Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Milan Petráček

Milan Petráček

finanční analytik, manažerský účetní, podnikatelský poradce, interim manager a mentor

Milan Petráček

Jako úspěšný podnikatel předávám své zkušenosti z vedení firmy. Vím, jak citlivě propojit technickou, obchodní a ekonomickou stránku podnikatelských činností. Dokážu se snadno vžít do jiného podnikatele, majitele, manažera či šéfa firmy. Nabízím služby například v těchto oblastech:

 • finanční analýzy,
 • externí controlling,
 • manažerské finance,
 • cash flow,
 • revize business plánu,
 • rentabilita jednotlivých oblastí,
 • hledání podnikatelské cesty,
 • interim management,
 • mentoring.

Jako manažer používám účetnictví k hodnocení jednotlivých činností firmy. Mám výborné analytické a technické myšlení, umím rychle proniknout do výsledků, procesů a firemní kultury. Pracuji metodami GTD, ZTD, Bullet Journal či 7 návyků a různě je kombinuji.

Cenu stanovuji dohodou podle rozsahu služby. Nezávazné první setkání je zdarma. Přibližnou cenu služby mohu sdělit po seznámení s poptávkou, konkrétní cenu po úvodní schůzce. Při spolupráci delší jak 3 měsíce poskytuji slevu na vstupní audit ve výši 50 %. Cenu ovlivní i vzdálenost od zákazníka, smluvní částku za dopravu účtuji z Hradce Králové nebo České Skalice.

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Průběh spolupráce

 • Nezávazné první setkání – rozhovor, vzájemné poznání a diskuze o možné spolupráci. Preferuji osobní setkání, ale je možné se dohodnout i telefonicky nebo videohovorem.
 • Zpracování vstupního auditu – proběhne u zákazníka, popíše aktuální stav a navrhne postup další spolupráce. Zpravidla řeší tyto oblasti:
  • finanční analýza – na základě finančních výkazů, výsledovky a dalších výstupů, reportů;
  • procesy a lidé – osobní pohovory a poznání procesů, které budou součástí naší spolupráce.
 • Spolupráce dle auditu a vzájemné dohody – pravidelné konzultace nebo zpracování dat a informací, spolupráce na bázi den/týden/měsíc. Pravidelné reporty a konzultace s rozhodovatelem projektu. Spolupráce může probíhat různě dlouho, u zákazníka nebo na dálku.

Můj podnikatelský příběh

V businessu se pohybuji od svých šestnácti let. V roce 1991 můj otec založil dopravní a spediční firmu. Zpočátku jsem pro ni při škole vedl účetnictví a dispečerskou kancelář a postupně se zapojoval do dalších provozních činností. Vyzkoušel jsem všechny profese, které firma potřebovala. V roce 2004 jsem založil společný podnik otcovy a holandské dopravní firmy. Vznikla společnost, ve které jsem byl jediným jednatelem a ředitelem. V roce 2009 jsem vedl jednání o odchodu zahraničního partnera z firmy a stal jsem se jejím společníkem. Firma rostla rozumným tempem a díky preciznímu vedení, rodinnému přístupu a zvládnutým procesům získávala kredit a řadu konkurenčních výhod. Měla více jak 60 zaměstnanců, roční obrat přes 100 mil. Kč a spokojené zákazníky v ČR i západní Evropě. V roce 2019 jsem se rozhodl celou firmu, budovanou 28 let, prodat. Od roku 2020 mám prostor pro realizaci v jiných oborech a pouštím se do nových výzev.

Kontaktní informace

Milan Petráček
Velký Třebešov 21
Česká Skalice (Královéhradecký kraj)
552 03
Mobil:774 786 000
Email:milan@milanpetracek.cz
Web:www.milanpetracek.cz
LinkedIn:LinkedIn milanpetracek
Účet:4188234033 / 0800 (Česká spořitelna)
:08770026 (neplátce DPH)

Doporučení z první ruky

S Milanem spolupracuji na projektu efektivního řízení firmy. Velmi oceňuji jeho schopnost rychlého pochopení problematiky s následnými návrhy řešení. Vzhledem ke svým dlouholetým zkušenostem v podnikání dokáže propojit ekonomickou stránku firmy se stránkou obchodní. S Milanem se mi velmi dobře spolupracuje i z pohledu lidského – team player.
Ing. Jiřina Součková
finanční analytik

2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS