Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Petra Schwarzerová

Petra Schwarzerová

ilustrátorka, malířka a modelářka

Petra Schwarzerová

Potřebujete pro svůj projekt osobité ilustrace?

  • Ilustrace – nabízím obrázky ilustrující konkrétní místa podle fotek i reálu do časopisů či novin, ilustrace k poezii a beletrii, ilustrované knížky pro děti a říkadla.
  • Obrazy na zakázku – pokud máte zájem o malbu obrazu na zakázku, podívejte se na můj webInstagram.
  • Modely, miniatury, sošky – navrhnu a vytvořím či vymodeluji malé sošky na přání a také malé a miniaturní modely z různých materiálů, které jsou vhodné pro reprodukční techniky, jako je lití do silikonových a sádrových forem.

Vystudovala jsem obor Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu na Střední průmyslové škole keramické v Bechyni. Jako výtvarnice jsem nejprve pracovala v mnoha keramických dílnách, od roku 2005 se soustředím hlavně na ilustraci a malbu.

V roce 2019 jsem ilustrovala 3 básnické sbírky z edice Ponava (Martin Černer: Bobky a borůvky, Milan Libiger: Italská dlažba, Radek Fridrich: Lektvary). Dále jsem ilustrovala např. sbírku japonských pětiverší Na druhé straně hor (JUKO 2010) a antologii Setkání (EU Tribun 2009). Mám za sebou 14 výstav v ČR i ve Francii, mj. v galeriích v Brně, Králíkách, Milevsku, Novém Městě nad Metují, Provodově-Šonově, v Mediatheque de Solaize, Institutu de Génomique Fonctionnelle v Lyonu nebo v Salonu v Ternay, kde jsem získala první cenu v oboru malba.

Tři roky jsem bydlela a tvořila ve francouzském Solaize. Dnes žiji se svým manželem a třemi dětmi na Novém Hrádku v Orlických horách.

Ukázky práce:

Snídání | ilustraceSelfie | ilustraceSmích | ilustraceKáva v lesním kiosku – ilustraceIlustrace – přichází inspirace
Zobrazit všech 25 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Kontaktní informace

Petra Schwarzerová
Hradní 64
Nový Hrádek (Královéhradecký kraj)
549 22
Mobil:604 377 600
Web:ilustrace-a-malba-josefina.estranky.cz
Facebook:Facebook petra.schwarzerova.5
Instagram:Instagram pepaschwarzerova

Doporučení z první ruky

Petřinu tvorbu prostě miluju. Piji v práci z hrníčku, vlastně hrnce (má skoro dva litry), který mi vytočila na hrnčířském kruhu a dívám se ve své terapeutické místnosti na její obraz „Slepice“, který jsme nejprve měli s manželkou několik let doma v ložnici, ale chtěl jsem, aby ho mohlo obdivovat víc lidí, což se při poskytování párové i individuální terapie děje. Petřin obraz při terapiích spolupůsobí. Otevírá hovory. Má hloubku, hraje sytými zemitými barvami, stabilizuje a zároveň klade otázky… Petra umí přivést svým uměním člověka k prožívání sebe samého v přítomném okamžiku.
Mgr. et Bc. Marek Bárta
farář a terapeut

2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS