Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Martina Šviráková

Mgr. Martina Šviráková

grafická designérka

Mgr. Martina Šviráková
Mgr. Martina Šviráková - logo

Dělám chytrý design, který obstojí v čase.

Styl mi lítá, kam projekt fouká, ale společné principy zůstávají. Jsou jimi jednoduchost, hravost a čistota ve formě i obsahu.

Realizovala jsem desítky tiskových i online projektů od vizuálních identit, ilustrací, obalového designu až po grafickou přípravu a sazbu knížek – spolupracovala jsem s prestižními nakladatelstvími, jako jsou Albatros Media, Jan Melvil Publishing nebo Paseka, ale pomáhala jsem i nezávislým autorům, kteří svá díla připravovali svépomocí.

Co můžete čekat:

  • Jednám na rovinu. Na projekty, které připravuji, se neustále snažím nahlížet také očima klienta. Zároveň se snažím předjímat možné překážky a úskalí, která se mohou během realizace objevit. Svůj odborný názor neschovávám, vždy však respektuji klientovo finální rozhodnutí.
  • Sázím na komunikaci. Zakládám si na tom, aby byli mí klienti stále v obraze. Proto s nimi zadání a cíle projektu dopředu i v průběhu zakázky konzultuji.
  • Spolupracuji s profesionály. Díky své dlouholeté praxi znám mnoho odborníků z různých profesí, s jejichž prací jsem sama dlouhodobě spokojená. Úzce spolupracuji s vybranými a spolehlivými webovými kodéry, ilustrátory, animátory nebo korektory. Mám kontakty na redaktory ve vydavatelstvích, na malonákladové i ofsetové tiskárny. Umím zařídit výrobu tašek, roll-up bannerů, dárkových krabiček, polepy výloh nebo třeba potisky aut.
  • Moje cena platí. Hlídám si hodinový rozpočet a nikdy nepřetahuji dohodnutou cenu. Své projekty dotahuji do konce.

Další ukázky mé práce najdete na www.yellowpin.cz »

Ukázky práce:

Grafický design Dent EliášováGrafický design DřevohraGrafický design pro Igora HubinskéhoGrafický design knihy Hacknutá češtinaGrafický design knihy Retrohraní
Zobrazit všech 21 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Kontaktní informace

Mgr. Martina Šviráková
Žitná 1440/40
Praha 2
120 00
Mobil:724 289 833
Email:martina@yellowpin.cz
Web:www.yellowpin.cz
Instagram:Instagram yellowpinprague
Behance:Behance yellowpin
Účet:219194962 / 0300 (ČSOB)
:88345441

Doporučení z první ruky

Alice Kavková
Martina už pro mě není jen grafička, je to kamarádka. Dělala grafiku pro knihu mého muže a pak i pro knihu mou. A to vás sblíží. Kdo někdy dělal graficky náročnou knihu, tak ví, o čem je řeč. Autor a grafik zažijou pořádný intimčo. Marťa stvořila neuvěřitelně složitou grafiku k mé knize Retrohraní, která vyšla v říjnu 2019 u Albatrosu. Desítky nejrůznějších schémátek her, nejrůznější rámečky, vymyslela dokonce noty k tleskacím hrám. Myslím, že valná většina všech grafiků by si s touhle extrémně náročnou moderní encylopedií her neporadila a vylámala si na ní zuby. Jako fakt. Byla to strašně těžká práce. Ale kniha je nádherná a je bestseller. Určitě je to i díky přenádherný grafice. Martina jen nepracuje, přemýšlí nad tím, přináší kopu vlastních skvělých nápadů, hlídá gramatiku i smysl věci. A to je u podobných profesí k nezaplacení. Přemýšlí nad každou dvojtečkou, obrázkem, písmenkem. Ne jen nad grafikou. Už u manželovy knihy Haknutá čeština byla Martinka víc než jen vizuální tvůrce. Řadu jejích nápadů jsme v obou knihách zrealizovali a grafička nám tak byla opravdovou oporou po celou dobu vzniku našich knih. Raduje se s vámi u prvního plánovacího kafe, když ještě nemáte ani řádek, tleská, když je dopsáno, připíjí šampaňským na křtu. Během práce vám citlivě naservíruje třebas i dojem, že někde se to nedá číst. Prostě přemýšlí nad každou složkou něčeho, do čeho se graficky pustí. Je to poctivka v nejlepším slova smyslu a nikdy nedělá jen grafiku. Vždycky je u všeho s vámi na plnej plyn.
výrobce retroher 4 Kavky pro děti i dospělé

2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS