Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Ing. Markéta Čekanová

Ing. Markéta Čekanová

PR konzultantka, novinářka, moderátorka a copywriterka

Ing. Markéta Čekanová
Ing. Markéta Čekanová - logo

Stavím PR mosty mezi vámi a zbytkem světa.

Přes 30 let se věnuji vztahům s veřejností (PR), žurnalistice, marketingu, médiím a komunikaci. V oblasti PR jsem se starala o klienty, jako je Techmania Science Center Plzeň, město Dobřany, festival Jazz bez hranic nebo senátní Klub otevřené demokracie. Jako novinářka jsem prošla redakcemi novin a časopisů, rozhlasem i televizí.

Díky mým zkušenostem vás efektivně zviditelním v médiích i na sítích. Úvodní konzultace je zdarma.

Mé služby nejen pro vaše PR:

 • Vztahy s médii – Umím zaujmout novináře a vím, jak s nimi účinně komunikovat. Nastavím vám komunikační strategii, provedu analýzu potřeb a navrhnu mediální mix komunikační kampaně (TV, rádio, tisk, internet, outdoor…).
 • Obecní a firemní tiskoviny – Podílím se na vzniku mnoha obecních či krajských periodik. Pomohu vám vylepšit vzhled i obsah vašich interních či obecních tiskovin: nastavení tištěné komunikace, nový layout a struktura, návaznost na ostatní komunikační kanály, tvorba obsahu, konzultace.
 • PR kurzy a školení – Připravuji kurzy na míru s tematikou mediální komunikace, PR, veřejného vystupování, tvorby tiskovin či světa médií. O komunikaci toho vím hodně a ráda to naučím i vás.
 • Moderování a rozhovory – Moderuji audio podcast a dělám rozhovory s osobnostmi pro Plzeňský kraj. Přes mikrofon jsem se potkala např. s Pavlem Landovským, se zemským rabínem Karolem Sidonem, s biskupem Václavem Malým a mnoha dalšími. Jako moderátorka rozhlasových debat jsem zpovídala např. tehdejšího ministra Stanislava Grose, pražského primátora Pavla Béma či senátora Jiřího Skalického.
 • Copywriting a novinařina – Nejčastěji píšu žurnalistické žánry: zpravodajství, reportáže, články či rozhovory; také se věnuji regionálním tématům a osobnostem. Píšu pro magazín Plzeňský kraj, pro lokální a obecní noviny; pro měsíčník Xantypa jsem např. psala o potomcích Jiřího Trnky a o básnířce Jiřině Fuchsové.
 • Spisovatelství – Věnuji se také spisovatelské dráze. Společně se Zdeňkem Zajíčkem píšeme pohádky pro děti, vyšla mi kniha se dvěma krimi příběhy (Vrahem proti své vůli) a další mé krimi povídky vyšly v Německu. Pro město Dobřany jsem zpracovala dvě publikace z jejich místních historických krimi případů a pro město Plzeň celou řadu reprezentativních publikací.
 • Společenské a kulturní akce – Ve spolupráci s mnoha kolegy organizujeme různé festivaly, pořady, eventy a akce. Neskutečně nás to baví, vymýšlíme dramaturgii, produkci a zajišťujeme i moderování.

Absolvovala jsem PRague Communication Academy II., jsem členkou PR klubu a kvalifikovaný Lektor dalšího vzdělávání. Založila jsem mediální agenturu Black&Wait media art agency.

Fotogalerie akcí, na kterých jsme se podílela:

Slavnostní otevření rekonstruované budovy OÚ Dolní Lukavice 2021Markéta Čekanová přebírá ocenění Osobnost Slovan 2020Zahradní slavnost AK Svejkovský 2018Ples tanečníků 2017Moderování Plesu města Dobřan 2016
Zobrazit všech 12 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Pracovní zkušenosti:

 • 2004–dosud, na volné noze – PR služby, organizování a moderování společenských a kulturních akcí
 • 2018–2021, Post Bellum – ředitelka pobočky Paměť národa Plzeňský kraj
 • 2014–2018, Techmania Science Center – tisková mluvčí
 • 2013–2017, město Dobřany – mediální zástupce
 • 2009–2012, Mladá fronta – editorka týdeníku Sedmička
 • 2008–2011, KHK Plzeňského kraje a IHK Regensburg – mediální zástupce projektu My jsme Evropa! / Wir sind Europa!
 • 2004–2012, TV Plzeň – šéfredaktorka
 • 2004, Klub otevřené demokracie, Senát PČR – tisková mluvčí
 • 1996–2003, Český rozhlas – vedoucí redakce zpravodajství
 • 1993–1996, Český nakladatel – redaktorka týdeníku Plzeňský týden

Kontaktní informace

Ing. Markéta Čekanová [ mapka ]
Black&Wait media art agency
Božkovská 32
Plzeň
326 00
Mobil:724 317 539
Email:marketa@black-wait-agency.eu
Web:www.black-wait-agency.eu
LinkedIn:LinkedIn marketa-cekanova
Účet:165283555 / 0600 (Moneta)
:48366846 (neplátce DPH)

Doporučení z první ruky

Moc ráda vzpomínám na několikaletou spolupráci Vás s naším lázeňským infokanálem. Oceňovala jsem, že jste opravdový profesionál a je na Vás spolehnutí a držíte slovo (i termíny).
Mg.A. Eva Douchová
Lázně Františkovy Lázně a.s.

2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS