Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Matouš Borák

Matouš Borák

programátor webových aplikací

Matouš Borák

Profesionální programování webů na klíč se zaměřením na bezpečnost a intuitivní ovládání neboli použitelnost; specializace na složitější webové aplikace, zpracování dat, zabezpečení systémů a elektronický podpis. Také aplikace pro administraci systémů.

Důraz na poctivou tvorbu kódu a automatizované testování. Komunikace i v angličtině, znalosti problematiky uživatelské přístupnosti a psychologie ovládání systémů, vynikající analytické myšlení, vyjadřování a schopnost vžít se do potřeb klienta.

Přes 15 let praxe v oboru, včetně práce u firmy Hewlett-Packard jako konzultant pro bezpečnost IT a zkušenosti s rozsáhlými projekty a velkými mezinárodními týmy.

Status:

přesný status najdete na hlavní stránce mého webu

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Vzdělání, praxe a reference:

  • vzdělání – magisterské studium v oboru fyzika na Matematicko-Fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze (dokončeno 2000) a postgraduální studium fyziky tamtéž (2000–2004, titul RNDr.), bakalářské vzdělání v oboru psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci (dokončeno 2013), prezenční část Systematického výcviku v Gestalt psychoterapii (dokončeno 2013), angličtina (First Cambridge Certificate in English, 1995)
  • praxe – vývojář na volné noze (od r. 2007), Hewlett-Packard (konzultant v oblasti bezpečnosti IT, 2004–2007)
  • reference – týmový vývoj poptávkového portálu nejremeslnici.cz (Ruby, od r. 2013) a knižního portálu baila.net (Ruby, 2012–2013), vývoj webu tarakan.cz (Ruby, od r. 2010) a další reference

Programovací jazyky, technologie a zkušenosti:

  • programování – webové aplikace především v jazycích Ruby, Ruby on Rails, Java na platformě Linux
  • webové technologie – HTML5, CSS3, JavaScript, Ajax
  • databáze – MySQL, PostgreSQL, SQLite
  • administrace systémů – Linux, HP-Unix, FreeBSD
  • bezpečnost IT – např. PKI, čipové karty, zabezpečení síťové komunikace atd.

Kontaktní informace

Matouš Borák
Platanus
Táborská 2024
Černošice (Praha)
252 28
Mobil:774 626 725 (neboli 774 MBORAK)
Email:matous.borak@platanus.cz
Web:www.platanus.cz
Skype:Skype matous_b
Google+:Google+ matousborak
LinkedIn:LinkedIn matousborak
Účet:2000512662 / 2010 (Fio)
:73019097 (plátce DPH)
DIČ:CZ7612035596

Doporučení z první ruky

Pro svůj projekt jsem hledal schopného člověka, který vyřeší můj problém s Java aplikací. Po několika neúspěšných pokusech to byl právě Matouš Borák, který dokázal vyřešit mou komplikovanou situaci, co se týče propojení Java appletu s PHP. Nejen, že jsme se dopracovali k zdárnému konci, ale i komunikace s tímto profesionálem byla na tak vysoké úrovni, že i s mým laickým přístupem k IT bylo řešení problému více než příjemné. Do ničeho mne nenutil, dokázal poradit ve všem, nač jsem se ptal, navrhnul ideální řešení, ale neprosazoval své metody jako nejlepší ze všech. Dá se říci, že v opravdu krátkém termínu zrealizoval to, za co by jiné firmy požadovaly mnohonásobek ceny. Dodnes jsem nadmíru spokojen a mohu jen vřele doporučit každému.
Zdeněk Zubík

2005 – 2019 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS