Štěpán Krejčí, MPhil

překladatel z/do angličtiny a korektor anglických textů

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR, UK

Už více než 6 let se věnuji překladům mezi AJ–ČJ v obou směrech a korektuře anglických textů. Začal jsem s tím již za studia anglistiky na Univerzitě Karlově v Praze, pokračoval při MPhil programu irská literatura na Trinity College v Dublinu a nepřestal ani během navštěvování MLitt oboru anglická literatura na University of Glasgow.

Rád vám pomohu v těchto oblastech:

  • Překlady z/do angličtiny – Mou specializací je hlavně překlad odborných textů s právní tematikou, kterým se aktuálně zabývám v rámci doplňkového studia pro překladatele na Právnické fakultě Univerzitě Karlovy. Zaměřuji se také na akademický a publicistický překlad.
  • Korektury angličtiny – Zajistím vám kvalitní jazykovou i stylistickou úpravu anglických textů z jakékoliv oblasti.

Zkušenosti jsem čerpal nejen na akademické, ale i komerční půdě. V minulosti mé služby externě využíval například webový magazín Smartmania či organizace Paralelní Polis.

Mám ale přirozený talent i pro tvůrčí psaní, což dokládá vítězství v prestižní soutěži o nejlepší článek, kterou pořádaly společnosti 3Seas a The State of Poland. Tuto schopnost pak zúročuji při překladech a korekturách. I díky tomu můj překlad části Erbenovy „Věštkyně“ vyšel v Trinity Journal of Literary Translation.

Moje překladatelské portfolio najdete zde.

Štěpán Krejčí, MPhil

Kontakty

Štěpán Krejčí, MPhil
2/1, 34 Strathcona Drive
Glasgow
Velká Británie
Mobil:606 154 097
Telefon:+44 734 217 244 7 (Velká Británie)
Email:stephan.krejci@icloud.com
Web:stevenkrejci.journoportfolio.com
Účet:205671238/0600 (Moneta)