Ing. Markéta Čekanová

PR konzultantka, novinářka, moderátorka a copywriterka

Stavím PR mosty mezi vámi a zbytkem světa.

Přes 30 let se věnuji vztahům s veřejností (PR), žurnalistice, marketingu, médiím a komunikaci. V oblasti PR jsem se starala o klienty, jako je Techmania Science Center Plzeň, město Dobřany, festival Jazz bez hranic nebo senátní Klub otevřené demokracie. Jako novinářka jsem prošla redakcemi novin a časopisů, rozhlasem i televizí.

Díky mým zkušenostem vás efektivně zviditelním v médiích i na sítích. Úvodní konzultace je zdarma.

Mé služby nejen pro vaše PR:

 • Vztahy s médii – Umím zaujmout novináře a vím, jak s nimi účinně komunikovat. Nastavím vám komunikační strategii, provedu analýzu potřeb a navrhnu mediální mix komunikační kampaně (TV, rádio, tisk, internet, outdoor…).
 • Obecní a firemní tiskoviny – Podílím se na vzniku mnoha obecních či krajských periodik. Pomohu vám vylepšit vzhled i obsah vašich interních či obecních tiskovin: nastavení tištěné komunikace, nový layout a struktura, návaznost na ostatní komunikační kanály, tvorba obsahu, konzultace.
 • PR kurzy a školení – Připravuji kurzy na míru s tematikou mediální komunikace, PR, veřejného vystupování, tvorby tiskovin či světa médií. O komunikaci toho vím hodně a ráda to naučím i vás.
 • Moderování a rozhovory – Moderuji audio podcast a dělám rozhovory s osobnostmi pro Plzeňský kraj. Přes mikrofon jsem se potkala např. s Pavlem Landovským, se zemským rabínem Karolem Sidonem, s biskupem Václavem Malým a mnoha dalšími. Jako moderátorka rozhlasových debat jsem zpovídala např. tehdejšího ministra Stanislava Grose, pražského primátora Pavla Béma či senátora Jiřího Skalického.
 • Copywriting a novinařina – Nejčastěji píšu žurnalistické žánry: zpravodajství, reportáže, články či rozhovory; také se věnuji regionálním tématům a osobnostem. Píšu pro magazín Plzeňský kraj, pro lokální a obecní noviny; pro měsíčník Xantypa jsem např. psala o potomcích Jiřího Trnky a o básnířce Jiřině Fuchsové.
 • Spisovatelství – Věnuji se také spisovatelské dráze. Společně se Zdeňkem Zajíčkem píšeme pohádky pro děti, vyšla mi kniha se dvěma krimi příběhy (Vrahem proti své vůli) a další mé krimi povídky vyšly v Německu. Pro město Dobřany jsem zpracovala dvě publikace z jejich místních historických krimi případů a pro město Plzeň celou řadu reprezentativních publikací.
 • Společenské a kulturní akce – Ve spolupráci s mnoha kolegy organizujeme různé festivaly, pořady, eventy a akce. Neskutečně nás to baví, vymýšlíme dramaturgii, produkci a zajišťujeme i moderování.

Absolvovala jsem PRague Communication Academy II., jsem členkou PR klubu a kvalifikovaný Lektor dalšího vzdělávání. Založila jsem mediální agenturu Black&Wait media art agency.

Fotogalerie akcí, na kterých jsme se podílela

Slavnostní otevření rekonstruované budovy OÚ Dolní Lukavice 2021 Markéta Čekanová přebírá ocenění Osobnost Slovan 2020 Zahradní slavnost AK Svejkovský 2018 Ples tanečníků 2017 Moderování Plesu města Dobřan 2016
Zobrazit všech 12 náhledů

Pracovní zkušenosti:

 • 2004–dosud, na volné noze – PR služby, organizování a moderování společenských a kulturních akcí
 • 2018–2021, Post Bellum – ředitelka pobočky Paměť národa Plzeňský kraj
 • 2014–2018, Techmania Science Center – tisková mluvčí
 • 2013–2017, město Dobřany – mediální zástupce
 • 2009–2012, Mladá fronta – editorka týdeníku Sedmička
 • 2008–2011, KHK Plzeňského kraje a IHK Regensburg – mediální zástupce projektu My jsme Evropa! / Wir sind Europa!
 • 2004–2012, TV Plzeň – šéfredaktorka
 • 2004, Klub otevřené demokracie, Senát PČR – tisková mluvčí
 • 1996–2003, Český rozhlas – vedoucí redakce zpravodajství
 • 1993–1996, Český nakladatel – redaktorka týdeníku Plzeňský týden
Ing. Markéta Čekanová
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Ing. Markéta Čekanová [ mapka ]
Black&Wait media art agency
Božkovská 32
Plzeň
326 00
Mobil:724 317 539
Email:marketa@black-wait-agency.eu
Web:www.black-wait-agency.eu
LinkedIn:marketa-cekanova
Účet:165283555/0600 (Moneta)
IČ:48366846 (neplátce DPH)

Doporučení
z první ruky

Lidé jako Markéta Čekanová dělají z novinařiny literaturu – je to jako obraz, kde žádný tah není zbytečně. Člověk by přitom čekal umělecké manýry, místo toho tu v komunikaci vládne svědomitost a preciznost, nad tím vším pak ohleduplnost a lidskost. Těším se na další spolupráci.

Jan Štifter

šéfredaktor časopisu Barbar