší minimalisty, což se projevuje hlavně citem pro detail a v hledání co možná nejjednoduššího a funkčního řešení. Obdivuji jednoduchost a proto preferuji základní geometrické tvary a rád se nechám omezovat redukovanou paletou barev.

Dříve jsem kódoval pouze v „sebeobraně“ a nenazval bych se kodérem, i když se hodně mojí práce kolem kodéřiny točí. Postupně jsem se ale propracoval například k grafickému návrhu webu přímo v prohlížeči, kde je poměrně pokročilá znalost kódování nutná.

Nabízím profesionální grafické služby:

  • Vektorové ilustrace perfektně zapadají do mojí záliby v jednoduchosti. V případě potřeby se jistě dají použít pro náročnější nebo spíše komplexnější motivy, ale já mám nejradši ty vizuálně nejjednodušší a nejčistší.
  • Tiskoviny – návrh tiskovin, letáků, plakátů, vizitek a dalších „analogových“ materiálů. Tuhle práci mám hodně rád. Hlavně asi proto, že si můžu sáhnout na výsledek.
  • Webovou grafiku a kódovaní možná není vhodné spojovat v jedné osobě. Mě se ale postupem času ukázalo, že toto spojení je více než výhodné. Velice se mi totiž osvědčilo navrhovat grafiku webu přímo v prohlížeči. Ano, znamená to v podstatě přeskočit celý jeden krok, který je ale podle mého názoru v době zařízení s v podstatě nevyzpytatelným rozlišením trochu přežitek. Protože je responzivita pro mě samozřejmostí, dovoluje metoda navrhování grafiky webu přímo v prohlížeči okamžité testovaní zobrazení pro různá zařízení a tím se dá elegantně vyhnout situaci, kdy navržená grafika (často jen z důvodů neznalosti nebo neuvědomění si) značně a mnohdy i zbytečně komplikuje kodérům práci. Klasickou webovou grafiku ale taky umím.

Kódování dodané grafiky NEnabízím. Zaměřuji se především na kódování vlastní grafiky nebo v poslední době stále více na grafický návrh webu přímo v prohlížeči.

Ukázky práce:

Ilustrace pro Prague GuideIlustrace pro Prague GuideIlustrace pro Prague GuideVektorové ilustrace pro web informačního systému QiWebdesign - školní zahrada
Zobrazit všech 12 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Kontaktní informace

Ing. Lukáš Flekal
Bayerova 804/36
Brno
602 00
Mobil:724 579 773
Email:lukas@flekal.com
Web:www.flekal.com
Facebook:Facebook lukasflekaldesign
Twitter:Twitter lukasflekal
:88177432

Doporučení z první ruky

V Dactyl Group jsme s Lukášem spolupracovali na několika projektech a pokaždé jsem dostali skvělý výstup přesně podle našich představ. Lukášovy zkušenosti a profesionální přístup jsme využili zejména u našeho projektu pro pražský magistrát, kde bylo třeba integrovat grafické ilustrace do již připravené předlohy grafiky pro mobilní aplikace. Lukáš nejenže vytvořil skvělé ilustrace, ale ve výsledku u mobilních aplikací dotvořil celou identitu, která byla upřednostněna samotnou primátorkou před jinými návrhy. Spolupráci s Lukášem tedy můžeme jednoznačně doporučit, protože s ním sami plánujeme nadále spolupracovat!
Milan Doubek
CEO | Dactyl Group

2005 – 2018 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS