Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Michal Mikle

Michal Mikle

specialista na taktování hardware pro zvýšení výkonu a těžbu kryptoměn

Michal Mikle

Zaměřuji se na overclocking neboli taktování hardware pro maximalizaci výkonu tak, aby klient za investované peníze do vybavení dostal co nejvíce. Také vám poradím jak na mining – těžbu kryptoměn.

  • Overlocking / taktování hardware – Nabízím všechny úrovně overlockingu: od lehkého zvýšení výkonu, přes nejvyšší, až po extrémní za pomoci chlazení hardware tekutým dusíkem. Samozřejmostí je zhodnocení současného stavu sestavy, návrhy, provedení úprav a vyladění pro nejlepší možný výkon. Nabízím také poradenství pří výběru zcela nového hardware s ohledem na maximální výkon a tzv. delid CPU. Provozuji vlastní e-shop Delid.cz, kde si můžete objednat delid procesoru.
  • Mining / těžba kryptoměn – Úspěšně těžím kryptoměny. Dokáži vám vytvořit custom BIOSy na různé grafické karty. Jedné mining farmě jsem například snížil celkové spotřeby o 60 kW, čímž se zvedl i prostor pro výtěžnost a farma tak mohla efektivněji vydělávat. Pro Alza.cz jsem napsal návod Jak na těžbu kryptoměn s Simplemining.net a natočil rozhovor Jak na těžbu kryptoměn?

Od března 2017 působím jako hlavní hardware specialista, recenzent, tester a overclocker pro Alza.cz. S Alzou jsem také založil i mezinárodní overclocking team.

Galerie:

Ukázka chlazení hardware pomocí tekutého dusíkuUkázka chlazení hardware pomocí tekutého dusíkuChlazení hardware pomocí externího okruhuDelid i3 pro 1155/1150/1151Delid i5 pro 1155/1150/1151
Zobrazit všech 8 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

O overlockingu

Při overlockingu se musí dbát na spoustu faktorů, jako je správně vybraný hardware, chlazení a celkové limity sestavy. Pokud se to udělá špatně a neodborně, může v krajních případech celé vybavení shořet a v těch lepších případech může být sestava nestabilní a nepoužitelná.

Delid CPU

Společnost Intel je dominantním hráčem na trhu s procesory a dávají do svých výrobků mezi chip a přenašeč tepla špatnou teplovodivou pastu. Následkem toho dochází k lokálnímu přehřívání, zvyšuje se nárok na chlazení, hluk sestavy a limity přetaktování jsou velmi nízko. Dokážu tento problém vyřešit přestože jde o náročnou a pro procesor nebezpečnou operaci. Mnoho lidí už si své procesory neodborným zásahem zničilo a to mluvíme v průměru o 10.000 Kč za kus.

Poradenství při výběru hardware – jeden příklad za všechny

Zákazník chce nový stroj na střih videa, má k dispozici 50.000 Kč a za ně dostane 100 % výkonu. Při stejné investici dokážu z hardware dostat 120–130 % i více, dle případu. Tento svůj rozpočet může klient utratit dobře a dostane opravdu výkon v hodnotě 50.000 Kč, anebo to udělá špatně a zaplatí 50.000 Kč za např. 35.000 Kč ve smyslu výkonu.

Kontaktní informace

Michal Mikle
Družební 4
Olomouc
779 00
Mobil:607 071 983
Email:m.elkimek@yahoo.com
Web:delid.cz
Facebook:Facebook elkimhwb
Účet:1110428045 / 3030
:88535410

2005 – 2018 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS