Mgr. Lukáš Svoboda

lektor CSS pro frontend vývojáře

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR

Mám více než 10 let zkušeností s frontend kódováním a nyní své znalosti předávám dál formou školení. Mám za sebou desítky projektů, na kterých jsem pracoval se spoustou vývojářů. Důvěrně tak znám jejich vztah k CSS, temná místa tohoto jazyka a z toho plynoucí častá nepochopení.

Školení je ideální pro sjednocení znalostí v rámci týmu a získání jistoty při práci s CSS. Na školeních nejčastěji probíráme tato témata:

  • všechny zajímavé CSS vlastnosti – od animací po z-index
  • tradiční bolavá místa – kaskáda, jednotky, stacking context, layout mode (flexbox a spol.), responsivita, rychlost načítání, …
  • best practices – struktura projektu, udržitelný kód, hledání chyb, přístupnost, …
  • novinky v CSS – @layers, CSS grid a subgrid, container queries, …
  • nástroje – SASS, Tailwind, CSS-in-JS, Bootstrap a další

Jak školení probíhá?

Strávíme 2–3 dny v editoru kódu, buď u vás ve firmě nebo online na dálku. Na praktických příkladech si vše hned vyzkoušíme. Obsah školení je vždy přizpůsoben znalostem a očekáváním účastníků. Bavit se spolu můžeme i anglicky, pokud je váš tým mezinárodní.

Chcete proškolit něco jiného?

Mohu proškolit v HTML a CSS úplné začátečníky nebo pomoci s kariérním posunem do světa UX/UI designu (principy, design proces, uživatelské testování, práce s Figmou a další).

Kdo vás bude školit?

Více než 20 let se pohybuji v oblasti tvorby webu. Začínal jsem jako webová holka pro všechno, naprogramoval si vlastní CMS, kreslil grafiku i kódoval vše od webů po emaily. Pomohl jsem dodat responzivitu eshopu A3 Sport, chystal emailové šablony pro Nestlé nebo nakódoval stránky nejpopulárnějšího německého lifestyle magazínu Bunte.

Nyní už téměř 10 let pomáhám s různorodými projekty klientům ze západní Evropy a Skandinávie. Den trávím nejen s kódem, ale velmi často také jako UX/UI designér.

Školil jsem ve firmách jako O2, Decathlon nebo Cyrrus, pravidelně vypisuji veřejná školení v ICTPro. Více než 4 roky pomáhám holkám na cestě do IT jako lektor kurzů Czechitas. Celkově prošlo některým z mých školení přes 800 účastníků.

Mgr. Lukáš Svoboda

Kontakty

Mgr. Lukáš Svoboda
Zahradní 433
Červenka (Olomoucký kraj)
784 01
Mobil:777 999 332
Email:info@lukassvoboda.cz
Web:www.lukassvoboda.cz
LinkedIn:svobodal
Datovka:pz5tjqb
Účet:6348347002/5500 (Raiffeisen)
IČ:76494586 (plátce DPH)
DIČ:CZ7907063054

Doporučení
z první ruky

Lukáš Svoboda patří mezi nejžádanější lektory v naší neziskové organizaci Czechitas. Během roční spolupráce prošlo jeho začátečnickými i pokročilými kurzy zaměřené na tvorbu webu několik desítek účastnic. Lukáš je velmi zkušený kodér, který si získal oblibu u našich účastnic pro svůj sympatický a srozumitelný projev. Na každou lekci je vždy perfektně připraven, dokonale pracuje s časem, umí přizpůsobit tempo dle náročnosti probíraného tématu a individuálních potřeb účastnic. Mimo jiné dokáže velmi dobře rozvrhnout poměr mezi teorií a praktickou částí, díky čemuž se jeho lekce stávají pestré a zajímavé. Často bývá ze strany účastnic kladně hodnocen i za milý a obětavý přístup, ochotu a nápomoc při případnému neporozumění probírané látky či zpracování úkolů. Kladně hodnotím i jeho pohotovou bezproblémovou komunikaci při přípravě našich workshopů a online webinářů i včasné dodání slíbených materiálů účastnicím. Lukáš je opravdu profesionál a jeho spolupráce s námi si velmi vážíme.

Martina Ferencová

Event Coordinator