Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Matouš Borák

Matouš Borák

programátor webových aplikací

Matouš Borák

Profesionální programování webů na klíč se zaměřením na bezpečnost a intuitivní ovládání neboli použitelnost; specializace na složitější webové aplikace, zpracování dat, zabezpečení systémů a elektronický podpis. Také aplikace pro administraci systémů.

Důraz na poctivou tvorbu kódu a automatizované testování. Komunikace i v angličtině, znalosti problematiky uživatelské přístupnosti a psychologie ovládání systémů, vynikající analytické myšlení, vyjadřování a schopnost vžít se do potřeb klienta.

Přes 15 let praxe v oboru, včetně práce u firmy Hewlett-Packard jako konzultant pro bezpečnost IT a zkušenosti s rozsáhlými projekty a velkými mezinárodními týmy.

Status:

přesný status najdete na hlavní stránce mého webu

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Vzdělání, praxe a reference:

  • vzdělání – magisterské studium v oboru fyzika na Matematicko-Fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze (dokončeno 2000) a postgraduální studium fyziky tamtéž (2000–2004, titul RNDr.), bakalářské vzdělání v oboru psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci (dokončeno 2013), prezenční část Systematického výcviku v Gestalt psychoterapii (dokončeno 2013), angličtina (First Cambridge Certificate in English, 1995)
  • praxe – vývojář na volné noze (od r. 2007), Hewlett-Packard (konzultant v oblasti bezpečnosti IT, 2004–2007)
  • reference – týmový vývoj poptávkového portálu nejremeslnici.cz (Ruby, od r. 2013) a knižního portálu baila.net (Ruby, 2012–2013), vývoj webu tarakan.cz (Ruby, od r. 2010) a další reference

Programovací jazyky, technologie a zkušenosti:

  • programování – webové aplikace především v jazycích Ruby, Ruby on Rails, Java na platformě Linux
  • webové technologie – HTML5, CSS3, JavaScript, Ajax
  • databáze – MySQL, PostgreSQL, SQLite
  • administrace systémů – Linux, HP-Unix, FreeBSD
  • bezpečnost IT – např. PKI, čipové karty, zabezpečení síťové komunikace atd.

Kontaktní informace

Matouš Borák
Platanus
Táborská 2024
Černošice (Praha)
252 28
Mobil:774 626 725 (neboli 774 MBORAK)
Email:matous.borak@platanus.cz
Web:www.platanus.cz
Skype:Skype matous_b
Google+:Google+ matousborak
LinkedIn:LinkedIn matousborak
Účet:2000512662 / 2010 (Fio)
:73019097 (plátce DPH)
DIČ:CZ7612035596

Doporučení z první ruky

Nemohu jinak, než Matouše Boráka doporučit. Potřeboval jsem vytvořit program, na který jsem si netroufal. Program měl ošetřovat zasílání a zpětné přijímání velkých souborů, řešit případné výpadky a výsledky zapracovávat do existující databáze webové aplikace. Pan Borák měl vstřícné a absolutně profesionální chování. Program dodal rychle a navíc vymyslel a přidal jednoduchou konfigurovatelnost přes SQL, aby šlo doplnit případné „user friendly" webové konfigurační rozhraní. Navíc k hotovému programu dodal perfektně zpracovanou dokumentaci a instalační návod, podle kterého by program nainstaloval snad každý (s výjimkou mojí maminky). Pan Borák je dle mého názoru profesionál, kterého mohu jen doporučit.
Marek Smola

2005 – 2019 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS