Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Petra Schwarzerová

Petra Schwarzerová

ilustrátorka, malířka a modelářka

Petra Schwarzerová

Potřebujete pro svůj projekt osobité ilustrace?

  • Ilustrace – nabízím obrázky ilustrující konkrétní místa podle fotek i reálu do časopisů či novin, ilustrace k poezii a beletrii, ilustrované knížky pro děti a říkadla.
  • Obrazy na zakázku – pokud máte zájem o malbu obrazu na zakázku, podívejte se na můj webInstagram.
  • Modely, miniatury, sošky – navrhnu a vytvořím či vymodeluji malé sošky na přání a také malé a miniaturní modely z různých materiálů, které jsou vhodné pro reprodukční techniky, jako je lití do silikonových a sádrových forem.

Vystudovala jsem obor Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu na Střední průmyslové škole keramické v Bechyni. Jako výtvarnice jsem nejprve pracovala v mnoha keramických dílnách, od roku 2005 se soustředím hlavně na ilustraci a malbu.

V roce 2019 jsem ilustrovala 3 básnické sbírky z edice Ponava (Martin Černer: Bobky a borůvky, Milan Libiger: Italská dlažba, Radek Fridrich: Lektvary). Dále jsem ilustrovala např. sbírku japonských pětiverší Na druhé straně hor (JUKO 2010) a antologii Setkání (EU Tribun 2009). Mám za sebou 14 výstav v ČR i ve Francii, mj. v galeriích v Brně, Králíkách, Milevsku, Novém Městě nad Metují, Provodově-Šonově, v Mediatheque de Solaize, Institutu de Génomique Fonctionnelle v Lyonu nebo v Salonu v Ternay, kde jsem získala první cenu v oboru malba.

Tři roky jsem bydlela a tvořila ve francouzském Solaize. Dnes žiji se svým manželem a třemi dětmi na Novém Hrádku v Orlických horách.

Ukázky práce:

Snídání | ilustraceSelfie | ilustraceSmích | ilustraceKáva v lesním kiosku – ilustraceIlustrace – přichází inspirace
Zobrazit všech 25 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Kontaktní informace

Petra Schwarzerová
Hradní 64
Nový Hrádek (Královéhradecký kraj)
549 22
Mobil:604 377 600
Web:ilustrace-a-malba-josefina.estranky.cz
Facebook:Facebook petra.schwarzerova.5
Instagram:Instagram pepaschwarzerova

Doporučení z první ruky

Petra mi ilustracemi doprovodila sbírku přebásněných japonských pětiverší (Na druhé straně hor, Juko, 2010, ISBN 978-80-86213-47-7) a sbírku básní Bobky a borůvky (Ponava, 2019, ISBN 978-80-907002-0-8). Skvělá spolupráce a ze strany autorky velká časová flexibilita – některé ilustrace spěchaly a Petra je byla schopna vytvořit velice rychle. Fascinuje mě její nasazení a zručnost, s jakou ovládá a používá různé výtvarné techniky k dosažení zamýšleného efektu. Ale vůbec nejlepší je v barvě!
Martin Černer
básník

2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS