Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Lukáš Srbecký > Doporučení > 2. stránka výpisu

Doporučení z první ruky

Mgr. Lukáš Srbecký — EFT terapeut a NLP kouč

Zobrazuji č. 1117 z celkem 17 doporučení prezentace Mgr. Lukáš Srbecký:
Před 10 lety mi zemřel otec a tehdy začaly mé problémy, i když jsem to ještě nevěděla. 3 roky poté mi při autonehodě zemřel bratr a od té doby jsem si připadala jako v začarovaném kruhu. V praktickém životě jsem po psychické stránce fungovala relativně vyrovnaně, vzhledem k prožitým tragediím. Objevovaly se však známky potlačovaného smutku s občasným „potají“ pláčem. Také jsem nebyla schopna bez silných emocí vyprávět o mé rodině či prožitých traumatech – pokud jsem zrovna od tématu „neutekla“. Bylo jisté, že jsem se se všemi událostmi ne zcela dostatečně vyrovnala. Hlavním indikátorem mi po celou dobu byl fakt, že jsem ztratila a neměla přirozenou menstruaci. Respektive po vysazení hormonální antikoncepce jsem přestala menstruovat a následná hormonální léčba vždy s sebou nesla negativní symptomy / vedlejší účinky. Čas běžel a zhruba po 4 letech a několika experimentech/pokusech s klasickou hormonální léčbou jsem si řekla dost a zaměřila jsem se na alternativní způsoby léčby. Vyzkoušela jsem kineziologii, akupunkturu, tradiční čínskou medicínu, homeopatika aj. Rozhodně nemohu říci, že by tyto metody byly k ničemu, avšak vždy účinkovaly do určité míry a na určité problémy. Kineziologie mi hodně pomohla, menstruace se mi vrátila, ale bohužel ne na dlouho a po dalších setkáních mi už nezabrala. Po nedávném objevení a praktikování hormonální jógy (1 rok zpět) se situace také hnula výrazně kupředu – bohužel však také jen do omezené míry. Ušla jsem za těch deset let kus cesty v poznávání mého těla, psychiky i různých léčebných metod, avšak možnost otěhotnět byla pro mě stále uzavřena… (celá reference: http://www.eftporadnabrno.cz/reference/)

Eva K.

Norsko
Má práce na sobě začala ve chvíli, kdy jsem měla hektické zaměstnání, které mne značně vyčerpávalo. V té době jsem se necítila fyzicky ani psychicky dobře, do práce jsem nechodila s nadšením. Věděla jsem, že je potřeba udělat změnu. Cítila jsem zmatek a nevěděla jsem, kterým směrem se vydat, abych podstatné změny dosáhla. Věděla jsem ale, že chci jinou práci a že se chci cítit fyzicky dobře. Vytyčila jsem si kritéria, která chci a která nechci. Práci jsem chtěla v místě bydliště, protože jsem denně dojížděla a na cestě trávila více jak tři hodiny, což mi bralo spoustu energie a času. Chtěla jsem přiměřené pracovní vytížení, fajn kolektiv, uvolněné prostředí, zkrátka klidnou a zábavnou práci. Také jsem si stanovila konkrétní měsíc, kdy bych chtěla do práce nastoupit. V tento moment jsem začala pracovat s Lukášem, jenž mi pomohl jednak s vytvořením této situace, ale taktéž se stanovením správné životosprávy a očištěním se od své minulosti. Ta má velký vliv na naše současné a budoucí myšlení. Pomocí metody EFT a každodenní prací na psychice se nám podařilo změnit mé staré negativní vzorce v nové pozitivní náhledy na život. Tímto správným myšlením jsem nejenom získala práci, kterou jsem si sama vydefinovala, ale celkově se mi začala měnit realita a fyzický stav. Má práce je nyní klidná, zábavná, mí kolegové jsou báječní, v práci se cítím dobře a po dlouhé době se opět těším do práce. Je mi skvěle. Nastoupila jsem přesně v ten měsíc, který jsem si určila, a pracuji v místě bydliště… (celá reference: http://www.eftporadnabrno.cz/reference/)

Mgr. Leona W.

Znojmo
Po určitých událostech v mém životě se během krátké doby výrazně zhoršil můj zdravotní stav. Špatně se mi dýchalo, vypadávaly mi rychle vlasy, svědila mě kůže, měla jsem rozhozené trávení, byla stále unavená a necítila se moc dobře. Obrátila jsem se na Lukáše a podstoupila řadu konzultací, během kterých jsem měnila svůj přístup k životu a některým lidem v něm a celkově svůj životní styl. Během týdnů přišly první výsledky a asi po měsíci byl můj stav možná o polovinu lepší než na začátku. Poté přišlo jedno krátké zhoršení a dále jsem se už jenom zlepšovala. Fyzicky jsem se cítila plná energie, ale přesto přicházely dny, kdy jsem v sobě měla jakési napětí a změny nálad. To se nepříznivě odráželo ve vztazích s blízkými doma. Lukáš mi navrhl vyzkoušet metodu EFT. Přišlo mi docela legrační jakési poklepávání bodů na těle a příliš jsem nevěřila, že něco takového může fungovat. Byla jsem však velmi překvapena. Již po příchodu domů jsem se cítila velmi uvolněně s pocitem, že vše dokážu řešit a zvládat v klidu. Vztahy doma se upravily a moje vnitřní negativní pocity a napětí jsou pryč. Nyní se opravdu cítím moc dobře. Kožní i trávicí problémy jsou pryč, dýchám bez kortikoidních přípravků a mám více energie a životního elánu než většina lidí, co znám. Žiji jinak, šťastněji. Ta změna je intenzivní a vnímá ji i moje okolí, které vyzvídá, co že jsem to se sebou provedla.

Ivana S.

Brno
mi 30 let a od raného dětství se mi objevoval na různých částech mého těla atopický ekzém. Zprvu jen lehce v loketních jamkách, postupem věku se zhoršoval, až zasáhl 95 % mého těla. Těžká forma ekzému mi bránila v prožitku kvalitního života po všech stránkách. Byla jsem na pokraji tělesného i psychického vyčerpání, izolovala se od lidí a i dotyk mých blízkých mne bolel. Nesnesla jsem na sobě oblečení ani peřinu a spánek pro mne byl spíše utrpení. Budilo mě silné svědění a neváhala jsem ho utišit rozškrábáním kůže do krve. Sebepřijetí a sebehodnota byla vážně narušena. Stres spojený s mým stavem a vzhledem, zhoršoval ekzém, a tím se kruh uzavíral. Navštívila jsem spoustu lékařů, vyzkoušela různé masti a přípravky dostupné na trhu. Bez kortikoidů, imunosupresiv a antihistaminik jsem se nedokázala obejít. Kromě ekzému se časem ještě objevilo 21 druhů alergií (trávy, pyly, prach, srst, potraviny). Od lékařů jsem dostala nálepku „nevyléčitelně nemocná“. Konvenční medicína mi už neměla co nabídnout. Začala jsem tedy experimentovat s alternativami léčení. Prošla jsem hydrocolonterapií, detoxikací dle různých – i uznávaných léčitelů a lékařů celostní medicíny, užívala stovky preparátů, stravovala se dle různých směrů. Vše mělo jen krátkodobý efekt a vždy se ekzém zastavil na nějaké úrovni a dál už se nelepšil. Mnohé se změnilo až poté, co jsem se obrátila na Lukáše Srbeckého, který mi pomohl ukázat cestu, kterou do jisté míry sám prošel. Ukázal mi možnosti práce na sobě pro harmonizaci těla a psyché, navrhl úpravy životního stylu. Byl celkově průvodcem na mé cestě za uzdravením. Nikdy mi nenutil svůj názor… (celá reference: http://www.eftporadnabrno.cz/reference/)

Mgr. Pavla Z.

Brno
Lukáš má velice citlivý a jemný přístup, který mi umožnil v momentě, kdy jsem byla připravená, jít do spolupráce. Díky tomu jsem snáze převzala zodpovědnost za své zdraví do vlastních rukou. Napomohlo tomu také to, že Lukáš přirozeně vymezil „prostor pro změnu“, který byl založený na otevřené a jasné komunikaci. Měla jsem atopický ekzém a věděla jsem, že mastmi si nepomůžu, že potřebuji změnu životního stylu, pracovat na psychice a nějakým způsobem upravit to, co do sebe přijímám a co ze sebe vydávám. Vím, že pokud je tělo v harmonii, nemá důvod pro ne-moc. Když už je ale člověk NEmocný, tedy jakýmsi způsobem nemá moc, je dobré říct si o pomoc. Vzala jsem tedy iniciativu do svých rukou, Lukáš mou žádost přijal a jako reakci slova plné podpory a inspirace ze sebe vydal. Podělil se totiž se mnou o své vlastní zkušenosti z jeho cesty ke zdraví a harmonii. Lukášův náhled na člověka je holistický – zajímá se o jedince v jeho celistvosti (tzn. neřeší jen jednotlivé symptomy, ale zajímá se o kontext, životní situaci, psychický stav atd.). Mám pocit, že velice šikovně kombinuje tradiční praktiky vycházející z východní filosofie, jež harmonizují zdraví, společně s novodobými vědecky podloženými přístupy ke zdravému životnímu stylu. Předal mi mnoho kvalitních a k mému tématu relevantních informací a byl mi podporou na mé cestě ke zdraví. Čtenářům bych chtěla vzkázat, že změnu může člověk udělat jen malými postupnými krůčky – integrací dobrých-funkčních návyků do každodenního života. Lukáš mi byl dobrým průvodcem, když jsem se „znovu učila chodit “ (tedy měnila životní styl), a za to mu tímto DĚKUJI. Buďme zdraví – je to naše přirozenost.

Hana H.

Dánsko
Ahoj Lukáši, ve čtvrtek večer, cestou od Tebe, jsem se jen těžko držel, abych se hlasitě nechechtal. Šel jsem s hubou od ucha k uchu a vyceněnými zuby a občas ze mě vylétlo hlasité hehehe… Když jsem dorazil domů, tak jsem měl asi pětiminutový záchvat smíchu, až mi tekly slzy. Celý zbytek večera jsem pak měl návaly smíchu (pro mě nevysvětlitelného). Byla to taková „částečná katarze“ – došlo k nějakému důležitému uvolnění stresu z toho, co mě čeká. V pátek ráno jsem se probudil v očekávání toho, co asi bude. I když mi občas automaticky začal nabíhat stres, tak se mi to dařilo snadno držet ve velice rozumných mezích a jakoby ho odhánět. Vlastně jsem si v klidu ještě jednou prošel stránky společnosti a udělal jsem si nějaké poznámky (čehož bych za normálních okolností nebyl vůbec schopen), abych měl v zásobě nějaké příhodné dotazy na potenciálního zaměstnavatele, pak jsem se oblékl a vyrazil na pohovor. Nemůžu tvrdit, že jsem se při pohovoru cítil úplně vyrovnaně. Nicméně měl jsem pocit mnohem většího uvolnění než běžně – trochu více jako bych byl na setkání s kamarády a ne na pracovním jednání. Dnes to hodnotím tak, že jsem ten pohovor zvládnul docela dobře – oproti dřívějším zkušenostem. Mám z toho dobrý pocit. Pokud jde o EFT, tak tento zážitek velice podpořil moji důvěru v tuto metodu. Někde uvnitř sebe cítím, že to bylo zatím jen první malé vítězství, ale i tak to byla síla a taky je to pro mě příslib naděje do budoucna!

Mgr. Richard K.

Brno
Na pana Srbeckého jsem dostal kontakt od jedné z jeho klientek, které pomohl. Bylo to na jaře roku 2016. Měl jsem psychické problémy spojené s rodinnou situací, které vyústily až v komplikace somatického charakteru. Únava organismu, bolest svalů, nechuť na cokoli a žádná radost ze života. Pro klid duše jsem podstoupil vyšetření krve u obvodního lékaře, abych vyloučil onemocnění těla. Poté jsem se sešel s panem Srbeckým. Působil na mě vyrovnaným dojmem, což mi pomohlo trochu se uklidnit. Absolvoval jsem u něj několik sezení, někdy s větším okamžitým účinkem, někdy s menším. Důležitý byl ale účinek dlouhodobý. Pan Srbecký mi dělal průvodce na cestě mou myslí. Hledali jsme programy z dětství, které nyní, v dospělosti, začaly způsobovat ony problémy, a měnili je či neutralizovali pomocí EFT. Tato metoda mi pomáhá i v běžném životě, kdykoli pocítím fyzický diskomfort či úzkost, tak ji použiji. Výsledek našeho asi půlročního snažení je znatelné zlepšení reakcí ve společnosti i v práci, úbytek stresu a omezení jeho somatických projevů. Jednoduše řečeno: můžu znovu normálně fungovat. Vím, že cesta za uzdravením duše a za maximalizováním sebehodnoty je dlouhá a složitá, nechtěné programy z dětství jsou pevně zakořeněny a bolestné vzpomínky z dětství vám podvědomí „dávkuje“ postupně, aby vás chránilo, ale pan Srbecký si ví rady a pomůže vám. Jsem mu vděčný, že mi tuto cestu ukázal a doprovází mě na ní. Rád se na něj znovu obrátím.

David Z.

Brno
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: « Předchozí 1 2
2005 – 2018 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS