Mgr. Lukáš Svoboda

lektor CSS pro frontend vývojáře

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR

Mám více než 10 let zkušeností s frontend kódováním a nyní své znalosti předávám dál formou školení. Mám za sebou desítky projektů, na kterých jsem pracoval se spoustou vývojářů. Důvěrně tak znám jejich vztah k CSS, temná místa tohoto jazyka a z toho plynoucí častá nepochopení.

Školení je ideální pro sjednocení znalostí v rámci týmu a získání jistoty při práci s CSS. Na školeních nejčastěji probíráme tato témata:

  • všechny zajímavé CSS vlastnosti – od animací po z-index
  • tradiční bolavá místa – kaskáda, jednotky, stacking context, layout mode (flexbox a spol.), responsivita, rychlost načítání, …
  • best practices – struktura projektu, udržitelný kód, hledání chyb, přístupnost, …
  • novinky v CSS – @layers, CSS grid a subgrid, container queries, …
  • nástroje – SASS, Tailwind, CSS-in-JS, Bootstrap a další

Jak školení probíhá?

Strávíme 2–3 dny v editoru kódu, buď u vás ve firmě nebo online na dálku. Na praktických příkladech si vše hned vyzkoušíme. Obsah školení je vždy přizpůsoben znalostem a očekáváním účastníků. Bavit se spolu můžeme i anglicky, pokud je váš tým mezinárodní.

Chcete proškolit něco jiného?

Mohu proškolit v HTML a CSS úplné začátečníky nebo pomoci s kariérním posunem do světa UX/UI designu (principy, design proces, uživatelské testování, práce s Figmou a další).

Kdo vás bude školit?

Více než 20 let se pohybuji v oblasti tvorby webu. Začínal jsem jako webová holka pro všechno, naprogramoval si vlastní CMS, kreslil grafiku i kódoval vše od webů po emaily. Pomohl jsem dodat responzivitu eshopu A3 Sport, chystal emailové šablony pro Nestlé nebo nakódoval stránky nejpopulárnějšího německého lifestyle magazínu Bunte.

Nyní už téměř 10 let pomáhám s různorodými projekty klientům ze západní Evropy a Skandinávie. Den trávím nejen s kódem, ale velmi často také jako UX/UI designér.

Školil jsem ve firmách jako O2, Decathlon nebo Cyrrus, pravidelně vypisuji veřejná školení v ICTPro. Více než 4 roky pomáhám holkám na cestě do IT jako lektor kurzů Czechitas. Celkově prošlo některým z mých školení přes 800 účastníků.

Mgr. Lukáš Svoboda

Kontakty

Mgr. Lukáš Svoboda
Zahradní 433
Červenka (Olomoucký kraj)
784 01
Mobil:777 999 332
Email:info@lukassvoboda.cz
Web:www.lukassvoboda.cz
LinkedIn:svobodal
Datovka:pz5tjqb
Účet:6348347002/5500 (Raiffeisen)
IČ:76494586 (plátce DPH)
DIČ:CZ7907063054

Doporučení
z první ruky

Potřebovala jsem sestavit 3denní školení na téma moderní webové technologie. Lukáš se tohoto úkolu zhostil velmi profesionálně. Měl pouze základní zadání, přesto sestavil školení s hutnou teorií a hlavně s reálnými příklady, použitelnými v praxi. Realizovali jsme celkem tři běhy a všechny měly od účastníků výborné hodnocení, a to nejen po stránce odborné, ale i té lidské. A z mého pohledu organizátora, byla spolupráce s Lukášem bez jediného zádrhelu, tedy skvělá a jako lektora mohu Lukáše jen doporučit.

Ivana Dittrichová

Training&Development Specialist