Mgr. Sergej Romaniuk, M.A.

daňový poradce a účetní

Daňové poradenství a externí vedení účetnictví a daňové evidence pro živnostníky a firmy se specializací na mezinárodní obchod a zdanění.

  • Poradenství v daňových, účetních a administrativních záležitostech – Klientům poskytuji přehled možností k plnému využití výhod, které pro ně mohou plynout ze zákona o daních z příjmů. Často pracuji s českými rezidenty, kteří mají příjmy ze zahraničí a podnikateli, kteří vydělávají výhradně na internetu.
  • Vedení účetnictví a daňové evidence – Komplexní a bezchybné zpracování veškerých účetních dokladů.
  • Sestavení daňových přiznání – Analýza a úpravy základu daně podniku, roční daňová přiznání k dani z příjmů právnických a fyzických osob, daňová přiznání k DPH, daňová přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí. Vše včetně kontroly a podání.
  • Mzdová agenda – Sestavení pracovních smluv, zpracování mezd, registrace/odhlašování zaměstnanců na úřadech, měsíční výplatní pásky a roční reporty.
  • Zaučování pro vedení vlastní daňové evidence – Určeno pro malé živnostníky, kteří si přejí spravovat vlastní daňovou evidenci samostatně s roční profesionální kontrolou.
  • Pomoc při založení nového podniku – Konzultace při zakládání podniku, případně založení podniku na základě plné moci.

Podstatou mé práce je plynulá komunikace s klientem a dobrá orientace v daňovém právu. Konzultace nepokrývají výhradně podnikatelská témata. Pomoc ve finančních a daňových záležitostech nabízím také jednotlivcům, kteří nejčastěji přicházejí řešit například zdanění nemovitostí, pronájmů, investic či kryptoměn.

Největší úspěchy: vzdělání, samostatná účetní a daňová praxe od roku 2015, založení vlastní firmy velbalance consulting, spolupráce s advokátní kanceláří a notářem, členství v Komoře daňových poradců ČR.

Kromě češtiny se na mne můžete obrátit také v angličtině, němčině, nizozemštině, polštině a ruštině.

Mgr. Sergej Romaniuk, M.A.
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Mgr. Sergej Romaniuk, M.A.
kancelář
Kodaňská 558/25
Praha 10
101 00
Mobil:721 467 357
Email:info@velbalance.eu
Web:velbalance.eu
Datovka:h7q5cbx
IČ:05508037

Doporučení
z první ruky

S panem Romaniukem spolupracuji druhým rokem a nemůžu si jeho služby vynachválit. Byl mi nadšeně doporučen kolegyní a i já ho dnes s radostí doporučuji dále mezi svými známými. Na začátku jsem byl daňový neznalec, nicméně pan Romaniuk vše trpělivě vysvětlil, ukázal mé možnosti a poté po dodání všech potřebných materiálů bleskově zpracoval daňové přiznání. V dobách koronaviru se pak sám ozval a připomněl mi, že mohu požádat o úlevu na sociálním pojištění a požádat o pomoc pro OSVČ. Spolu s datovou schránkou se tak daně staly záležitostí pár minut a nulového stresu. Vím, že se mohu v případě potřeby kdykoliv ozvat, což mi přijde zásadní. Chválím jeho osobní, přátelský přístup. Jeho znalost češtiny mi vyráží dech, mé přítelkyni dokonce pomohl s daněmi v angličtině. Volbou Sergeje Romaniuka určitě neuděláte chybu.

Martin Dolský

OSVČ